Προς το περιεχόμενο

AC/DC live in ATHENS


vs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλι καλα που ειμαι 37 και εχω δει τους περισσοτερους κλασικους ροκαδες....δυστηχως οι νεοτεροι θα επισκεποτνται τιε εκθεσεις τυπου μουσειο Ελβις για να παρουν τζουρες απο το παρελθον.

 

οπως και να εχει ομως η καθε γενια εχει την μουσικη και τα ειδωλα της....ολο και κατι αξιολογο θα υπαρχει να δουμε στο μελλον ... η μουσικη εξελισεται και δε σταματα ποτε.

Ας μην κολαμε στο παρελθον δεν ειναι ολα τα παλια καλα ...απλα ειναι αυτα με τα οποια μεγαλωσαμε εμεις....και εγιναν δικα μας οπως οι παλαιοτεροι ακουγαν Ατικ πχ...και ελεγαν αυτοι για τους νεους μαλιαδες και και και.....

 

Και για να μιλάμε με παραδείγματα? Ποια ειναι η νεα γενια από τα συγκροτήματα με την οποία μεγαλώνουμε εμείς?

 

Θα γίνω 50ρης και θα πηγαίνω να βλέπω Kings of Leon και Franz Ferdinard με headliners τους Arctic Monkeys? (και ολους αυτους γερασμένους...). Καλύτερα DVD....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όταν φτάσετε στα 50 θα σας παίζω εγώ, αρκεί να μου καλύψει τα έξοδα του live το τοπικό σας ΚΑΠΗ  :-*

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε pureanalog για να ειμαι απολυτα ειλικρινης δεν εχω ιδεα απο νεα ροκ συγκροτηματα για δυο λογους Α) δεν πιστευω οτι ζουμε σε ροκ εποχες (με την εννοια του παλιου καλου ροκ στυλ-ακουσματων κλπ) Β) δεν μου λεει κανενας απο τους νεους ροκαδες και απο το νεο στυλ της ροκ ....

 

αλλος ενας βασικος λογος ειναι οτι απο ενα σημειο και περα τα ακουσματα μου αλλαξαν ωριμασαν οπως θελεις πες το και ειμαι πολυ περισσοτερο στην acido-jazzo-latin-soul-funk-world μουσικη παρα στην ροκ.  Μιλαω παντα για την μουσικη που θα βαλω να ακουσω ή να παιξω στο ραδιοφωνο, εννοειται πως με την κιθαρα μου θα προσπαθησω παντα να ροκαρω αλλα και παλι με βαση τους παλαιους....αυτα (αν δε βγαζετςε νοημα φταιει το οτι γραφω οποτε προλαβαινω λογω δουλειας χεδχεχε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι απαντηση περιμενεις τωρα??

 

δεν περιμενω καποια απαντηση οπως "εγω το εκανα" απλα το εγραψα γιατι ειναι μεγαλη καφριλα να πετας νερο στον αλλο που τραγουδαει...και επισης αν προσεξατε και την αντιδραση του brian, του εκανε μια χειρονομια...

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορές τουλάχιστον του ρίξανε νερό και μια στον Angus.

 

Αν βρεθούνε δεσμεύομαι να τους καρμίσω δημόσια στην πλατεία Κοτζιά.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλωνω συμμετοχη και 'γω!

 

παντως και σε αλλες συναυλιες που μου εχει τυχει να γινει αυτο αλλοι το γουσταρουν και αλλοι οχι...

 

π.χ. αν ειχε παει κανεις στους maiden στο ελληνικο το 2007 ο dickinson απεφυγε ενα μπουκαλι την ωρα που τργουδουσε και εριξε και το "καντηλακι" του

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παντως και σε αλλες συναυλιες που μου εχει τυχει να γινει αυτο αλλοι το γουσταρουν και αλλοι οχι...

 

 

Κ ποιοί το γουστάρανε δηλαδή;;;

 

Εγώ θυμάμαι τα μπουκάλια που ρίξανε οι "μια χαρά" οπάδοί στους "κάφρους" Crade of Filth στο rockwave το 2001.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου