Προς το περιεχόμενο

Καλο Delay για αρχαριους!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω σε σχέση με το κατά πόσο είναι ιδανικό το DD20 για έναν αρχάριο.

Πολύ καλό delay, πλήρως παραμετροποιήσιμο, αλλά ελαφρώς δύσκολο στην εκμάθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω σε σχέση με το κατά πόσο είναι ιδανικό το DD20 για έναν αρχάριο.

Πολύ καλό delay, πλήρως παραμετροποιήσιμο, αλλά ελαφρώς δύσκολο στην εκμάθηση.

 

οχι ρε σ  ;D

 

ειναι πολυ απλο! πραγματικα ρυθμισα μεσα σε 10 λεπτα κ τα 5 delay Που μπορουσα να αποθηκευσω  :P !

μια απλη αναγωση το Manual κ κατευθιαν!

ξερω ισως φαινετε τρομακτικο λογο των πολλων επιλογων που εχει αλλα ειναι πολυ ευκολο!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ οραιο το echo park και μου περισευει και ενας line 6 μετασχηματιστης..! ειχα ρωτησει στο νακα και μου το αφηνε 106 ευρω θωμας 144!! λολ με την πρωτη ευκαιρια θα το παρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για τις γρηγορες απαντησεις!

 

Τελικα κυμαινομαι αναμεσα στα δυο της Boss, το DD-7 και το DD20. Οπως ανεφερα, θα ειναι το πρωτο μου delay petali, και ελπιζω να μου φανει χρησιμο (αν οχι, τοτε συντομα θα το δειτε στις αγγελιες ;D ;D ;D)

 

Gibson Les Paul, Vox AC30, και ξερο ψωμι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

      Θα προτεινα και εγω το DD20.

 

      Iσως για εναν αρχαριο να μην ειναι το πιο απλο delay που υπαρχει αλλα ειναι κατι που εστω και με μια πιο μεγαλη περιοδο εξοικειωσης μαζι του θα ειναι ενα delay που θα το κρατησεις για πααααρα πολυ καιρο. Εχει ολα οσα χρειαζεσαι απο ενα καλο delay (εξαιρετικο digital delay, πολυ καλη προσομοιωση analog/tape, δυνατοτητα ηχογραφησης μικρων φρασεων, μεγαλο χρονο delay εως 23sec, display που φαινεται ο ακριβης delay time και οχι ενα generic setting ενος ποτενσιομετρου χωρις καμμια ενδειξη χρονου, tap tempo, πολλους "κουφους-διαστημικους" ηχους (βλπ warp setting), εξαιρετικο modulated delay) και ολα αυτα σε αστεια τιμη. Moναδικο μειονεκτημα που εγω ως delay maniac του βρισκω ειναι οι πολυ λιγες (5) μνημες.

 

+2112...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω σε σχέση με το κατά πόσο είναι ιδανικό το DD20 για έναν αρχάριο.

Πολύ καλό delay, πλήρως παραμετροποιήσιμο, αλλά ελαφρώς δύσκολο στην εκμάθηση.

 

Ειπαμε, δεν ειναι οντως και το απλουστερο delay που κυκλοφορει στην αγορα, εντουτοις δεν ειναι και το κοκπιτ του Discovery. Ο οποιοσδηποτε ΔΙΑΒΑΣΕΙ το manual και δεν πασχει απο διογκωση του κανιμοθριου λοβου του εγκαφαλου  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D θα τα βγαλει ευκολα περα και θα εχει καλυψει τις αναγκες του σε delay για πολυ καιρο.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΟΒΑΡΑ?  Shocked καλα που μου το ειπες να το εχω υποψιν!

 

για αυτο στο ειπα. :)

 

δυστυχως το λεει και το site της VISUAL SOUND (η πλακα ειναι οτι τα μεγαλα πεταλια της line 6 τα οδηγει ανετα :o)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο συνφορουμίτης ρώτησε συμβουλές για ένα ΑΠΛΟ ντιλέι για αρχάριους, όχι για προτάσεις για ντιλέι γενικά. Αν ήθελε κάτι τέτοιο, το ψαχτήρι θα του έβγαζε 137 σελίδες με προτάσεις, νε σπα; Aπό όσα αναφέρθηκαν (και κάτι που πλησιάζει λίγο τα ντιλέι των U2) συνιστώ (σαν απλό, επαναλαμβάνω) το MXR Carbon Copy. Aπλό και για αρχάριο=πάνω από 2-3 διακόπτες does not compute. Τώρα αν θέλετε να τον μεταπείσετε ότι τα εκάστοτε ντιλέι που σας αρέσουν δεν είναι περίπλοκα ενώ έχουν της Παναγιάς τα μάτια επάνω, άλλο θέμα (και έξω από τον τίτλο του θρεντ).  :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank you superfunk!  ;D

 

bloody_sunday

πιστευω οτι το πρωτο πεταλι που παιρνει καποιος ειναι καλο να εχει πολλες επιλογες ωστε να μπορεσει με τον καιρο να ανακαλυψει κ να μαθει διφορα πραγματα απο αυτο.

το DD20  ειναι παρα πολυ απλο πεταλι!

πραγματικα κ εγω πιστευα οτι θα θελω καμια βδομαδα να το ρυθμισω αλλα ηταν τοσο ευκολο!

ασε που ειναι κ Boss κ δεν μασαει κ τπτ!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως,αλλωστε μη ξεχναμε οτι το παλικαρι ζητησε και ηχο U2 κατι που δεν γινεται με το carbon copy (δεν εχει tap temp & αρκετο χρονο) ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου