Προς το περιεχόμενο

Korg M1 Battery


theopas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα συμφορουμίτες!!!

 

Λοιπόν έφτασε η κακιά η ώρα και το 1 Korg M1 μου μου έχει την ένδειξη low internal battery...Ξέρει κανένας τί κάνουμε σ'αυτήν την περίπτωση???Εάν τελειώσει η μπαταρία τελείως τί θα συμβει? ???Ξέρω πως κάπως αλλάζει η μπαταρία, αλλά μόνος μου φοβάμαι να το ανοίξω και να το κάνω...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα συμφορουμίτες!!!

 

Λοιπόν έφτασε η κακιά η ώρα και το 1 Korg M1 μου μου έχει την ένδειξη low internal battery...Ξέρει κανένας τί κάνουμε σ'αυτήν την περίπτωση???Εάν τελειώσει η μπαταρία τελείως τί θα συμβει? ???Ξέρω πως κάπως αλλάζει η μπαταρία, αλλά μόνος μου φοβάμαι να το ανοίξω και να το κάνω...

 

Είναι μια ώρα δύσκολη της αλλαγής η ώρα. :D

Αρχίζω από  τα δυσάρεστα:Εαν δεν αλλάξεις την μπαταρία,μια ωραία πρωία θα το ανοίξεις και θα ακουσεις ένα κλινκ-κλανκ,κάτι σα χαλασμένο harpsichord. ;D

Πρέπει απ΄οσο θυμάμαι με το δικό μου να την αλλάξεις (ή ένας τεχνικός εάν δε γνωρίζεις) ενόσω είναι ανοιχτό το όργανο.Αλλοι πάλι για σιγουριά γεφυρώνουν μια άλλη μπαταρία με καλώδια,οσπου να περάσουν στην υποδοχή την νέα.Πάντως όπως και να΄χει για να το επιχειρήσεις μόνος σου είναι κάπως...you know.

Αλήθεια δεν έχεις καρτούλα για να κάνεις τη user save?

Εγώ την είχα πατήσει και μετά την αγόρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά έχω και ένα 2ο M1 στο στούντιο το οποίο χρησιμοποιώ και στα live...στο 2ο λοιπόν έχω 2 καρτες, μία με organs και μία αλλη με διάφορα...εσύ για τί είδους κάρτα μιλας?

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείς τους ήχους που έχει ήδη μέσα έτσι...εγώ βασικά δεν τους χρησιμοποιώ...χρησιμοποιώ αυτούς από τις expansion cards...αλλά τέτοια κάρτα πού μπορώ να βρώ??

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αυτές οι καρτες που μπαινουν απο την πίσω πλευρά του οργάνου(rom cards),

αλλά στην υποδοχή μπροστά δεξιά.Εγώ είχα μια κάρτα με όλους τους ήχους σωσμένους

για παν ενδεχόμενο.Σορρυ αλλά πάνε 10 χρόνια που το πούλησα και

δεν θυμάμαι και πολύ καλά.

Υπάρχει βέβαια και ο τρόπος μεταφοράς μεσω midi σε pc σε αρχείο sysex.

Αλλά αυτό δεν γνωρίζω πως γίνεται.

Κανένας πιο ειδικός ρε παιδιά... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάλαβα...αλλά ευτυχώς μέσα δεν έχω ήχους εκτός από τις π@π@ριές που έχει ως presets αυτό...χρησιμοποιώ ήχους από τις κάρτες...τώρα που να βρεις κάρτες είναι παμπάλαιο!!!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου