Προς το περιεχόμενο

Αγορα κιθαρας Stratocaster.


JR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι fender ειναι καλοι ενισχυτες

 

εχεις απολυτο δικιο,πολλοι απο τους ....πεντε χιλιαδες ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ενισχυτες που φτιανει η Φεντερ ειναι...καλοι ;) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παρε την delux  και ενα ενυσχητη καλο οπως ειπε και ο SF που σιγουρα με τοσα χρηματα που διαθετεις σου φτανουν και καθαρησες.και αν δεν σου αρεσουν οι μαγνητες τους αλλαζεις μεχρι να βρεις τον ηχο σου.και ποιος δεν τους εχει αλλαξει αλλωστε ολοι μας ψαχνωμαστε (στον ηχο ενοω,οι περισοτεροι) :)

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα τα χρηματα που μπορει να διαθεσει ο φιλος μας,ανετα αρκουν για μια καλη strat(πχ classic player) και μια καλη budget LP(πχ studio faded),ωστε να παρει και τα γκαζια του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις ενισχυτη και παλι δωρον αδωρον θα ειναι,μια χαρα γκαζια θα ..παρει και με τη στρατ του. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

επειδη βλεπω οτι "χρειαζεσαι" συγκεκριμενες προτασεις με 2000 σου προτεινω αυτο το σετακι

 

http://www.dv247.com/invt/41039/

 

http://www.dv247.com/invt/43578/

 

& με τα υπολοιπα παρε καλα καλωδια και μερικα εφε.

 

 

SF εύγε, τρελό value for money ο συνδυασμός σου... εχει πεσει και η λιρα....

JR μολις κερδισες χρονια ψαξιματος και εξόδων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αν θέλεις fender, γιατί δεν παίρνεις μια fender και βασανίζεις το μυαλό σου αδίκως?

Μια fender ακούγεται σαν fender ακόμα κι αν είναι squier.

Εγώ θα σου πρότεινα ή Japan (αν μπορείς να βρεις), ή American Standard, ή κάποια reissue.

Artist πάρε μόνο αν συμφωνεις 100% με αυτά που έχει πάνω.

Μην ξεχνάς οτι δεν μπορείς να γίνεις Jeff Beck αν παίζεις με την κιθάρα του, ενώ αυτός μπορεί να είναι Jeff Beck ακόμα και με την κιθάρα σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αν θέλεις fender, γιατί δεν παίρνεις μια fender και βασανίζεις το μυαλό σου αδίκως?

Μια fender ακούγεται σαν fender ακόμα κι αν είναι squier.

Εγώ θα σου πρότεινα ή Japan (αν μπορείς να βρεις), ή American Standard, ή κάποια reissue.

Artist πάρε μόνο αν συμφωνεις 100% με αυτά που έχει πάνω.

Μην ξεχνάς οτι δεν μπορείς να γίνεις Jeff Beck αν παίζεις με την κιθάρα του, ενώ αυτός μπορεί να είναι Jeff Beck ακόμα και με την κιθάρα σου.

 

Βασανιζομαι ναι...αλλα ειναι ευχαριστος πονοκεφαλος ;D.Βασανιζομαι πιο πολυ οταν δεν εχω γνωμες.Θελω γνωμες πολλες και διαφορετικες και καπου θα καταληξω.Με χαπια σιγουρα δεν θα καταληξω..

Περιμενω ρε γμτ ποτε θα μπορεσει να με παει ενας φιλος μου με αμαξι σε διαφορα μαγαζακια να τις δω στα χερια μου...Την Standard που δοκιμασα δεν μου πολυαρεσε.

Αυτο που θελω να πετυχω παντως φιλε p.p.king ειναι να μην δωσω τα λ7 μου καπου τσαμπε.Δεν εχω επαφη με τον 'μουσικο΄ χωρο και δεν θελω να κανω καμια πατατα ;).Θελω οσο πιο ποιοτικοτερη κιθαρα αυτο απλα,με ωραιο μπρατσο και μαγνητες που θα  μπω στο στουντιο με την μπαντα και δεν θα με προδωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα πρέπει να δοκιμάσεις μερικές.

Οι fender (ακόμα και το ίδιο μοντέλο) είναι μέρα με τη νύχτα η μια με την άλλη.

Γιατί να σε προδώσουν? Κιθάρα θα αγοράσεις. Όχι τον Ιούδα!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω οσο πιο ποιοτικοτερη κιθαρα αυτο απλα,με ωραιο μπρατσο και μαγνητες που θα  μπω στο στουντιο με την μπαντα και δεν θα με προδωσουν.

 

δεν θα σε προδωσουν,αν φυσικα ξερεις να παιζεις (δεν στο λεω σαρκαστικα αυτο) και ξερεις τι ζητας και πως να το βγαλεις,δυστυχως αυτο απαιτει ΤΡΙΒΗ και πειρα αλλα απο ΚΑΠΟΥ πρεπει να ξεκινησεις.

 

σου εχουν δωσει ολοι πολυ καλες συμβουλες και σου προτεινω να τις ακολουθησεις. ;)

 

στο στουντιο θα καταλαβεις αλλωστε οτι ενας καλος ενισχυτης ειναι δραματικα σημαντικοτερος απο οποιαδηποτε κιθαρα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Χαιρετε νοιζαδες και ευχαριστω για τις συμβουλες σας.Πηγα δοκιμασα κιθαρες και ξεχωρισα την stratocaster Johnson singature απο πολλες που ειδα.Η deluxe δεν μου αρεσε ηχητικα και ηταν και βαρια πολυ.Ειναι κιθαρα νομιζω με πιο μοντερνα χαρακτηριστικα,κατι που δεν ψανχω διοτι εχω μια yamaha passifica 821.Ειχατε δικιο ομως στο οτι οι μαγνητες της ειχαν τον ογκο που ζητουσα.

Μετα απο μια επισκεψη και πολλα mail με τον Ντουκα αποφασισα να φτιαξω μια partcaster.Θα εχει maple μπρατσο ειδικη παραγγελια με τα χαρακτηριστικα της Johnson(21 Jumbo frets,12' radius),σωμα extra light body,Steel block tremolo vintage style και μαγνητες haussel με εναν διπλο σε μεγεθο μονου που θα σπλιταρεται επισης ειδικη παραγγελια ετσι ωστε να ειναι ιδιοι με τους Johnson.

Το παλικαρι ο Σταυρος ειναι αψογος και εξυπηρετικοτατος(εδω αν δεν μου αρεσει δεν θα την παρω την κιθαρα).Κανει καλη δουλεια και γιαυτο τον εμπιστευτηκα.Οι κιθαρες που εχει φτιαξει και δοκιμασα ειναι για πλακα ανωτερες πολλων fender stratocaster που δοκιμασα.Του ηρθε το σωμα και περιμενει τους μαγνητες και το μπρατσο για να ξεκινησει.

Τωρα μαγκες περιμενω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου