Προς το περιεχόμενο

Σχεδόν μεταμεσονύχτιο καψουροκλιπ (ορμάτε Κολπλέυς)


Jasemeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι πρώτοι στίχοι+μελωδία που έγραψα ποτέ(ς) μου πριν μερικά χρόνια, σε εκτέλεση Jasemeister κιθαριστική. Τα φωνήεντα είναι ευγενική προσφορά ενός φίλο μου (Θάνος - djspad). Ελπίζω να σας αρέσει σαν συναίσθημα (γίνομαι ρομαντικός όταν κατεβάσω το gain) και να εμπνεύσει τους Κολπλέυς για άλλο ενα πλατινένιο δίσκο ώστε να τους παω στα δικαστήρια και να πετύχω την καλή κατά το δίδαγμα του φωτεινού γλόμπου ονόματι Satch.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμορφο, έμορφο, και ωραία φωνητικά...

 

Δύο ψιλοενστασούλες: i) Αν είχε μια αλλαγή ή ένα παιχνίδι με το ρυθμό (όπως αυτό που πας να κάνεις στο 1:52, αλλά το αφήνεις γρήγορα), θα ήταν σίγουρα πιο νόστιμο, και ii) Η κιθάρα παραμορφώνει σε άποια σημεία, ή μου φαίνεται;

 

Nice try, κατά τ' άλλα, θα μπορούσες να του κάνεις και μια plugged έκδοση, σε παρόμοιο στυλ... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο την ατυχη ακρόαση των ξεκούρδιστων blues νομίζω αυτό με επανέφερε με το παραπάνω.

 

Μπράβο σου!! ;D ;D

 

Μια ένσταση....ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SOLO ala Slash να κλαίει η κιθάρα;;; ;D ;D ;D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο την ατυχη ακρόαση των ξεκούρδιστων blues νομίζω αυτό με επανέφερε με το παραπάνω.

Ζαλίστηκες κι εσύ; ;D

 

+10 παιδες. Ακομα αναρωτιεμαι για την ψυχολογια του τυπου:P

+100 για τη φωνη...

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@everyone

Χαίρομαι που σας άρεσε! Όπως είναι εμφανές ήταν one-take φωνή και κιθάρα, μέσα από Soundblaster Extigy (lool) Με μια ηλεκτρακουστική Fender DG-20 καρφί πάνω της.

 

@kultura

ι) Έχω προσπαθήσει να το εμπλουτίσω κατά καιρούς αλλά δεν είχα καμιά σοβαρή έμπνευση εώς τώρα.

ιι) Παραμορφώνει σε κάποια σημεία ένεκα της "καρφωμένης" εγγραφής κατευθείαν στην κάρτα ήχου απ'το preamp, της παικτικής μου δεινότητας στο να διατηρώ το level και ίσως λόγω του Normalize που έγινε στο mp3.

 

@janick

:D είχα ετοιμάσει ενα τσόλο παλιότερα αλλά κάποια στιγμή το άκουσα σε ενα τραγούδι των GnR, ισως το ξέρετε λέγεται Don't Cry...και από τότε είμαστε στα δικαστήρια και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω ακόμα....  :P ;D

 

@μακροΐσκιωτος

Ευχαριστώ για την επεξεργασία, ακούγεται πολύ καλύτερα!  8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου