Προς το περιεχόμενο

Korg X3 με χαλασμένο floppy


marios_521

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλαράκι τα floppy disk όλα ίδια είναι ,και εγώ άλλαξα μόνος στο pa 50 και όλα μέλι  ζάχαρη, αν εξαιρέσουμε ότι  έχει ένα εκατομμύριο βίδες και μου έσπασε τα νεύρα ,σιγά μην έδινα 200 ευρώ σε μαγαζί, με 5 ευρώ έκανα τι δουλεία μου και δουλεύει κανονικότατα και είναι και γερμανικό γιατί το άλλο που χάλασε και έβγαλα ήταν κινέζικο…..

Άλλαξε το μόνος και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο τι  να μπλέκεις με pc και ιστορίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι τα floppy disk όλα ίδια είναι ....

Αυτο που λες δεν ισχυει παντα γιατι υπαρχουν floppy απο synths , με αντεστραμενα pins  ή με ενσωματωμενη τροφοδοσια στον data connector.

Οσον αφορα το Χ3 δεν  γνωριζω αν μπορει να δεχτει οποιοδηποτε floppy, αλλα αν τυχον σου βγαζει  μυνημα "drive not ready" , το πιο πιθανο ειναι οτι θελει αντικατασταση  το λαστιχακι (ιμαντας) που περιστρεφει τον εσωτερικο μηχανισμο. Το λαστιχακι ειναι παρομοιο με αυτα που χρησιμοποιουνται στα κασετοφωνα και η αντικατασταση του ειναι σχετικα ευκολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια ανεβασα απο το servise book λειπτομεριακα την ρυθμηση για να παιξει το flopy στην περιπτωση που θελει ρυθμηση...ΕΛΑ ΕΝΑ ΑΠΛΟ FLOPY DISK DRIVE ειναι μην πνιγεστε σε μια κουταλια...μιλατε...ξαναμιλατε...ξαναμιλατε...τι πιο απλο απο την απαντηση μου και την επισυναψη με το pdf....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου