Προς το περιεχόμενο

Parker fly P42MB vs Yamaha RGX A2


munchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Parker fly μακραν..παρ'ολο που τη θεωρω ΚΑΚΑΣΧΗΜΗ ;D ;D(προσωπικη γνωμη) ειναι τρομερα οργανα περα απ το αισθητικο κομματι..

Την εχω παιξει τη yamaha και δεν ηταν τπτ τρομερο...μετρια γενικως..Η Fly ειναι ανωτερη for me...

Leo I 'm Suhr Tom Anderson has a Gibson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο έλεος με αυτές τις ερωτήσεις!!!

Τον τελευταίο καιρό παραέγινε το κακό φάση ibanez vs jackson, esp vs jackson, parker vs yamaha και άλλες τέτοιες ερωτήσεις. Ούτε συγκρίσεις γίνονται ούτε τίποτε άλλο. Παίρνεις όποια παίρνεις, μη σου πω καμιά bcrich warbeast και ξεκίνα να παίζεις support στον bbking

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό να ρωτάς γιατί, εκτός του πως θα σου κάτσει στο χέρι η κιθάρα που μόνο εσύ μπορείς να το αποφασίσεις, μπορεί κάποιος να έχει feedback με γενικά προβλήματα πάνω στο hardware της κιθάρας ή γενικά οτιδήποτε δεν "βγαίνει" με 5 λεπτά παίξιμο στο μαγαζί. Βέβαια αν όπως λέει ο Boukas έχει συζητηθεί το θέμα ήδη θα πρέπει να ψαξεις να βρεις το σχετικό θέμα.

Για να ρίξω όμως και εγώ τη γνώμη μου, η Παρκερ δεν χάνει την αξία της με τίποτα ενώ η yamaha, παρόλο που θεωρώ πολύ ποιοτικά και αξιόπιστα τα όργανά της, χάνουν την αξία τους πάρα πολύ έυκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον Σοζο για τη μεταπωλητικη τους. Αλλα για το θεμα του feedback k των προβληματων θεωρω οτι δε γινεται στο noiz κ στην Ελλαδα γενικοτερα περα απο καποια στανταρ μοντελα κιθαρων. Δηλαδη αντε κ μου καρφωσε να παρω την bcrich exotic κατι με πλαστικο σωμα υπαρχει περιπτωση να την εχουν πανω απο 10 ατομα? Τσου...Ζητημα ενας. Ειναι αντικειμενικη η αναφορα του σε προβληματα???Τσου.

 

Αν θελεις να με ακουσεις, hamrony-central για τετοιου ειδους θεματα. Θα διαβασεις 50 διθυραμβικα review συμφωνοι αλλα θα σε απασχολησει εαν κατι επανλαμβανεται σαν παραπονο η προβλημα στο hardware. Στη δικια μου κιθαρα το επαναλμβανομενο προβλημα που ανεφεραν το ειδα κανονικοτατα.

 

Οσο για τη yamaha, ειναι μια no nonsense εταιρεια στις κιθαρες αντιθετα με πολλες αλλες που κανουν την αρπαχτη δογμα(ναι fender λεμε!) κ δεν βλεπεις ευκολα κακα κατασκευασμενη οποτε τσεκαρε μηπως η μεταπωλητικη αξια της yamaha κινειται υπερ σου. Δηλαδη να βρεις μια απιστευτη σε πολυ χαμηλη τιμη. Αν σου κανει με τη μια κ δεν υπαρχει περιπτωση να την πουλησεις μετα θα εχεις κανει το απιστευτο Buy. Λεφτα δε θα εχεις χαραμισει! Δες κ τι γινεται στο dv247.com ακομη κ για καινουριες(π.χ. aes 620.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ρίξω όμως και εγώ τη γνώμη μου, η Παρκερ δεν χάνει την αξία της με τίποτα ενώ η yamaha, παρόλο που θεωρώ πολύ ποιοτικά και αξιόπιστα τα όργανά της, χάνουν την αξία τους πάρα πολύ έυκολα.

Οι Parker usa είναι πολύ καλά όργανα με καλό ηχο.

Τώρα εαν θέλεις να την πουλήσεις ειναι αστα να πανε  ;)

ποιό εύκολα θα φύγει η Yamaha.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις να με ακουσεις, hamrony-central για τετοιου ειδους θεματα. Θα διαβασεις 50 διθυραμβικα review συμφωνοι αλλα θα σε απασχολησει εαν κατι επανλαμβανεται σαν παραπονο η προβλημα στο hardware. Στη δικια μου κιθαρα το επαναλμβανομενο προβλημα που ανεφεραν το ειδα κανονικοτατα.

 

Προσωπικά το harmony central το θεωρώ ότι πιο άκαιρο για να πάρεις μια γνώμη. Όσα review έχω διαβάσει και που με ενδιέφεραν, μετά το test drive με έκαναν να σκέφτομαι αν οι όλες μπαρούφες που διάβαζα αναφέρονταν σε κάποιο διαφορετικό προϊόν από αυτό που με ενδιέφερε! Θέλει πολύ προσοχή σε όσα διαβάζεις στις κριτικές τους  ;)

 

 

Πλάκα πλάκα έχει αρχίσει το hc και θεωρείται ως ανέκδοτο σε διάφορα φορουμ, από αυτό του andy sneap πχ, ως και άλλα πιο "σοβαρά"

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα έχει αρχίσει το hc και θεωρείται ως ανέκδοτο σε διάφορα φορουμ, από αυτό του andy sneap πχ, ως και άλλα πιο "σοβαρά"

 

Ώρα δεν ήταν; Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τα λέω...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον Σοζο για τη μεταπωλητικη τους. Αλλα για το θεμα του feedback k των προβληματων θεωρω οτι δε γινεται στο noiz κ στην Ελλαδα γενικοτερα περα απο καποια στανταρ μοντελα κιθαρων. Δηλαδη αντε κ μου καρφωσε να παρω την bcrich exotic κατι με πλαστικο σωμα υπαρχει περιπτωση να την εχουν πανω απο 10 ατομα? Τσου...Ζητημα ενας. Ειναι αντικειμενικη η αναφορα του σε προβληματα???Τσου.

 

Αν θελεις να με ακουσεις, hamrony-central για τετοιου ειδους θεματα. Θα διαβασεις 50 διθυραμβικα review συμφωνοι αλλα θα σε απασχολησει εαν κατι επανλαμβανεται σαν παραπονο η προβλημα στο hardware. Στη δικια μου κιθαρα το επαναλμβανομενο προβλημα που ανεφεραν το ειδα κανονικοτατα.

 

Οσο για τη yamaha, ειναι μια no nonsense εταιρεια στις κιθαρες αντιθετα με πολλες αλλες που κανουν την αρπαχτη δογμα(ναι fender λεμε!) κ δεν βλεπεις ευκολα κακα κατασκευασμενη οποτε τσεκαρε μηπως η μεταπωλητικη αξια της yamaha κινειται υπερ σου. Δηλαδη να βρεις μια απιστευτη σε πολυ χαμηλη τιμη. Αν σου κανει με τη μια κ δεν υπαρχει περιπτωση να την πουλησεις μετα θα εχεις κανει το απιστευτο Buy. Λεφτα δε θα εχεις χαραμισει! Δες κ τι γινεται στο dv247.com ακομη κ για καινουριες(π.χ. aes 620.)

 

 

Για bcrich με πλαστικα σωματα κλπ δεν ξέρω αλλά Parker Fly στην Ελλάδα έχει πάρα πολύς κόσμος, όπως και yamaha όργανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμαν με αυτη την μεταπωλητικη αξια, τις κιθαρες τις παιρνετε για να τις παιξετε ή για να τις πουλησετε?  ;D

Δεν ειναι και αυτοκινητα που δυο χρονια λιωσιμο και μετα πεταμα  :P

Παντως τα γιαμαχα ειναι πολυ καλα οργανα, και το συγκεκριμενο και ομορφο.

Παρκερ εγω θα επερνα μονο τα ακριβα μοντελα και τα διαστημικα υλικα και τα μιντια  :P

Αν μπορεις δοκιμασε και τις δυο και παρε οποια σε βολευει πιο καλα παικτικα, τα υπολοιπα τα βρισκεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου