Προς το περιεχόμενο

Hardwire


Darky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι η καινουρια σειρα πεταλακιων της digitech και αποτι ακουσα το dist εχει βραβευτει απτο guitar mag ή κατι τετοιο.

ενας φιλος μου προσφατα πηρε το metal dist και οταν το ακουσα αν και αναλογικο πεταλι,μου ακουστικε πολυ

"ψηφιακο"( ???)το ξερω οτι αυτο που λεω ακουγετε χαζο αλλα ο ηχος του ηταν πολυ flat και αψεγαδιαστος.

η κιθαρα ηταν μια esp fm2200 νομιζω και το ειχε βαλει σε εναν marshall 15αρη.

ποια ειναι η γνωμη σας για τα hardwire anyway?

I dance,with angels,to celebrate the holocaust...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει τα hardwire delay και reverb και ηταν πολυ καλα. Πολυ καλυτερα απο αντιστοιχα πεταλια του εμποριου θα ελεγα. Και εκει που τα ακουσα ειχαν και αρκετα καλες τιμες, φθηνοτερα και απο αγγλια αυτη τη στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το ειχε βαλει σε εναν marshall 15αρη.

 

λογικο λοιπον να ακουγεται χαλια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το SC2 της σειρας!!! Μια πιο hot εκδοση του bad monkey ΑΡΑ ειναι παρα πολυ καλο!!! Αυτο που μου αρεσει ειναι τα pot ακριβειας που εχουν με το κλικ (βηματικα). Καμμια ψηφιακουρα.

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εγω εχω παρει το rv-7 το reverb. απο τα reverb πεταλια που κυκλοφορουν μου φανηκε η καλυτερη επιλογη, το χω καναδυο μηνες και με βολεψε μια χαρα. καθαρος ηχος αρκετα αχρωματιστος, και λειτουργικα reverb..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω παρει το rv-7 το reverb. απο τα reverb πεταλια που κυκλοφορουν μου φανηκε η καλυτερη επιλογη, το χω καναδυο μηνες και με βολεψε μια χαρα. καθαρος ηχος αρκετα αχρωματιστος, και λειτουργικα reverb..

 

μμμ εγώ είμαι ανάμεσα στο spring king της danelectro και σ'αυτο της Hardwire...Πάντως από digitech είμαι πολύ ευχαριστημένος καθώς το Bad Monkey που μου είχε προτείνει πριν 2 χρονια η πλειοψηφία του "χώρου¨είναι ΑΨΟΓΟ και το έχω ακόμα στο rig μου!!!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι η καινουρια σειρα πεταλακιων της digitech και αποτι ακουσα το dist εχει βραβευτει απτο guitar mag ή κατι τετοιο.

ενας φιλος μου προσφατα πηρε το metal dist και οταν το ακουσα αν και αναλογικο πεταλι,μου ακουστικε πολυ

"ψηφιακο"( ???)το ξερω οτι αυτο που λεω ακουγετε χαζο αλλα ο ηχος του ηταν πολυ flat και αψεγαδιαστος

 

Το να είναι "αψεγάδιαστος" ο ήχος σημαίνει κάτι θετικό (τέλειος) και όχι αρνητικό!!  ???  Flat, πάλι δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω τι εννοείς. Το metal dist είναι το μόνο που δεν εχω ακούσει από τα Hardwire, αν και από ό,τι υποπτεύομαι σου φάνηκε "ψηφιακό" γιατί η περιώνυμη "τζιτζικίλα", δλδ. οι λίγο "ψεύτικες" και "ξυριστικές" ψηλές του Metal Zone και των διστόρσιων των κακών πεταλιερών της Π.Π. εποχής (προ Πούτιν εποχής) ήταν ανέκαθεν συνώνυμη (ΚΑΚΩΣ) με την ύπαρξη... ψηφίων, κάτι που βεβαίως δεν στέκει, όπως σημειώνεις και εσύ, διότι πολλά από αυτά τα πετάλια ήταν αναλογικότερα και από τα μεγέθη της εξίσωσης y=ax.

 

Tα Hardwire έχουν ξανασυζητηθεί στο φόρουμ - πολύ αξιόλογα και σε θαυμάσια τιμή. Το αγαπημένο μου όλης της σειράς είναι το delay. A, και τις βραβεύσεις στα περιοδικά του ειδικού τύπου μην τις πολυκοιτάς, κατά τη γνώμη μου στο 50-60% των περιπτώσεων είναι εντελώς αναξιόπιστες, και βεβαίως δεν προεξοφλούν το αν θα σου αρέσουν προσωπικά.

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Tα Hardwire έχουν ξανασυζητηθεί στο φόρουμ - πολύ αξιόλογα και σε θαυμάσια τιμή. Το αγαπημένο μου όλης της σειράς είναι το delay. A, και τις βραβεύσεις στα περιοδικά του ειδικού τύπου μην τις πολυκοιτάς, κατά τη γνώμη μου στο 50-60% των περιπτώσεων είναι εντελώς αναξιόπιστες, και βεβαίως δεν προεξοφλούν το αν θα σου αρέσουν προσωπικά.

 

 

 

Ως κάτοχος του DL-8 είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις πολλές δυνατότητες που μου προσφέρει το πετάλι (πάντα για τα δικά μου κριτήρια και βαλάντια) και το ηχητικό αποτέλεσμα. Πιστεύω πως είναι ένα πολύ καλό value for money πετάλι και ιδιαίτερη εντύπωση που έκανε η ποιότητα κατασκευής του(ιδιαίτερα η αίσθηση των ποτενσιόμετρων). Το γεγονός πως έχει και ένα μικρό looper (20 δευτερόλεπτα) στις δυνατότητές του είναι κάτι θετικό και ιδιαιτέρως εύχρηστο αν θέλεις κάτι σύντομο. Για περισσότερα χρησιμοποιώ το jamman της ίδιας εταιρείας. Θεωρώ πως η σειρά hardwire είναι σίγουρα ένα βήμα πάνω από τα παραδοσιακά πετάλια της εταιρείας (τουλάχιστον από πλευράς ποιότητας κατασκευής).

"The music that you listen to, becomes the soundtrack of your life"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου