Προς το περιεχόμενο

Τι γνώμη έχετε για το Pearl Forum FZ725?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήσπερα,

Είμαι σχετικά καινούργιος παίκτης μολίς ένα χρόνο ασχολούμε. Ήθελα να ρωτήσω αν θα ήταν καλή επιλόγη να πάρω το drumset FZ 725 FORUM !!!

 

περίμενω τις απαντήσεις σας!!!

 

peter... καμία απολύτως σχέση με τον πρώτο ντράμερ των θρύλικών BEATLES Pete Best !!! :)

phzw kai elpizw paizontas drums...!!!@@!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H με τον commando pete των Morbid angel?

Kαλωσήρθες!

Πόσα χρήματα διαθέτεις? Tο pearl κάνει 670 και έρχεται με υποτυπώδη πιατίνια. Οπότε είσαι οκ για αρχή. Δες και καμιά αγγελία. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για τα χρήματα είμαι Ok, άλλα θα ήθελα να ακούσω καποίες κριτίκες σας πάνω σε αύτο το μοντέλο μιάς και έχετε πείρα(τούλαχιστον πιο μεγάλη απο εμένα !!! :)

 

peter....!!!! :)

phzw kai elpizw paizontas drums...!!!@@!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω τα FX 725 (προηγούμενο μοντέλο) και δεν έχουν μεγάλες διαφορές με τα καινούρια σε ήχο. Μπορώ να πώ οτι άν αλλάξεις δέρματα και πιατίνια είναι ένα καταπληκτικό σετ για τα λεφτά του που θα σε ικανοποιήσει για πολύ καιρο και σε πολλές συνθήκες. Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα. Το ίδιο σετ το έχουν 5 γνωστοί μου και δεν είχαν το παραμικρό πρόβλημα. Απλά στον προυπολογισμό σου πρόσθεσε ένα σετάκι πιάτα και πάνω δέρματα(όπως και σε όλα τα σετ της κατηγορίας) και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να πώ οτι άν αλλάξεις δέρματα και πιατίνια είναι ένα καταπληκτικό σετ για τα λεφτά του που θα σε ικανοποιήσει για πολύ καιρο και σε πολλές συνθήκες. Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα. Το ίδιο σετ το έχουν 5 γνωστοί μου και δεν είχαν το παραμικρό πρόβλημα. Απλά στον προυπολογισμό σου πρόσθεσε ένα σετάκι πιάτα και πάνω δέρματα(όπως και σε όλα τα σετ της κατηγορίας) και είσαι έτοιμος.

 

ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ

 

 

Το θέμα είναι οτι στα περισσοτερα σετ μπορεις με κουρδισμα και καλα δέρματα να βγάλεις αξιοπρεπη η καλό ήχο. Κατα τη γνωμη μου 670 ευρω για forum series ειναι καλυτερα να τα ρίξεις στο τζακι για να ζεσταθεις. Προσοχη δεν λέω οτι τα τυμπανα δεν ειναι καλά, αλλα οτι σε καμια περιπτωση δεν αξιζουν τοσα λεφτα.Μιλάμε για πολυ μικρό value for money. Με τα ιδια χρήματα ή περίπου τα ιδια μπορεις να βρείς ενα πολυ καλο μεταχειρισμενο σετ ή αν θες καινουργιο παιρνεις ενα pearl vision που εν σχεσει με τα forum ειναι η μερα με τη νυχτα. Αυταααααα

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θέση σου θα έπαιρνα αυτο

http://www.thomann.de/gr/pearl_vx925sb_standard_1_31.htm

κλάσεις ανώτερο σετ και με πολύ καλό ταμπούρο. Συν ένα σετ φτηνά πιατίνια όπως αυτό για αρχή

http://www.thomann.de/gr/millenium_pro_beckensatz.htm

ανεβαίνει το συνολικό κόστος αλλά τα τύμπανα θα σε βγάλουν πολλά χρόνια. Και τα αρχικά δέρματα είναι καλούτσικα-σίγουρα πολύ καλύτερα από τα forum-.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ όλα αυτά τα Vx δεν περιλαμβάνουν σκαμνί οπότε βάζεις +70-100ε +μεμβράνες που θέλουν αλλαγή, πιάτα κτλ κτλ οπότε μπορεί να ξεφύγεις στιν τιμή. Μπορεί να βρείς Forum fx ή export σε στόκ π να σου ρθει πολύ πιο φθηνά. Μεταχειρισμένα μπορείς να βρείς οτι θές. Επίσης αν αγοράσεις πιάτα παρε κάποια σειρά σοβαρής εταιρίας στα λεφτά που θές να δώσεις μια και καλή. Paiste pst5-sabian b8 κτλ. Τα φτηνά πιάτα ειναι πεταμένα λεφτά. Εγω την είχα πατήσει με τα Powerbeat... >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαρίστω πολύ για τις απαντήσεις σας!!!  :)

Μπορείτε να με κατατοπίσετε με ένα φθήνο άλλα καλό σετάκι απο δέρματα και πιάτα για να του φορέσω???

 

ευχαριστώ γιά όλα....

 

Peter.... ;)

phzw kai elpizw paizontas drums...!!!@@!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα VX έχουν τα ίδια αξιοπρεπέστατα διπλού φιλμ δέρματα όπως και τα VBX. Τα έχω δοκιμάσει και είναι πολύ καλά σε αντίθεση με άλλα μαμίσια δέρματα.

Τώρα για καινούρια δέρματα έχεις πολλές επιλογές και εξαρτάται τι ήχο ψάχνεις. Σε γενικές γραμμές τα remo emperor clear και remo pinstripe clear είναι τα πλέον πολυφορεμένα και βγάζουν πάρα πολύ καλό ήχο εαν τα κουρδίσεις σωστά. Το δέρμα της μπότας που είναι και το ακριβότερο άστο για αρχή και μετά το αλλάζεις. Για τα πιάτα όπως ανέφερε και ο ippex sabian B8 και Paiste PST5 είναι καλά αλλά δες και στις αγγελίες κατά καιρούς εμφανιζονται πάρα πολύ καλά εως κορυφαία πιατίνια σε καλές τιμές οπότε αξίζει. ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ειχα αυτο το σετ (το παλαιοτερο μοντελο) για 3 χρονια και μολις το πουλησα. Πραγματικα για τα λεφτα του ο ηχος ειναι απεριγραπτος ειναι κορυφαια κατασκευη . Εγω ειχα φαει κολημα με την μποτα του την οποια συγκρινα ανετα με μποτες πολυ πιο ακριβων σετ. Ενα εχω να σου πω βουρ θα μεινεις ευχαριστημενος , πιστευω οτι το σετ που θα παρεις εσυ θα εχει ακομα καλυτερο ηχο γιατι τα τομ δεν τα τρυπαν πλεον εχουν παρει το συστημα απο τα export

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου