Προς το περιεχόμενο

Τρόποι να κλείσεις live στην Αθηνα!


blearyeyed

Προτεινόμενες αναρτήσεις


Η ερωτηση εχει ηδη απαντηθει...
 
αλλα επειδη με εμπνεει η κατασταση να προσθεσω και το τηλεφωνο 69762189102. Με αυτο μπορεις πολυ ευκολα να κλεισεις Live.
 
Στην αρχη πατας ενα απο τα νουμερα: 1 για alternative, 2 για κλασικο ροκ, 3 για σκληρο ροκ, 4 για μεταλ, 5 για λαικό, 6 για ρεμπετικο, 7 για χορωδια. Στο μελλον θα προστεθουν και αλλες επιλογες με κριτιριο την ζητηση.
Στην επομενη φαση μια γυναικεια φωνη σου ανακοινώνει καποιες τοποθεσιες. Για να γλυτωσεις χρονο σου λεω οτι η επιλογη "Αθήνα" ειναι το νουμερο 6.
Στο επομενο μενου εχεις τις επιλογες: 1 για μπαντα ανω των 4 μελών, 2 για μπαντα ανω των 6 & 3 για επιστροφη στο προηγουμενο μενου ωστε να επιλεξεις τον αριθμο 3 που ηταν & η σωστη επιλογη δηλαδη "Μεγαρο μουσικης".
Με τα πολλά φτάνεις στο τελικο μενου οπου πατωντας απο 1 εως 4 προσθετεις εξτρα ζαχαρη και απο 5 εως 7 εξτρα γαλα & τελικώς ρίχνεις το κερμα στην σχισμη (χρέωση 0,89ε το δευτερολεπτο. Μεχρι τωρα θα πρεπει να εχουν περάσει 15 λεπτα).
Σε μισή ώρα περνάνε κουριερ απο ΟΛΕΣ τις κεντρικες οδους της Αθήνας & αφισσοκολάνε το Live που παραγγείλατε (με τα χρώματα που διαλέξατε στο τηλεφωνικο μενου #28. Εαν είχατε πατήσει αστερίσκο -*- για να γλυτώσετε χρόνο, η αφισσες θα ειναι λογικα φούξια).
Το λαιβ ανακοινώνεται απο ολους τους ραδιοφωνικούς σταθμούς υποχρεωτικά (με τις σχετικες βλαστημιες απο τους ελαφρολαικους ακροατες στην περιπτωση σας) ενώ βγαίνει ειδικό διάταγμα ωστε να μην μεινει κανεις σπίτι του εκείνες τις ώρες αλλα να παρευρεθεί στο φαντασμαγορικο live.
Εαν μαλιστα ειχατε πατήσει τον συνδιασμο 387621233 στο μενου #45 περι αμοιβης (αυτο που σου δινει χρονικο περιθωριο 2 δευτερολεπτα να απαντησης), θα πάρετε και ενα 0,2% επι του εισητηριου αλλιως θα αρκεστειτε στις γκρουπις που φυσικα θα εχουν ενημερωθει απο τους διοργανωτες να σας περιμενουν μετα το τελος της συναυλιας.

Καλη επιτυχια!

 

ΧΑΧΑΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑ

Αξίζεις karma φίλε, χαλαρά.

 

Επίσης να προσθέσω ότι ο Νικόλας πρότεινε 4 πράγματα που ήταν ξεκάθαρες απαντήσεις σε αυτά που ρώτησε η μπάντα. Τωρα το γιατί δεν το θεωρήσαν απάντηση είναι άγνωστο.. Εγώ αδυνατώ να σκεφτώ κάτι αλλο να προτείνω..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο άνθρωπος ζήτησε το παρακάτω:

 

Παιδιά,πείτε μας τρόπους να κλείσουμε εύκολα

live σε club τις Αθηνας.Αν ξέρετε κάποιο

myspace κάποιου που διοργανώνει live.

Είμαστε heavy metal συγκρότημα.

Ευχαριστούμε. :)

 

 

 

Και ξαναδιαβάστε την για μένα εντελώς ειρωνική και εντελώς άκυρη απάντηση του Νικόλα:

 

Ας κάνω την πλάκα μου πρώτα:

 

Να "κλήσεις" θέλεις; Να πάρεις τηλ δηλ; Αν είναι έτσι: www.xo.gr! Να κλίνεις θέλεις; Ρήματα κλπ; Μήπως θες επικλυνεις ή κάτι τέτοιο τελος πάντων; (καλά τώρα το μάμησα για τα καλά. Και η πλάκα μου δείχνει πόσο απίθανος ορθογράφος είμαι...  :P :-[)

 

Τέλος πάντων.

 

Για να κλείσεις live θα:

 

1. Φτιάξεις κάποιο demo CD. Κάτι που να δείχνει ΤΙ κάνεις. Εμένα να μου πεις "παίζω metal" δε μου λέει μια. Αν δεν ακούσω κάτι.

2. Καλό θα ήταν αυτό που θα φτιάξεις να είναι προσεγμένο λίγο. Όχι με ένα σκατομαρκαδόρο απ'έξω απ'το CD "Deathalica" και ένα κινητο...

3. Μετά θα βρείς όσα μέρη έχουν live. Δεν είναι και τόσο δύσκολο. Γιατί; Γιατί πάντα αυτά τα μαγαζιά ψάχνουν να διαφημιστούν. Άρα; Δες εδώ στις αγγελείες, απο άλλους ανθρώπους που έπαιξαν, δες διαφημίσεις, δοκίμασε στα πιο γνωστά, βρες απο άλλους γνωστούς και, γιατί όχι, και το Χρυσό Οδηγό (λινκ πιο πάνω).

4. Τράβα εκεί και πες τους ότι παίζετε, τι παίζετε, τι θέλετε, τι ζητάτε, τι χρειαζόσαστε, κλπ. Ένας κύκλος είναι τελικά: Τα μαγαζιά θέλουν ανθρώπους να παίζουν, οι πελάτες μουσική να ακούσουν, και εσείς χώρο. Ολα καλά λοιπόν.

 

Δηλαδή οι μουσικοί του noiz δεν ξέρουν ότι θα πρέπει να έχουν ένα demo έτοιμο; Άρα άκυρο το 1.

 

Δηλαδή οι μουσικοί του noiz δεν ξέρουν ότι θα πρέπει να είναι καλοφτιαγμένο και όχι τσαπατσούλικο; Άρα άκυρο και το 2.

 

Μετά του λέει να βρει όσα μέρη έχουν live. Πριν χάσω τα λογικά μου... για αυτό το λόγο δεν ρώτησε ο άνθρωπος ποια μαγαζιά κάνουν live; Ψάχνει να βρει ποια μαγαζιά κάνουν live και ρωτάει και στο noiz. Αν είχε βρει ήδη ποια μαγαζιά κάνουν live θα ρωτούσε στο noiz ποια μαγαζιά κάνουν live; Οπότε άκυρο και το 3.

 

Και τέλος, δεν ξέρει ότι πρέπει να πάει εκεί για να τους ακούσουν κτλ.; Με δορυφορική σύνδεση από το σαλόνι του σπιτιού του θα παίξουν; Άκυρο και το 4.

 

Όλη η απάντηση του Νικόλα ήταν άκυρη, χωρίς καμιά ουσία. Έχω την αίσθηση ότι ο Νικόλας γράφει απλά για να γράφει και να αυξάνει τον αριθμό των μηνυμάτων του.

 

Και για να δείτε το εντελώς άκυρο της απάντησης και παρέμβασης του Νικόλα κλείνω ρωτώντας:

 

Ο άνθρωπος ζήτησε μαγαζιά που κάνουν Live στην Αθήνα. Έχει κάνει ποτέ live ο Νικόλας στην Αθήνα και αν ναι πότε ήταν η τελευταία φορά; Γιατί μόνο όποιος έχει κάνει live στην Αθήνα και ξέρει μαγαζιά, τηλέφωνα κτλ. μπορεί να βοηθήσει και να απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς σοβαρά τώρα;  :o

 

Όποιος ρωτάει στο νοιζ εννοείται ότι δεν ξέρει ούτε το πρώτο ούτε το δεύτερο. Δεν είναι όλοι καραβάνες. Υπάρχουν και πολλοί νέοι εδώ μέσα, που ούτε καν ξέρουν με το τι ασχολείται καλά καλά το site και το μαθαίνουν τώρα.

Και ο άνθρωπος δεν ζήτησε απλά και ξερά κάποια μαγαζιά, αλλά και τρόπους για να κλείσει ένα live.

 

Τες πα, να δω τι άλλο θα τύχει στο νοιζ  ::)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώ πολύ σοβαρά.

 

Μέχρι και τα 16χρονα ξέρουν ότι πρέπει να έχουν ένα demo και τα βλέπω καθημερινά με το γκρουπάκι τους να ξημεροβραδιάζονται σε στούντιο κάνοντας το demo τους.

Όσο για το αν τα νέα μέλη του noiz δεν έχουν καταλάβει ακόμα τί είναι το noiz, αυτό μπορεί να οφείλεται και στο ότι το noiz είναι γεμάτο από άκυρες απαντήσεις σαν και αυτή του Νικόλα. Μη με αναγκάσεις να αραδιάσω εδώ μια ολόκληρη ανθολογία από άκυρα posts. Ξέρεις πολύ καλά τί εννοώ.

 

Και ναι, ζήτησε απλά και ξερά κάποια μαγαζιά και τρόπους να επικοινωνήσει μαζί τους (τηλέφωνο, sites, διευθύνσεις, κτλ.)

 

Τελειώνει η τρίτη σελίδα του θέματος και μόνο μια έγκυρη απάντηση αν θυμάμαι καλά δόθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και ξαναδιαβάστε την για μένα εντελώς ειρωνική και εντελώς άκυρη απάντηση του Νικόλα:

"ειρωνικά < ειρωνικός < αρχαία ελληνική, εἰρωνικός "ανειλικρινής", κατά την εξέλιξη της σημασίας της λέξης ειρωνεία < αρχαία ελληνική, εἰρωνικῶς "κοροϊδευτικά""

απο το http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%B5%CE%B9%CF%81%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC

 

Δηλ, στο αρχικό μου ποστ, είτε κοροϊδεύω τον OP, είτε είμαι ψεύτης, έτσι;

 

Δηλαδή οι μουσικοί του noiz δεν ξέρουν ότι θα πρέπει να έχουν ένα demo έτοιμο; Άρα άκυρο το 1.

 

Δηλαδή οι μουσικοί του noiz δεν ξέρουν ότι θα πρέπει να είναι καλοφτιαγμένο και όχι τσαπατσούλικο; Άρα άκυρο και το 2.

 

Μετά του λέει να βρει όσα μέρη έχουν live. Πριν χάσω τα λογικά μου... για αυτό το λόγο δεν ρώτησε ο άνθρωπος ποια μαγαζιά κάνουν live; Ψάχνει να βρει ποια μαγαζιά κάνουν live και ρωτάει και στο noiz. Αν είχε βρει ήδη ποια μαγαζιά κάνουν live θα ρωτούσε στο noiz ποια μαγαζιά κάνουν live; Οπότε άκυρο και το 3.

 

Και τέλος, δεν ξέρει ότι πρέπει να πάει εκεί για να τους ακούσουν κτλ.; Με δορυφορική σύνδεση από το σαλόνι του σπιτιού του θα παίξουν; Άκυρο και το 4.

Εαν εσύ τα ξέρεις, και ξέρεις τον OP, εγώ δεν έχω προσωπικές σχέσεις με τους πιο πολλούς εδω μέσα, άρα θεωρώ ότι μπορεί να μην τα ξέρει.

 

Και θα επιμείνω ότι:

Παιδιά,πείτε μας τρόπους να κλείσουμε εύκολα

live σε club τις Αθηνας.Αν ξέρετε κάποιο

myspace κάποιου που διοργανώνει live.

Είμαστε heavy metal συγκρότημα.

Ευχαριστούμε. :)

ότι εγώ απάντησα στο πρώτο σκέλος της ερώτησης. Τρόπους να κλείσουμε εύκολα live σε club στην Αθήνα.

 

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί όλη αυτή η επίθεση.  ???

 

Όλη η απάντηση του Νικόλα ήταν άκυρη, χωρίς καμιά ουσία. Έχω την αίσθηση ότι ο Νικόλας γράφει απλά για να γράφει και να αυξάνει τον αριθμό των μηνυμάτων του.
Οκ, ότι πείς. Εδώ δε ξέρω τι να απαντήσω.  :o

 

Και για να δείτε το εντελώς άκυρο της απάντησης και παρέμβασης του Νικόλα κλείνω ρωτώντας:

 

Ο άνθρωπος ζήτησε μαγαζιά που κάνουν Live στην Αθήνα. Έχει κάνει ποτέ live ο Νικόλας στην Αθήνα και αν ναι πότε ήταν η τελευταία φορά; Γιατί μόνο όποιος έχει κάνει live στην Αθήνα και ξέρει μαγαζιά, τηλέφωνα κτλ. μπορεί να βοηθήσει και να απαντήσει.

Και για να είμαι απολύτως ειλικρινείς, να μην νομίζεις ότι σε αποφεύγω ή κάτι τέτοιο:

Ναι έχω κάνει 2-3 live στην Αθήνα, πρίν απο 5-6 χρόνια. Αρκετός καιρός πριν, πράγματι. Με μια τραγουδίστρια και ένα πιανάκι. Ο άνθρωπος ΔΕΝ ζήτησε μαγαζία που κάνουν live στην Αθήνα, ζήτησε τρόπους να κλείσει εύκολα live σε club στην Αθήνα. Και μετά ζήτησε κάποιες επαφές (αν υπάρχουν, πχ. booking agents), ωστέ μεσω αυτών να κλείσει η μπαντα του κάποιο/α live. Δεν είδα πουθενά να ζητάει λίστα με τηλ, απο μαγαζία.

 

boukas: Thanks :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και για να είμαι απολύτως ειλικρινείς, να μην νομίζεις ότι σε αποφεύγω ή κάτι τέτοιο:

Ναι έχω κάνει 2-3 live στην Αθήνα, πρίν απο 5-6 χρόνια. Αρκετός καιρός πριν, πράγματι. Με μια τραγουδίστρια και ένα πιανάκι. Ο άνθρωπος ΔΕΝ ζήτησε μαγαζία που κάνουν live στην Αθήνα, ζήτησε τρόπους να κλείσει εύκολα live σε club στην Αθήνα. Και μετά ζήτησε κάποιες επαφές (αν υπάρχουν, πχ. booking agents), ωστέ μεσω αυτών να κλείσει η μπαντα του κάποιο/α live. Δεν είδα πουθενά να ζητάει λίστα με τηλ, απο μαγαζία.

 

 

Αντί λοιπόν να τον ειρωνευτείς θα μπορούσες να του δώσεις το όνομα και το τηλέφωνο του μαγαζιού που έπαιξες πιανάκι πριν 6 χρόνια.

Οταν ο άνθρωπος ζητάει τρόπους επικοινωνίας, τί άλλο μπορεί να εννοεί εκτός από τηλέφωνα, διευθύνσεις, sites, κτλ.; Λίγο μυαλό θέλει.

Και όχι δεν τα έχω μόνο μαζί σου αλλά με όλους τους ομοίους σου που γράφετε απλά για να γράφετε χωρίς να προσφέρετε κάτι το ουσιώδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ο άνθρωπος ΔΕΝ ζήτησε τηλ, απο μαγαζία. Δώσε μου 10 λεπτά (ο αριθμός 10 στην τύχη), να μπω στην χρυσό οδηγό να του δώσω τηλ, αν νομίζεις ότι αυτό ήθελε και θα κάνει πιο ουσιαστικό το ποστ μου. Αλλά, σοβαρά, εγώ άλλο κατάλαβα: Ψάχνει να βρεί τρόπους να κάνει live, ή ψάχνει ΚΑΠΟΙΟΝ να κλείσει μέσω αυτόυ (εταιρίας, ανθρώπου, ατζέντη, κάτι τέτοιο, αν καταλαβαίνω καλά).

 

Και επιμένω οτι, εκτώ απο την αρχική πλάκα (που έδωσα και τον εαυτό μου, γιατί, πράγματι δεν είμαι καλός ορθογράφος), το υπόλοιπο ήταν απολύτως σοβαρό και to the point. Και έχω αρκετό μυαλό, ευχαριστώ πολύ. Το ουσιώδες δε μπορείς να το κρίνεις εσύ. Μπορεί να υπάρχουν και 16χρονα εδω μέσα, που δεν γνωρίζουν αυτά που έγραψα. Κάποιος με 23-24 ποστς ρώτησε κάτι, τι να υποθέσω; ότι είναι φτασμένη μπάντ και κάνει και διάνει, κλπ;

 

Σοβαρα, δεν περίμενα τέτοια αντίδραση...

 

Το τηλ, για το μαγαζί, δεν το θυμάμαι, το είχε κλείσει η κοπέλα που τραγουδούσαμε μαζί, κάπου στα Πατήσια, και δεν κράτησα πληροφορίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Άρα άκυρο και αυτό το ποστ σου.

Όταν θα έχεις τηλέφωνα και διευθύνσεις μαγαζιών και sites, ξαναπροσπάθησε να τον βοηθήσεις.

Εσύ που έχεις σπαταλήσει τουλάχιστον μια ώρα από τη ζωή σου για να επιτεθείς προσωπικά σε κάποιον που "ξέρεις" ότι δεν έχει δώσει τη σωστή απάντηση, (γιατί προφανώς την ξέρεις), γιατί δεν την έδωσες; Ποιός είναι ο σκοπός σου δηλαδή; Να "την πείς" σε αυτόν που προσπαθεί να βοηθήσει;

 

Εφ' όσον ξέρεις λοιπόν... απάντησε. Αλλά... πως; Πρέπει να ΞΕΡΕΙΣ κιόλας να απαντάς στούς γρίφους που θέτεις για να περιπλέξεις τα πράγματα. Σιγά μη ζήτησε και τον Οδηγό των κλαμπ στην Αττική... με ονόματα και διευθύνσεις! Κι αν το έκανε, καλά θα έκανε να κοιτάξει στον Χρυσό Οδηγό. Οχι εδώ.

 

Παραβαίνεις τους κανονισμούς αγαπητέ τιμωρέ Sonic_Z.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου