Προς το περιεχόμενο

Το καινουργιο ΚΙΝΕΖΙΚΟ (OK.KOPEATIKO!) μου ΜΩΡΟ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:lol:

 

μου αρεσει το γουστο σου για αυτο εδω

 

gangstersnewguitar!

 

 

θα την βρεις με 299 ευρωπουλα :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευτυχως λιγες υστερα απο πολλα χρονια τρομερων υπερβολων!(καποια στιγμη ειχα καμμια 40αρια κιθαρες!)

2 tele,1 strat,1 crucianelly elite,την καινουργια μου Johnson & 2 ακουστικες (GUILD & LAKEWOOD)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως λιγες υστερα απο πολλα χρονια τρομερων υπερβολων!(καποια στιγμη ειχα καμμια 40αρια κιθαρες!)

2 tele' date='1 strat,1 crucianelly elite,την καινουργια μου Johnson & 2 ακουστικες (GUILD & LAKEWOOD)[/quote']

 

Ωχ! Και εκείνη η συλλογή από tele τι έγινε, πουλήθηκε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλες μεγειές και από μένα. Είναι super να αποκτάς καινούρια κιθαρίτσα.

Η απορία μου είναι άλλη όμως: Τι ήταν αυτό που σε οδήγησε ώστε σταδιακά να φτάσεις στις 40 κιθάρες?

Αν δεν είσαι πιστός οπαδός του curiosity killed the cat, απάντησέ μου. Υπόψην δεν το κατηγορώ σε καμία περίπτωση. Εγώ για παράδειγμα αν είχα τα φράγκα, αύριο το πρωι θα αγόραζα 5 κιθάρες συγκεκριμένες. Αυτό που με κάνει να σε ρωτάω, είναι το 40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια ειναι οτι το μεγαλύτερο κομματι της...πρωην συλλογής μου το εφερα οταν επεστρεψα απο τις ΗΠΑ.

 

Εκει απο το 1984-1988 που ζουσα αγορασα πολλες vintage κιθαρες σε εξευτελιστικες τιμες (ας ηταν καλα η floyd rose-mania!!).(π.χ. αγορασα 2 Les Paul custom του 69 για 400 δολλαρια!!)

 

Επίσης βρηκα ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ευκαιρίες και στην Ελλαδα απο το 88 μεχρι το 1998 περίπου (ενδεικτικα σου λεω οτι το 1995 αγορασα μια Gretsch country Gent. 35.000 δρχ απο ενα μαγαζι με ...μεταχειρισμενα...ψυγεια στην Αχαρνων!!, το 99 αγορασα μια Jazzmaster του 69 για 100.000 δρχ & το 2000 μια strat του 72 για 190.000!)

 

Η αλήθεια ειναι οτι ολα αυτα τα εκανα ΚΥΡΙΩΣ για ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΟΥΣ λογους μια & την ειχα ψιλιαστει την παρανοια που θα επακολουθουσε με τα vintage(ειδικα οταν ανακαλυψα πως οι κιθαρες που εφτιαχνα μονος μου με ξυλα WARMOTH ηταν ΑΠΕΙΡΩΣ καλυτερες απο οποιεσδηποτε vintage κιθαρες ειχα στη συλλογη μου!).

 

Ετσι μια ωραια πρωϊα πηγα στο ΛΟΝΔΙΝΟ & πούλησα ΟΛΕΣ τις vintage κιθαρες μου σε μια τιμη τουλαχιστον 20 φορες πανω απο αυτη που τις ειχα αγορασει (δυστυχως μετα απο 4 χρονια η τιμη αυτη εχει τριπλασιαστει.. :cry: )

 

Μετα με επιασε μια τρελλα..κατασκευης μια και ειχα βγαλει τοσα πολλα λεφτα πουλώντας τις 25 περιπου παλιες κιθαρες μου που θα μπορούσα να φτιαξω καμμια 1000αρια Warmoth!

 

Μετα αρχισαν οι φιλοι μου να μου "κατασχουν" τις κιθαρες που εφτιαχνα & τελικα εμεινα με τις απολυτως απαραίτητες :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που το σκεφτομαι ισως χρειάζεται καποιος να περασει απο ολη αυτη τη διαδικασια για να μαθει να ΠΑΙΖΕΙ με τα ΧΕΡΙΑ του & να ακουει με τα ΑΥΤΙΑ του αντι να χρησιμοποιει για τις δυο αυτες ενεργειες τα ΜΑΤΙΑ του :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶ψογα!!

Κουφάθηκα με τις τιμές που έγραψες 8O . Αν είναι δυνατό. Φαντάζομαι την ίδια δεκαετία (floydrose mania και rack mania πήγαιναν πακέτο) θα πουλιόντουσαν και σε ξεφτίλα τιμές αντίστοιχα vintage ενισχυτές. Ε.. να μην πήρες και πούλησες και καμιά 20αριά από δαύτους?

Lucky man :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου