Προς το περιεχόμενο

Μαγνητες για epiphone les paul custom?


BGkakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βασικα αυτος που εχει απο μανα της η δικια μου στη θεση neck ειναι παρα πολυ καλος.Ο bridge με χαλαει καπως.Αλλα σκεφτομαι να αλλαξω κ τους 2 για να ταιριαζουν αισθητικα αλλα κ ηχητικα αφου φανταζομαι πως θα φαινεται οτι ειναι διαφορετικη μαρκα.Τον 81 τον εχω ακουσει και τα σπαει!Τωρα τιθεται αλλο θεμα...Αυτος που δινει κατι μεσω αγγελιας γιατι το δινει?Μηπως ειναι ελλατωματικο ή κατι τετοιο?Εκτος αν εχει παρει κατι αλλο και δεν του χρησιμευουν πια αυτοι.Οχι οτι θελω να πω τιποτα για το παιδι.Ισα ισα απ'ο,τι βλεπω εχει καλο rating.Απλα ειμαι και καινουριος στο φορουμ και δεν πολυξερω τι παιζει.Εσυ δηλαδη Jasemeister λες οτι ειναι καλη περιπτωση οι εν λογω μαγνητες γενικα σαν μαγνητες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να μπλέξεις passive και active μαγνήτες στην κιθάρα σου γίνεται αλλά δεν προτείνεται λόγω περιπλοκότητας, οπότε αν είναι για active αλλάζεις και τους 2.

 

Για την αγγελία, δεν μπορώ να ξέρω τι-πως-που, αλλά όπως θα δεις στην αξιολόγησή του έχω αγοράσει απ'τον psihiatro ενα σετ e-drums. Απ'την προσωπική μου επαφή μαζί του έχω τις καλύτερες εντυπώσεις πάντως  :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Banana Joe ευχαριστω για την πληροφορια!

Jasemeister τωρα με φωτησες με τους passive και active μαγνητες!!Δεν εχω ιδεα αλλα ειμαι σιγουρος οτι καπου στο φορουμ θα υπαρχει σχετικο θεμα οποτε θα το ψαξω.Σ'ευχαριστω παντως για τη συνδρομη σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι EMG μαγνητες (ως active) χρειάζονται άλλες τιμές στα ποτενσιόμετρα, οπότε δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ενα κοινό σετ και για active και για passive  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον απ'ο,τι ειδα το κακο με τους active ειναι στο θεμα της μπαταριας...Αλλοι λενε οτι κραταει κανα χρονο...αλλοι 1-2 μηνες...τελικα τι ισχυει?Και τι μπαταρια ειναι αυτη?Καποια ειδικη ή καποια απλη?ΑΑ ή ΑΑΑ ας πουμε.Επιπλεον απ'ο,τι ειδα θα πρεπει να αλλαξω και ποτενσιομετρα...Και η ερωτηση (μια απ'τις πολλες αυτου του post  :-[ ) ειναι: ποια ποτενσιομετρα "κολλανε" καλα με EMG active 81/60 ή 81/85 και epiphone les paul custom ebony???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία είναι η 9V

 

9v_2_duracell.jpg

 

Όταν αγοράζεις active σετ καινούριο έρχεται πακέτο με ότι χρειάζεσαι, μπες στην www.emgpickups.com να δεις.

 

Νομίζω ο psihiatros δίνει και τα παρελκόμενα αλλά ρώτα τον για σίγουρα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jasemeister πραγματικα σ'ευχαριστω πολυ για ολα!Να'σαι καλα!Θα ρωτησω το παιδι να δω τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παρ'όλα αυτά εξακολουθώ να πιστευω ότι είναι πολύ σημαντικότερο να μαζέψει λεφτά να πάρει έναν ενισχυτή. Επειδή είσαι και μεταλλάς απ'ότι κατάλαβα και το θες το γκάζι, κοίτα τους Engl Thunder ή Screamer. Μικροί και θαυματουργοί. Και θα εντυπωσιαστείς από το πόσο καλύτερα θα ακουστει η κιθάρα σου. ;)

Η και τον Randall RH50TC που είναι και πιο οικονομικός. ;)

http://www.randallamplifiers.com/products/amplifiers/tube/index.asp

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου