Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για αγορα high gain πεταλιου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους. Προκειται εγω και καποιοι φιλοι μου να κανουμε δωρο σε εναν αλλο φιλο μας μεταλα για τη γιορτη του ενα high gain πεταλακι. Υπολογιζουμε γυρω στα 150 ευρω, τωρα αν κοστιζει λιγο πιο πανω ή λιγο πιο κατω δεν υπαρχει προβλημα ( προφανες για το 2ο :P ). Προσωπικα σκεφτομαι για το black magic ( αληθεια, που μπορω να το βρω; ) του φιλου και συμφορουμιτη μας electrictabs. Οποιαδηποτε προταση ευπροσδεκτη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω φιλε, το ειχα δει το email που εχει για επικοινωνια (μολις εστειλα) απλα ρωτησα εδω πρωτα (ζητωντας και τις προτασεις σας) μηπως ηξερε κανεις. Καμια προταση λοιπον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να δεις και κανενα saqnsamp gt2.....εαν σε ενδιαφερει η περιπτωση...αλλα και του ΧΡΗΣΤΟΥ το πεταλι ειναι παρα πολυ καλο και ντοπιο ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου το ξαναεγραψα http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2008/Aug/Review_Ibanez_Tube_King_TK999HT.aspx

 

Πολυ πολυ gain + Mesa Βοogie μπασα + εξαιρετικο noise gate. Koιταξε το.

 

Επειδη με φωτισε ο θεος κ παιζω πλεον με "μονο"15 βατ,βαζω το volume του ενισχυτη στο 6.5 κ το gain του Tube king στο 4!Και ειμαι metalhead υποψην.Τωρα σε εντασεις σπιτιου 2-3 δηλαδη το volume ανοιγω το gain στο Ibanez γυρω στο 6.5)

 

Στο συνιστω ειναι πολυ καλο "διαολεμενο" distortion. Οτι πρεπει για γκαζοφονιαδες  :)

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Jam καποτε εφερνε ενα πεταλάκι που λεγόταν Dr. Boogie ή κάπως έτσι. Ηταν πραγματικά ωραίο πεταλάκι και νομίζω είχε γυρω στα 150 γιουργια. Δεν ξερω αν το φερνει ακόμα, κανε ενα τσεκάρισμα γιατί είναι πολύ καλό το πεταλάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου το ξαναεγραψα http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2008/Aug/Review_Ibanez_Tube_King_TK999HT.aspx

 

Πολυ πολυ gain + Mesa Βοogie μπασα + εξαιρετικο noise gate. Koιταξε το.

 

Επειδη με φωτισε ο θεος κ παιζω πλεον με "μονο"15 βατ,βαζω το volume του ενισχυτη στο 6.5 κ το gain του Tube king στο 4!Και ειμαι metalhead υποψην.Τωρα σε εντασεις σπιτιου 2-3 δηλαδη το volume ανοιγω το gain στο Ibanez γυρω στο 6.5)

 

Στο συνιστω ειναι πολυ καλο "διαολεμενο" distortion. Οτι πρεπει για γκαζοφονιαδες  :)

 

Overdrive ή distortion θα το χαρακτηριζες? Επειδη το ψηνω...

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα ελεγα αυτο εχει τοσο πολυ gain που περισσευει ειλικρινα,γιατι ειμαι fan του ειδους...

 

http://www.mieffects.com/cbinbrief.htm

παρα πολυ ωραιο δεν το ειχα ακουσει....πολυ μου αρεσε.... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Jam καποτε εφερνε ενα πεταλάκι που λεγόταν Dr. Boogie ή κάπως έτσι. Ηταν πραγματικά ωραίο πεταλάκι και νομίζω είχε γυρω στα 150 γιουργια. Δεν ξερω αν το φερνει ακόμα, κανε ενα τσεκάρισμα γιατί είναι πολύ καλό το πεταλάκι.

 

Αυτο εδω ειναι --> http://www.crazytubecircuits.com/black_magic.htm, του electrictabs που ειπα πιο πανω πως σκεφτομουν (παλιοτερα λεγοταν doctor boogey) ;)

 

 

Επειδη ειχαμε κι αλλα στο μυαλο μας ως δωρο οπως μαγνητες emg που γουσταρε παντα ή ενισχυτη (εκτος απο το πεταλακι δηλαδη,που γι'αυτο πηγαιναμε κυριως) του πηραμε τελικα μια κεφαλη randall που ξεραμε οτι ηθελε σαν τρελος (τελικα μαζεφτηκαμε κι αλλοι χρηματοδοτες). Ε την καμπινα ας τη παρει αυτος :P Περιττο να πω πως τα'κανε πανω του απο τη χαρα του ;D

 

Οπως και να'χει σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου