Προς το περιεχόμενο

Μαγνητες Για Fender Strat α λα Knopfler


Προτεινόμενες αναρτήσεις

φυσικα και ευθυνονται και αλλα και κυριως η...κιθαρα...(στο Brothers in Arms παιζει με Gibson Les Paul) ;D

 

Πολυαγαπημενη sunburst '58 Les Paul!  ;D ;D ;D

 

(αν και η δικη μου ιδανικη ειναι η '68 Custom)

Gibson Les Paul, Vox AC30, και ξερο ψωμι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aπο τους αγαπημενους μου κιθαριστες με εξαιρετικο ηχο αλλα πανω απ'ολα με εντελως δικια του ξεχωριστη κιθαριστικη φωνη. Γι αυτο και πριν απο οποιονδηποτε μαγνητη, ενισχυτη, κιθαρα κ.λ.π το πρωτο που μπορει να κανει κανεις για να πλησιασει τον ηχο ειναι να παιξει με δαχτυλα.

 

Απο εκει και περα και μιλωντας για τον παλιο clean ηχο του M. Knopfler ενας μονος low output μαγνητης ειναι οτι καλυτερο. Προσωπικα το πλησιεστερο που εχω δοκιμασει στον ηχο του (τηρουμενων των αναλογιων) ειναι οι Fralin VH (και ο ιδιος σε διαφορες Pensa χρησιμοποιει πλεον fralin) και επονται οι fender cs69.

 

Eντυπωση μου εκανε η χρηση των texas special στη signature της fender καθως δεν τους θεωρω και οτι πιο κοντινο στον ηχο του. Αφου τους ηθελε ο Mark (???????) ομως ποιος ειμαι εγω για να διαφωνησω?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντυπωση μου εκανε η χρηση των texas special στη signature της fender καθως δεν τους θεωρω και οτι πιο κοντινο στον ηχο του. Αφου τους ηθελε ο Mark (???????) ομως ποιος ειμαι εγω για να διαφωνησω?

 

Όπως εντύπωση κάνει σε μένα το γεγονός, ότι η signature κιθάρα του βγήκε με rosewood ταστιέρα, έναντι του maple που είχε η κιθάρα-σύμβολο (πλέον) των Dire Straits...

 

 

 

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου