Προς το περιεχόμενο

Εχετε ακόμα την 1η κιθαρα σας;


BARoN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πρώτη πρώτη ήταν μια κλασσική Leona που νόμιζα μου είχε χαρίσει ένας ξάδερφος. Είχε μαζέψει άμμο από ένα σωρό παραλίες της Ελλάδας και τις βόρειες θάλασσες και λίμνες της Ευρώπης μέχρι που μετά από δέκα χρόνια τη ζήτησε πίσω για το γυιο του ,να τον στείλει στο Ωδείο μα εκείνος δεν ήθελε και την πέταξε ο δεκάχρονος μια μέρα απ' το μπαλκόνι...τραγικό.... τώρα την κρατάει κάπου με σπασμένο μπράτσο ίσως να την κολλήσω κάποια μέρα όταν κατέβω Αθήνα

 

Η πρώτη μου ηλεκτρική είναι μια Fender Mustang του '73 που πήρα από έναν σκυλά 80.000 δραχμές. Δεν την έχω δώσει γιατί μετά τον Dr Fret έγινε φοβερή κιθάρα, με χαρακτήρα! Όπως λέει κι ο SF  ,ένα σετάπ και η κιθάρα συνήθως μαμεί.

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλως η κακως κι εγω την δικια μου την ηλεκτρικη που ητανε μια YAMAHA EG 112

και που ιδρωσα πανω της για να μαθω να παιζω εφυγε πριν λιγες εβδομαδες σε ανταλλαγη για ενα BEHRINGER FBQ 3102

 

Παντα ομως θα την νοσταλγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια bullet strat η οποία και πωλήθηκε άμεσα,μιας και δεν ήξερα τι και πως.Απλά μου την έφεραν. Μετά από καιρό αγόρασα ένα κόσμημα που μου ομορφαίνει την οπτική μου.Μια τελε gold black.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βεβαια την εχω, και θα την εχω, και θα την εχει και το παιδι μου, και το παιδι του.Δε νομιζω να προχωρησει αλλο η ανθρωποτητα,αλλα μεχρι να πεθανω θα την εχω σιγουρα.(ηταν και η πρωτη κιθαρα του πατερα μου).

 

 

[H δεξια]

 

peavey t-60----1979

549340193_._02002.thumb.JPG.654fdcfbe060d7620249b258880240c5.JPG

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wow!!!! Πολύ ωραιο θέμα και παρατηρω οτι όλοι γραφουν με νοσταλγία και ενθουσιασμό τις εμπειρίες τους!!!!!!

 

Η πρώτη μου κιθάρα είναι μια Jackson js-20 φθηνό μοντέλο της εταιρείας. Την αγόρασα το 2000 νοέμβριο για 110.000 δρχ. Τα λευτά τα είχα βγάλει μονος δουλεύοντας όλο το καλοκαίρι σε ένα κομποστάδικο. ωρα την εχω δώσει για 150ε αλλά δεν με παιραξε. Αφου καθοταν έτσι κιαλλιώς. Πάντως ειχα κάνει τότε βόλτες σε όλα τα μαγαζιά της θεσσαλονίκης και θυμάμαι οτι την είχα διαλέξει γιατι δεν έγραφε στο headstock performer και μου αρεσε πολυ. Επίσης θυμάμαι οτι ένας πωλητης στον αντιπροσωπο της esp την είχε αποκαλέσει κουπι και μου εείχε αντιπροτείνει μια άλλη esp με 260.000 δρχ.....πλακα με κάνεις?????χεχεχεχε ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη μου κιθάρα ήταν μία fighter (ναι καλά διαβάσατε... και μάλιστα με γραμματοσειρά αλα fender!!!) και έχει γίνει ήδη πειραματόζωο. Από μαύρο ταυράκι μεταμορφώθηκε μετά από πολλή δουλειά σε κιθάρα τύπου Hohner G3T χρώματος μπορντώ! Και το πιό απιστευτο είναι ότι παίζει ακόμα μετα από αυτή την μεταμόρφωση...

 

Image011.thumb.jpg.44592b83a3f8db9e72c1034b4cfa56e8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη φορα π ποσταρω νομιζω...

Η πρωτη μ ηταν μια Drive strat απο τον Λιολιο και την πουλησα για να παρω καινουργια αλλα το μετανιωσα, αν και δεν επαιζε καλα.

Αλλα το βλεπω να την ξαναγοραζω μιας και την πουλησα σε μια κοπελα που δεν παιζει απλα ελεγε οτι ηθελε να αρχισει...

Συγκινηθηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο θεματάκι!

Είχα πάρει μια σχετικά οικονομική flying-V στην αρχή για μεταλιές... Δυστυχώς την έδωσα κάποια στιγμή και μετά από 5-6 χρόνια ξαναπήρα μια ίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου