Προς το περιεχόμενο

22 vs 24 frets


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρίξτε μια ματιά σ'αυτό:

 

http://www.edromanguitars.com/tech/22vs24.htm

 

Κατά πόσο συμφωνείτε;

 

Ο Ed Roman έχει γενικά μια φήμη ότι είναι παρλαπίπας και ολίγον καραγκιοζάκος, αλλά εδώ έχει δίκιο ή όχι; :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Ed Roman έχει τη φήμη αυτή γιατί είναι στην αμερική. Αν ήταν στην ελλάδα όλοι θα έλεγαν τι μεγάλος γνώστης είναι. Κάθε ομοιότητα με χαρακτηριστικές φιγούρες της εγχώριας πραγματικότητας είναι φανταστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι στο γούστο του καθενός.Εμένα με βολεύουν τα 24 για τους λόγους που αναφέρει + το γεγονός οτι μου αρέσει πιο πολύ εμφανισιακά η 24ταστη κιθάρα

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In the words of the great JIMIS PANOUSIS:

 

"Aν η μ....κια ήταν εργόχειρο ο Ed Roman θα ειχε κανει την πρίκα του!" :lol:

 

Τι γραφει ο καραγκιόζης,τι γραφει... 8O :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καραγκιόζης; Χμμ...ίσως.Πουλατζής; Σίγουρα.Ο άνθρωπος είναι ικανός να πει οποιαδήποτε χαζομάρα την οποία εντέχνως την παρουσιάζει σαν γεγονός όχι για να "ανοίξει τα μάτια" μας (αν δείτε άνθρωπο να επαναλαμβάνει το συγκεκριμένο επιχείρημα,ΚΑΤΙ πάει στραβά) αλλά για να πουλήσει τις κιθαρούλες του.Blah.

όπως λέει και ο Ed Roman...μη τρώτε πρόλογο. :wink:

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πάντως εγώ έχω μία από αυτές τις pre-95 κιθάρες με 24 τάστα... em.icon.bigsmile.png&και είναι και πολύ καλή! Η αλήθεία πάντως είναι ότι δεν θυμάμαι να το έχω ακουμπήσει το 24ο τάστο...

Μπορεί όμως το θέμα με τα dead notes στο μαγνήτη της 22άρας να παίζει...em.icon.cool.png&

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι που μου αρέσουν εμφανισιακά τα 21 τάστα τι να πώ..(οχι πως εχω παίξει ποτε στη ζωή μου πάνω απο το 14.. :oops: (οπως έλεγε & ο μέγας Βilly Gibbons "there is no money down there...!" :lol: :lol: )

 

Οτι βολευει τον καθένα..(πάντως οι Tele με 22 τάστα αντι για τα κλασσικά 21 έχουν πρόβλημα στις αρμονικές με τον πάνω μαγνήτη...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα δεν είναι σχετικά με το ποιον του Εδουάρδου, αλλά κατά πόσο ισχύει αυτό που υποστηρίζει για τις αρμονικές του 24ου τάστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου