Προς το περιεχόμενο

Line6 M13 Stompbox Modeller - Review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία νέα. Σύμφωνα με αυτό: http://line6.com/news/general/875

 

Επεκτείνονται τα "scenes" από 12 σε 48 !!!

 

With the new update (v2.0), you can create and save up to 48 different pedal board effect arrangements, called “scenes,” which is a huge jump from the original 12

 

επίσης τα εφέ θα γίνουν γύρω στα 100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Με πρόλαβες μπαγάσα!  ;D ;D ;D

 

Η πλήρης ανακοίνωση:

 

Dramatically expand the functionality of your M13 Stompbox Modeler with a free update from Line6.com.

 

Additional distortions, reverbs, delays and more will boost the model count of your M13 Stompbox Modeler to over 100 total effects. That’s an increase of almost 30 percent for free!

 

For those not in the know, M13 Stompbox Modeler is a tank-tough multi-effect pedal that is powerful like a pedal board and simple like a stompbox. It delivers a truly inspiring variety of tones provided by its hand-picked collection of vintage and modern stompbox effects.

 

Built like four side-by-side FX Units, M13 Stompbox Modeler can run any four effects simultaneously – in any order and arrangement you choose – with eight more effects on deck.

 

With the new update (v2.0), you can create and save up to 48 different pedal board effect arrangements, called “scenes,” which is a huge jump from the original 12. Save a scene for your metal band, one for your Top 40 gig…you get the picture. No more tearing up Velcro® just to swap one or two pedals!

 

Συγγνώμη, αλλά εδώ ταιριάζει ένα:

 

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Α ναι...

 

Ορίστε η πλήρης λίστα με τα νέα εφφέ:

 

http://line6.com/m13/images/m13_modelgallery02.pdf

 

Και, για το Μ9, τελικά τα scenes θα είναι 24!!

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άρρωστε. Έχει ΟΚΤΩ wah το μηχάνησμα. Κανένα δε θα σου κάνει?  8) :P

 

Με βλέπω και για δεύτερο expression ρε γμτ.  :-\

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To update Ver 2.00 είναι από χτες το βράδυ στο site της Line6, αλλά δεν το έγραψα για να μην ξενυχτήσουν οι χρήστες (όπου "χρήστες" ΟΧΙ με την καλή έννοια...  ;) ;D).

 

Χρειάζεται να εγγραφεί κάποιος στο site και μετά κατεβάζει ό,τι θέλει δωρεάν. Το έχω κατεβάσει αλλά τα σχόλια θα πρέπει να περιμένουν αργά απόψε ή αύριο, που θα έχω λίγο χρόνο να το περάσω.

 

Interesting times, πάντως.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεται να εγγραφεί κάποιος στο site και μετά κατεβάζει ό,τι θέλει δωρεάν. Το έχω κατεβάσει αλλά τα σχόλια θα πρέπει να περιμένουν αργά απόψε ή αύριο, που θα έχω λίγο χρόνο να το περάσω.

 

Περιμένουμε εναγωνίως review :)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρρωστια.

προγνωση : αναθεση του expression στο parametric EQ θα δωσει το καλυτερο wah του συμπαντοστ.

 

Είναι κι εμένα το αγαπημένο μου. Πάντως μπορώ να πω πως τελικά (κ αρχικά) η M13 τα άξιζε τα λεφτά της..

 

Φορτώνω το firmware, και χαλάω το ΠΣΚ μου να στήσω επιτέλους τους ήχους 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κι εμένα το αγαπημένο μου. Πάντως μπορώ να πω πως τελικά (κ αρχικά) η M13 τα άξιζε τα λεφτά της..

 

Φορτώνω το firmware, και χαλάω το ΠΣΚ μου να στήσω επιτέλους τους ήχους 100%.

 

Θανάση, κάνε backup τα scenes που έχεις τώρα, καλού κακού.

 

Κάτι είπε κάποιος από την Line6, ότι θα γίνεται update μέσω της Μαϊμούς (=Monkey, το software που έχουν για αναβαθμίσεις). Αλλά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται... μπορεί να εννοούν σε έκδοση του monkey που θα βγει προσεχώς.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το router μου τα έπαιξε και γράφω από το laptop με χάλια σύνδεση, οπότε δεν μπορώ να επεκταθώ πολύ.

 

Ενημερωτικά πάντως, το νέο firmware (ver 2.00) ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!

 

Καινούργια flanger, phaser, tremolo, reverb, ένα σκασμό wah, 5 διαφορετικά eq, harmonizer και... whammy!! Και έφτιαξαν τις στάθμες σε όλα τα εφφέ, διόρθωσαν 2-3 bugs και τώρα πια τα scenes είναι 48!

 

Για τους ήχους θα επανέλθω, το μόνο που μπορώ να πω είναι πως η Μ13 έφτασε πλέον στην "ωριμότητα", για μένα δε λείπει ΤΙΠΟΤΑ και όλα δουλεύουν όπως ακριβώς πρέπει. 

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου