Προς το περιεχόμενο

Τι γνώμη έχετε για το Pearl Forum FZ725?


peter best!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε καμία περίπτωση τα millenium chem (μία από τις λίγες φορές που θα διαφωνίσω μαζί σου  :P) τα έχω ακούσει στο νακα (ουσιαστικά είναι sabian solar και είναι ελάχιστα καλύτερα από τα planet z....) και ήταν άθλια. Καλύτερα να πάει για stagg sh ο φίλος σε αυτά τα λεφτά αν και στη θέση του θα έπαιρνα αυτό

 

http://www.thomann.de/gr/tama_imperialstar_standardmcs_mnb.htm

 

Λόγοι;

 

1. ΤΑΜΑ τη συμπαθώ πολύ, αλλά αυτό είναι τελείως υποκειμενικό οπότε προσπέρασε το

 

2. Το ταμπουρο τα έχω, και είναι πολύ καλό για τα λεφτά του, ειδικά με μία αλλαγή δέρματος φυσάει

 

3. Όλο το σέτ το έχει ένας φίλος και επίσης φυσάει

 

4. Το hardware τα σπάει, ειδικά το πετάλι (iron cobra jr hp30)

 

5. Περιέχει πιατίνια Meinl mcs που από βίντεο στο youtube έχω δεί ότι ακούγονται τέλεια και κάνουν 250 ευρώ από thomann

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το έψαχνα εγω πρίν 2 χρόνια και είχα καταλήξει μεταξύ Forum Export και Swingstar είδα ότι σε πραγματικές συνθήκες δεν καταλαβαίνεις διαφορά στον ήχο. Ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα export ήταν το hardware το οποίο είναι όντως καλύτερο απο των forum. Πιστεύω οτι για την κατηγορία που μιλάμε διαφορά θα καταλάβεις μόνο αν πάς σε σετ άνω των 1000ε [pearl vmx-sonor 3007-tama superstar] και νομίζω πως οι περισσότεροι θα συμφωνησουν σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά λέω για πιάτα να πάρω το σετάκι της Sabian B8 πιστεύω πώς είναι καλά για αρχή. Τα βρήκα στο thomann στην τιμή των 225 ευρώ!!!

 

Peter...  :)

phzw kai elpizw paizontas drums...!!!@@!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ναι το είδα μου το έστειλαν και σε pm. !!!Αλλά θέλω να πάρω κάτι καινούργιο γιατί έως τώρα είχα ένα drumset μεταχειρισμένο 2 χρόνια της MAPEX(όνομα και πράγμα το συγκεκριμένο μοντέλο...!!!)...

 

Peter...!!!!

phzw kai elpizw paizontas drums...!!!@@!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου