Προς το περιεχόμενο

AC/DC live in ATHENS


vs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα μ αρεσε το show .οπτικα και σαν ατμοσφαιρα.αλλα βρηκα τον ηχο απαραδεκτο.πριμα που εξηναν.θολουρα στη μιξη.επισης οταν βρεθηκα και στη μεση περιπου του γηπεδου οπου υπηρχε αλλη στοιβαδα απο ηχεια για ..''αναμεταδωση στο πισω μερος του γηπεδου'' καποια απ αυτα εκαναν διακοπες.περιμενω SANTANA.

www.mariolaz.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάρα πολύ ωραίο show, εκπληκτικά φώτα, τεράστια video walls πολύ υψηλής ευκρίνειας, πολύ ενέργεια απο τους θείους (τόση που δεν το περίμενα)...

 

Μοναδικό μείον οτι (εκεί που βρισκόμουν εγω τουλάχιστον) ηχητικά μπερδευόσουν λίγο απο τις αντηχήσεις...

 

Όντως ωραίο show και φώτα αλλά ο ήχος ήταν τραγωδία για τους 200 δορυφόρους και τα 80 sub που είχαμε μπροστά μας.Καθόμουν στην μέση δεξιά κάτω από το delay tower και συνέβαιναν τρελά πράγματα όλη την ώρα...

Όλα ήταν απίστευτα θολά και μπερδεμένα,δεν άκουσα ούτε μια νότα μπάσο - λες και δεν το είχε βγάλει καθόλου στους δορυφόρους αλλά μόνο στα sub - τα drums ήταν μέτρια και κακοφτιαγμένα, οι κιθάρες αμειξάριστες (δεν ακούστηκε ούτε ένα solo του Angus σωστά) και μια φωνή του Brian που δεν καταλάβαινες τι έλεγε ούτε στα πιο γνωστά κομμάτια.

Το mix άλλαζε κάθε 10 δευτερόλεπτα λες και ο τύπος στην κονσόλα είχε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.

Έκανα και το λάθος να παρατήσω την θέση που προανέφερα για να μπω στον κόπο από περιέργεια να δώ τι σκατά ακούει ο τυπάς στο κέντρο και εκεί ήταν που έφαγα την μεγαλύτερη απογοήτευση...

Αντί να πάρω στο άκουσμα την πρόσθεση από τους δύο πύργους και ίσως και κάποια μεσαία όπως συνηθίζεται, έφαγα μια ακύρωση τρικούβερτη.Εκεί κι αν γινόταν του κουτρούλη ο γάμος!!!

Ο μάγκας εν τω μεταξύ μειξάριζε το όλο έργο μέσα σε ένα σκεπασμένο υπόστεγο, κάτι που μου έκανε πάρα πολύ κακή εντύπωση από την αρχή που τον έκοψα ( ως βλαμμένο).Τι να λέμε τώρα...ποιες ανακλάσεις. Ο ήχος ήτανε αϊ - να κλάσεις... ::)    

 

 

 

 

 

 

 

 

Τα μπάσα τρώνε τα λεφτά,τα πρίμα τρώνε τ'αυτιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραίο show και καταπληκτικό performance απο τους ac/dc οπως θα περιμενε κανεις ;D

 

ο ήχος για τόσο μεγάλο event και μενα δε μου άρεσε καθόλου, ειδικά τα πρίμα ήταν άθλια.. στην αρχή άκουσα και κάτι σαν να ανοιγοκλείνουν τα woofer σε κάποια φάση. μα γιατί να είναι αδύνατο να ακούσεις τη μουσική και να την χαρείς σε μια συναυλία? γιατί ο ήχος να είναι τόσο χάλια κάθε φορα? :(

 

επίσης παράκληση προς αυτούς με τα φουντωτά μαλλια/αφάνες: ρε παιδιά, σας πειράζει να δέσετε τα μαλλιά σας κατα τη διάρκεια της συναυλίας? 10 ποντους να σας ρίχνει ο απο πίσω πάλι δε θα βλέπει τιποτα...

 

 

πάντως γενικά η συναυλία μου άρεσε πάρα πολύ! αυτό το συγκρότημα κάνει φοβερά λάιβ

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhe Answer

 

Αμα δεν τους ειχα ψαξει απο πριν θα νομιζα οτι ηταν tribute band των Led Zeppelin :P :P

 

Χεχε, θυμίζουν όντως!!!

 

Τώρα ακούω τα κομμάτια τους στο myspace:

http://www.myspace.com/theanswerrock

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EΠΟΣ η συναυλία. ΕΜΠΕΙΡΙΑ σίγουρα. Πολύ θεαματικό και τι να λέμε τώρα. Αυτοί οι άνθρωποι απλά....τα σπάνε!

 

Θα σταθώ στα αρνητικά όμως:

-Ο ήχος. Δεν ξέρω τι μπάφους κάπνιζε ο μάστορας

-Σε αυτούς που μπήκαν τσάμπα (απ'ότι έμαθα τώρα). Αδικία!  >:(

-pits στους AC/DC γαμώ την τρέλα μου? Γαμώ την Ελλάδα δλδ

-Το ΟΑΚΑ που δεν γέμισε. Ειδικά όταν ανέβηκε ο angus στο υπερυψωμένο πράγμα και κοίταζε μπροστά το...κενό, τον λυπήθηκα :P

 

κατά τ'άλλα πολύ εντυπωσιακό σόου και πολύ καλό performance. Αν και θα την πω την κακία μου δεν θα αντέξω: O angus παίζει να είναι ο μοναδικός άμπαλος κιθαρίστας στον οποίο υποκλίνονται όλοι  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

-Σε αυτούς που μπήκαν τσάμπα (απ'ότι έμαθα τώρα). Αδικία!  >:(

-Το ΟΑΚΑ που δεν γέμισε. Ειδικά όταν ανέβηκε ο angus στο υπερυψωμένο πράγμα και κοίταζε μπροστά το...κενό, τον λυπήθηκα :P

 

 

σε ολες τις συναυλιες μπαινουν τσαμπα καποιοι..οταν κανουν τα στραβα ματια οι τσεκιουριτοι!

 

γιατι να γεμησει με 60 ευρω?!?! (εμενα πολλα μου φαινονται..)

 

KAΙ ερωτω φιλοι μου.. ο angus επαιζε με πεταλιερα η πεταλια?!!?  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά υπέροχοι επι σκηνής οι AC/DC τρελο show τρένα, φωτιές η τροτέζα Rosie, απλά υπέροχοι. Ο ήχος απαράδεκτος μόνο όταν έκλεινα λίγο τα αυτιά μου κατάφερνα να ξεχωρίσω νότες κιθάρας. Είπαμε ο κλειστός χώρος έχει προβλήματα στα live όχι και έτσι. Θα με κάνουν να πάω να τους ξαναδώ και δεν θέλω δλδ  ;D ;D ;D

Σίγουρα μέχρι τότε θα έχουν φτιάξει και τα αυτιά που ακόμα κουδουνίζουν.

 

 

Nαι ρε σεις, αυτοί οι answer τρελλή κόπια των zeppelin.

 

Αν και οι δίσκοι τους δεν είναι και τόσο Led Zep και φέρνουν περισσότερο σε αμερικανόφερτους ήχους, το πρώτο τους δισκάκι Rise είχε τα 4 πρώτα τραγούδια που πραγματικά σου έπαιρναν τα αυτιά, το τελευταίο κομμάτι που έπαιξαν το Under the sky είναι από το Rise. Ο κιθαρίστας τους Paul Mahon έχει πάρει μέρος και στην επίδειξη της νέας (τότε) σειράς Marshall με τον Doug Aldridge. Δυστυχώς τέτοια υπέροχη μουσική απλά χαντακώνεται γιατί έχει περάσει η εποχή της όσο και αν ακόμα κάποιοι την ψάχνουμε, δυστυχώς άλλοι δεν την προωθούν. Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που τους είδε live, ακόμα και με τόσο χάλια ήχο, ξέρω άτομα που έχουν ταξιδέψει στα εξωτερικά για να τους θαυμάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H συναυλία ήταν καταπληκτική! Η μπάντα είχε όρεξη και τα έδωσε όλα!!! Σε καμία περίπτωση δεν έκαναν αρπαχτή! Για το show τι να πω τώρα? Ρε παιδιά ο Angus είναι γύρω στα 60 και όλη την ώρα έκανε το βήμα της πάπιας, έτρεχε συνεχώς, μετά ανέβηκε στον ειδικό πύργο στη μέση της αρένας και έκανε το σπαστικό... μιλάμε για μεγάλο show!!!!

 

Τώρα μην περιμένουμε ήχο κρύσταλλο, οκ να δεχτώ ότι δεν ήταν και ο καλύτερος ήχος!

Αλλά τουλάχιστον είχε ένταση (ακόμα βουίζουν τα αυτιά μου) και για rock συναυλία είναι σημαντικό αυτό!!!! Και τα σόλο που λέτε, μια χαρά ακούγονταν!!!! Όχι όπως στους whitesnake πέρυσι που δεν άκουγες τίποτα αν δεν ήσουν στις πρώτες 10 σειρές...

 

Λοιπόν, οι AC/DC απέδειξαν ότι είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ μπάντα (αμφέβαλε κανείς άλλωστε?), η συναυλία τα έσπασε και προς θεού μην αρχίσουμε πάλι την ελληνική μιζέρια και ψάχνουμε να βρούμε ψύλους στα άχυρα για να γκρινιάξουμε...

 

Ταπεινά υποκλίνομαι...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με govan...ας μην αρχίσουμε την κλάψα

Μακάρι να βλέπαμε συχνά τέτοια live και ας μην είναι ο ήχος επιπέδου Pink Floyd

Η συναυλία ήταν υπερπαραγωγή και οι ACDC τα δώσαν όλα.

Τρομερό live

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου