Προς το περιεχόμενο

Jackson King V ή Jackson Soloist


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η γενικοτητα σε ολο της το μεγαλειο θα ελεγα!για ριξε καμια αλλη πληροφορια σχετικα με συγκεκριμενα μοντελα!προελευσεις κλπ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα,χα,χα! Σορρυ. Made in USA, αποκλειστικά. Από King V οποιοδήποτε μοντέλο, ενώ από Soloist προτιμώ την SL2Η. Τώρα;

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, έχεις παιξει με κάποια απο τις 2?

Εχεις τεστάρει τα μανίκια? σε βολεύουν? σε πληροφορώ ότι έχουν αρκετές διαφορές μεταξύ τους. Είμαι κάτοχος μιας USA KV2T, και με την απλή KV2 εκτός απο τα ξύλα, έχουν μεγάλη διαφορά στο μανίκι.

Εχεις παίξει με κάποια V? Σε βολεύει το σχήμα?

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

King V χαλαρα. Καλύτερη αεροδυναμική. Και όμορφη! ;D ;D

 

+1 Mustaine for the win αλλά μάλλον θα άφηνα την Jackson να παω για την Dean VMNT! Ρε Κώστα τι κάνουμε όρθιοι τέτοια ώρα δε θα ξυπνάμε τη Δευτέρα να πάμε δουλειά...  :P

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε εβγαινε και μία SLAQT-MAH carved top soloist με mahogany μπρατσο-σωμα και quilted maple top η οποία ήταν απίστευτα όμορφη και θα την ψήφιζα πολύ εύκολα.

Αλλά γενικότερα αν θελήσεις να παίξεις κάτι λιγότερο από μέταλ θα βρεις οτι η V θα σε ξενερώνει καθαρά από άποψη αισθητικής (εξ'άλλου ξύλα και μαγνήτες παραμένουν τα ίδια και στις 2) ενώ η soloist είναι πιο "ώριμη" και της πάει ένα ροκάκι ή ένα φανκ-ροκ κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον απο πανω αλλα επειδη και εγω δεν σταματησα ποτε το μεταλ και κοντευω τα 30 ψηφιζω V.αν και επειδη εχω μια rr τωρα την εψηνα μια soloist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη θυμάμαι εκέινη τη soloist με το carved maple top. Παλιά μου άρεσε, αλλά μετά κατέληξα στο ότι αυτά είναι περιττά φρου φρου αρωματα τσουτσουμπρουτζου μανταλακια για wannabe σεσιονάδες prog βιρτουόζους με δαντελωτό πουκαμισάκι σαν αυτό που φόραγε ο Luca Turilli και ο Ρουβάς. Η σωστή μεταλοκιθάρα έχει solid χρώμα και είναι αεροδυναμική και μυτερή για να καρφωνεις τους φλώρους. Αλλιώς παίρνεις κάτι κλασσικό και εμπεριστατωμένο από Fender ή Gibson (αναλογα την προτίμηση) και γουστάρεις ώριμα και ποιοτικά.

 

 

Προσωπική άποψη όλο αυτό με μία δόση βλακ χιουμορ, μην παρεξηγηθεί κανείς, I keel you! ;D ;D ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου