Προς το περιεχόμενο

Εχετε ακόμα την 1η κιθαρα σας;


BARoN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχετε ακόμα την 1η κιθαρα σας;

Όχι, έχει πάει για φυσική ανακύκλωση, εδώ και 22 χρόνια ;D

Τίποτα το σπουδαίο, μία "Χουάν Χοσέ Γουατέβα", μετά ήρθε ο "Ταύρος"(βλ. SG) και μία Aria Pro II για μελέτη. Η Aria βέβαια, ακολούθησε την πορεία της "Γουατέβα" ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η πρωτη μου κιθαρα ηταν μια ibanez gio 170 αγορασμενη απ τον τριμη το 2000 προς 80.000 δρχ η οποια θα ηταν λιγο αν την ελεγα πειραματοζοω τελικα την πουλησα μετα απο 4 χρονια για 100e kai πιρα μια rg 470 μετα την πουλησα και αυτη και παει λεγοντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρωτη κιθαρα ηταν μια κλασικη αγνωστου πατρος η οποια ειχε σπασει στην ενωση μπρατσου και σωματος και ειχε επισκευαστει απο μαστορα λαθος,με αποτελεσμα να φαλτσαρει παντα και να εχει εναν απεσιο ξυνο ηχο και ενα action αρπας.Οταν την αλλαξα με την ετη φωτος καλυτερη guernica των 150.000 δραχμων απο τον Αρμαο αν θυμαμαι καλα εχασα επαφη μαζι της και δεν την αναζητησα ποτε και δεν μου έλειψε ποτε.

Η πρωτη ηλεκτρικη αγορασθηκε καπου κοντα στο 2002-2003  και ηταν μια washburn rogue star συνοδευομενη απο εναν spider 2.Και τα 2 τα εχω πουλησει και ειμαι πολυ χαρουμενος που καταφερα να απαλαχθω απο αυτη την τοσο λαθος βεβιασμενη αγορα μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΜενα παλι ειναι μια olp mm1 κοκκινη χωρις Lock αγορασμενη απο εδω (απο τον solega νομιζω...)..Πριν 3 χρονια και κατι αν θυμαμαι καλα..Αντεξε ενα χρονο ,αλλα επειδη ειμαι ολιγον τι υπερκαταναλωτικο ον ,αγορασα μια prs se tremonti γιατι απλα ηθελα αλλη κιθαρα.....Αυτη βεβεια την εχω κρεμασμενη και δεν προκειται να την δωσω ποτε....ΔΕν ειναι οτι κανει λεφτα η κατι τετοιο, απλα εχει αξια για μενα!!!εκει εμαθα η τουλαχιστον ξεκινησα να μαθαινω!!!

Χανιά....

Charvel Model 4 '88 - Prs tremonti Se

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρώτη μου κιθάρα γενικά την έχω ακόμα. Δεν πρόκειται περι συναισθηματικού δεσμού  ;D. Την πρώτη μου ηλ.κιθάρα τώρα την έδωσα στον Mariopol και της άλλαξε τα φώτα, αλλα χάρηκα που τουλάχιστον την χρησιμοποίησε γιατι εγώ την είχα πεταμένη και στο τέλος θα την πέταγα στο τζάκι. ;D

 

http://mario-art2.blogspot.com/2010/11/working-on-ibanez.html

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρώτη μου κιθάρα γενικά την έχω ακόμα. Δεν πρόκειται περι συναισθηματικού δεσμού  ;D. Την πρώτη μου ηλ.κιθάρα τώρα την έδωσα στον Mariopol και της άλλαξε τα φώτα, αλλα χάρηκα που τουλάχιστον την χρησιμοποίησε γιατι εγώ την είχα πεταμένη και στο τέλος θα την πέταγα στο τζάκι. ;D

 

http://mario-art2.blogspot.com/2010/11/working-on-ibanez.html

 

Δε μου ειπες οτι ηταν η πρωτη σου!  ;) χαλαλι το upgrade :)

 

Στο θεμα τωρα! Fender squier Hm με το Ιbanezoheadstock (απο το 97 που την εδωσα ειχα να δω κιθαρα με floyd ;D) Ανετα την ξαναγοραζα πισω τωρα πια!

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη μου κιθάρα ήταν κλασσική('89).Δυστυχώς μου έσπασε το μπράτσο στα δύο και την πέταξα. :'( Η επόμενη κιθάρα μου ήταν ηλεκτρική (Aria Pro II,'92).Αυτήν την πούλησα μετά απο 2 χρόνια περίπου για να πάρω Strat  :P

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου