Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ενισχυτή κιθάρας στα 400 ευρώ


gris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον cube 30X εννοείς?

Αν εννοείς αυτόν παίζει στην ίδια περίπου κατηγορία τιμής που παίζουν και οι υπόλοιποι modelling ενισχυτές ως τα 30 βατ και με 10" μεγάφωνο. ΝΑ πχ ένας άλλος με 12" μεγάφωνο και λίγο φθηνότερος http://www.thomann.de/gr/line6_spider_iii_30.htm

Όσον αφορά την ποιότητα του ήχου είναι κάτι πολύ υποκειμενικό!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

λοιπον,  χρειαζομαι λιγη ακομα βοηθεια.

 

εχω καποιες αποριες σχετικα με τουσ λαμπατους ενισχυτες...δεν ξερω αν ισχυει αλλα εχω ακουσει οτι αυτοι οι ενισχυτες ειναι για πιο κατασταλαγμενους κιθαριστε...οτι δεν εχουν μεγαλη ποικιλια στον ηχο αν και η ποιοτητα σε αυτο που παιζουν ειναι εξαιρετικη....τεσπα, αν τα παραπανω οντως ισχυουν δε θα επιλεξω λαμπατο ακομα...

 

 

προς το παρον ειμαι αναμεσα στους παρακατω

 

 

roland cube 30

spider jam

kustom defender

valveking 212

 

ποιοι ειναι λαμπατοι και ποιες οι εντυπωσεις σας για τον καθενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τίποτα το εξωτικό στους λαμπάτους ενισχυτές... και είναι για όλους. Πώς να μην έχουν ποικιλία στον ήχο τους; Δεν πρόκειται να παίξουν από Slipknot μέχρι Ενα-νερό-κυρα-Βαγγελιώ, και από φανκ μέχρι αλτέρνατιβ, αν αυτό εννοείς... χρειάζεσαι ένα σύνολο από εφφέ για να το καταφέρεις αυτό, και σε οικονομική συσκευασία σου προσφέρεται από μια πεταλιέρα.

 

Θα διαβάσεις άπειρες γνώμες για τους ενισχυτές αυτούς αν χρησιμοποιήσεις το ψαχτήρι του φόρουμ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ τοτε....λαθος μου.μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας για τους παραπανω ενισχυτες?ειλικρινα θα με βοηθησει πολυ στην τελικη μου αποφαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη σε βλεπω να μη θελεις να διαβασεις τα προτεινομενα thread θα σε  βοηθησω λιγακι.

 

Παρε τον Kustom Defender ειναι εξαιρετικος ενισχυτης,λαμπατος και σε πολυ λογικη τιμη,ειναι δε ενας ενισχυτης που θα ωριμασεις μαζι του και δεν θα τον πεταξεις μετα απο 2-3 χρονια ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης μια καλή επιλογή θα ήταν και ο Peavey Classic 30. Στα θετικά του είναι το 2ο κανάλι και το effects loop. Συμφωνώ και για τον defender αλλά για χρήση στο σπίτι ίσως είναι too much. Όχι ότι 30 watt είναι λίγα. Πήγαινε άκουσε όσους μπορείς...

 

http://www.dv247.com/invt/46764/

 

Peavey classic 30

 

Kustom defender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου