Προς το περιεχόμενο

Fender Road Worn Guitars


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Strat (για παράδειγμα) έχει 770 ευρώ.

Μπορείς να μου δώσεις ένα link της Start που λές πλζ? Έτσι κι αλλιώς για τα ίδια λεφτά μιλάμε αλλά με τους μαγνήτες και τα ηλεκτρικά που επιλέγεις εσύ

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπορείς να μου δώσεις ένα link της Start που λές πλζ? Έτσι κι αλλιώς για τα ίδια λεφτά μιλάμε αλλά με τους μαγνήτες και τα ηλεκτρικά που επιλέγεις εσύ

 

Ναι αμέ:

 

http://www.dv247.com/invt/61376/

 

Αν επιβληθούν κανονικά δασμοί δεν νομίζω ότι μιλάμε για τα ίδια λεφτά. Αλλά anyway, δεν έχει νόημα μια τέτοια συζήτηση, γιατί αυτός που θα επιλέξει να φτιάξει κάτι "από το μηδέν" έχει άλλους στόχους και προδιαγραφές, όπως επιλογή ηλεκτρικών, χρώματος, επιπέδου relicing (αν το προσφέρουν αυτό στη MonsterRelic) κλπ.

 

Επίσης νομίζω ότι η εταιρεία έχει dealers στην Ευρώπη, δεν είναι ανάγκη ίσως να γίνει απευθείας παραγγελία.

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης νομίζω ότι η εταιρεία έχει dealers στην Ευρώπη, δεν είναι ανάγκη ίσως να γίνει απευθείας παραγγελία.

Συμφωνώ ότι δεν έχει ακριβώς νόημα η σύγκριση...αλλά Tex-Mex? Εγώ μιλάω για Customshop 54 και πάνω...

Επίσης επειδή το είχα ψάξει λίγο με αυτούς (είχα και εγώ επικοινωνία μαζί τους), νομίζω ότι συμφέρει να αγοράσεις κατευθείαν από αυτούς (έχουν Paypal) για να γλυτώσεις το κέρδος των ενδιαμέσων (θα είχαν πρόβλημα εάν υπήρχε αντιπρόσωπος Ελλάδας). Μην ξεχνάμε άλλο να πληρώνουμε Paypal σε δολάρια, και άλλο ευρώ ή λίρες.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αηδίες είναι αυτές ρε, σα να παίρνεις γυναίκα 5-6-7-καιβάλε-χέρι.

Άλλη φάση η καινούργια κιθάρα, σεντόνια απλωμένα μετά την πρώτη νύχτα κλπ.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση που πραγματικά μου έχει καρφωθεί...; Δηλαδή εδώ πέρα αν εγώ και πέντε φίλοι μου πάρουμε μια "reliced" strat θα είναι........ "reliced" ακριβώς στα ίδια σημεία.........;;;;;; ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Δηλαδή αν βγούμε να jamάρουμε όλοι μαζί ΠΟΣΟ γελοία εικόνα μπορεί να είναι;;;; ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ειναι σχεδον ιδιο...ολες οι roadworn εχουν μικροδιαφορες, αλλα ειναι τοσο μικρες που φαινονται practically ίδιες.

 

Και θα συμφωνησω οτι μου φαίνονται ακριβές και με μάπα μαγνητες. Διαβασα και το review στο guitarist και δε μου φανηκε να εχουν κατι το ιδιαιτερο που να αξιζει αυτες οι κιθαρες. Ασε που το relicing τους ειναι απλα τραγικο σε σχεση με αλλες reliced (πχ customshop). Nαι θα μου πεις αλλο Μεξικο αλλο custom shop, αλλα οχι και ετσι.

 

Παντως σαν το φυσικο relicing που ειχε μια στρατ που δοκιμαζα τις προαλλες (ηταν και πολυ καλη η τιμης της παναθεμα την....) ΔΕΝ υπαρχει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινουριο 4 ever period κ αν γουσταρω το "τσαπατσουλευω",σιγα την τεχνη που θα την πληρωσω κ χρυση!

 

Strat neck japan '86 μαιν. :) Mε 12αρι radius.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου