Προς το περιεχόμενο

Τι κιθαρα για παιδακι 6 ετων?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλασσικη θελω να του παρω,μια 1/4 θα ειναι οκ?

(πως κουρδιζουν αυτες?)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά, κι εγώ και άλλοι συμμαθητές μου στο ωδείο που ξεκινήσαμε απο Α δημοτικού κιθάρα κανονικές κλασσικές είχαμε (αυτήν που έχω και τώρα, απίστευτη κιθάρα), και δεν υπήρξε ποτέ κανένα πρόβλημα ('νταξ, τον πρώτο χρόνο μου "έφευγε" λίγο απο το πόδι). Δεν βλέπω κανένα λόγο για short scale αν το παιδί είναι πάνω απο 5 ετών. Και λάβετε υπόψιν οτι ήμουν και αρκετά μικρόσωμος σε σχέση με άλλους συμμαθητές μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

emmm...

 

Αγόρασα εχτές στο γίο μου (5 χρονών) μία κιθάρα απο το Jumbo, Και είναι σκατά! Αν μιλάμε για τις 1/4. Με 9.99 ευρώ! Δεν κουρδίζει, δεν παίζει, έιναι χάλια. είναι παιχνίδι και ΟΧΙ μουσικό όργανο!

 

Ξέρω ότι παιδάκια 5-6 χρονών μπορούνε να πάνε σε 3/4 κιθάρες (νομίζω τουλάχιστον), ή κάτι που πιάνουν τα χέρια τους απο ΣΟΒΑΡΟ μαγαζί και όχι τα σκάτά του Jumbo! (ότι έχω πάρει απ'εκεί είναι χάλια, μια φτήνια τρελή χωρίς ποιότητα καμμιά!)

 

sorry for the rant!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

emmm...

 

Αγόρασα εχτές στο γίο μου (5 χρονών) μία κιθάρα απο το Jumbo, Και είναι σκατά! Αν μιλάμε για τις 1/4. Με 9.99 ευρώ! Δεν κουρδίζει, δεν παίζει, έιναι χάλια. είναι παιχνίδι και ΟΧΙ μουσικό όργανο!

 

Ξέρω ότι παιδάκια 5-6 χρονών μπορούνε να πάνε σε 3/4 κιθάρες (νομίζω τουλάχιστον), ή κάτι που πιάνουν τα χέρια τους απο ΣΟΒΑΡΟ μαγαζί και όχι τα σκάτά του Jumbo! (ότι έχω πάρει απ'εκεί είναι χάλια, μια φτήνια τρελή χωρίς ποιότητα καμμιά!)

 

sorry for the rant!

 

Και η φτηνιαρα 2/4 απο thomann το ιδιο. Δινει την αισθηση οτι ειναι μπλιμπλικι.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε SF, πραγματι 3/4 θα ηταν καλυτερα. Οντως το τζαμπο παιχνιδι κιθαρα πουλαει.

 

http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?xsid=eca6f9eccd61d51adbac75280fb4f087&sw=3%2F4&x=0&y=0

 

δες εδω να παρεις μια ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν του αρέσει πάρα πολύ η κιθάρα και θέλει να μάθει, ή μιά 3/4 κλασσική "μαθητική" φθηνή, ή κατευθείαν μιά squier mini strat & 1 φθηνό 10Watt ενισχυτή. Η δεύτερη λύση είναι ακριβότερη και πιό επισφαλής μιάς και είναι λίγο ακριβό το δώρο σε περίπτωση που τελικά κάνει μόνο την πλάκα του στις γιορτές. Σε άλλη περίπτωση είναι πολύ καλή βάση.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικη θελω να του παρω,μια 1/4 θα ειναι οκ?

(πως κουρδιζουν αυτες?)

 

Δεν κουρδιζουν.

 

 

 

 

Πας για 3/4.Ειναι μια μικρη,φτηνη κιθαρα.Οι υπολοιπες ειναι παιχνιδακια.

Νομιζω ειχα δει μερικες σχετικα αξιοπρεπεις και οικονομικες 3/4 στον Τσελιο, αρα πάνε Λογοθετη να ρωτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου