Προς το περιεχόμενο

New basses from Epiphone: Thunderbird Pro IV & V


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δύο νέα μπάσα από την Epiphone, ή μήπως μια μοντέρνα αναβάθμιση σε μια κλασική πετυχημένη συνταγή;

Μια πολύ έξυπνη κίνηση πάντως, και ιδιαίτερα ανταγωνιστική, μιας και η τιμή θα κρατηθεί χαμηλά, για να μην υπάρχει ανταγωνισμός "εντός έδρας" με το Thunderbird της Gibson.

Neck-thru μπράτσο αποτελούμενο από "σάντουιτς" Walnut/Maple και active ηλεκτρονικά.

Προτινόμενη τιμή $999 για το πεντάχορδο και $832 για το τετράχορδο, το οποίο προσφέρεται σε 3 finishes, Natural Oil, Trans Black και Vintage Sunburst. Το πεντάχορδο προσφέρεται μόνο σε Natural Oil finish. 

Ακολουθούν φωτό:

 

Natural Oil VI

EBTPNOBH-Finish-Shot-jpg.aspx

Trans Black VI

EBTPTBBH-Finish-Shot-jpg.aspx

Vintage Sunburst VI

EBTPVSBH-Finish-Shot-jpg.aspx

 

Natural Oil V

EBTP5NOBH-Finish-Shot-jpg.aspx

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τιμες μου φαινονται λιγο τσιμπημενες για epiphone, τωρα θα μου πεις neck through ειναι αλλα... ξερει η epiphone απο neck through? το gibson set neck δεν ειναι?

 

edit: ακυρο. ναι, neck through ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο νέα μπάσα από την Epiphone, ή μήπως μια μοντέρνα αναβάθμιση σε μια κλασική πετυχημένη συνταγή;

Μια πολύ έξυπνη κίνηση πάντως, και ιδιαίτερα ανταγωνιστική, μιας και η τιμή θα κρατηθεί χαμηλά, για να μην υπάρχει ανταγωνισμός "εντός έδρας" με το Thunderbird της Gibson.

Neck-thru μπράτσο αποτελούμενο από "σάντουιτς" Walnut/Maple και active ηλεκτρονικά.

Προτινόμενη τιμή $999 για το πεντάχορδο και $832 για το τετράχορδο, το οποίο προσφέρεται σε 3 finishes, Natural Oil, Trans Black και Vintage Sunburst. Το πεντάχορδο προσφέρεται μόνο σε Natural Oil finish. 

 

μια χαρά..... :) 

κουκλιά είναι πανάθεμά τα... Φχαριστούμε ρε Κώστα.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι ποτε θα ερθουν και αν θα ερθουν Ελλαδα

 

η ιδια η Επι μου απαντησε οτι και σε αυτους ειναι ακομα αγνωστο για το ποτε ερχεται Ευρωπη

 

εκτος εαν εχετε κανενα πιο φρεσκο νεο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

παντως με το epi κεραυνοπουλο μου μια χαρα ειμαι .Αν ειναι για 800 γιουργια δινω και αλλα 200 για το original

ωπα, τωρα το ειδα ..."προτεινόμενη τιμη" σημαίνει 200γουργια κάτω σε thomann & playback ε?

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

που σαι αφεντικο! πως σου φαινεται η τιμουλα? http://www.thomann.de/gr/epiphone_thunderbird_pro_iv_na.htm

αντε να ξηλωνόμαστε παλι...

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελεία και παύλα, η τιμούλα είναι γκ@βλ@. Χλωμό το βλέπω όμως προς το παρόν, με έχουν ζώσει τα πρότζεκτ.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μήπως τελικά δοκίμασε κάποιος το 5χορδο?

με ενδιαφερει αυτο

http://www.thomann.de/gr/epiphone_thunderbird_prov_tb.htm

παίζω καταβάση doom γι'αυτο θελω 5η χορδη

, αλλα γενικά τα κεραυνόπουλα σε ροκ ειναι γαμω.

θα ηθελα μια γνωμη απο καποιον που εχει δοκιμασει το 4ρι τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου