Προς το περιεχόμενο

headphones cue στη delta1010....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

....γεια χαρα, καινουργιος στο Noiz και ιδου η πρωτη μου ερωτηση: εχω καρτα ηχου την m-audio delta1010, η οποια ως γνωστον εχει μονο ins και outs, δεν εχει headphones output, κατι που σε συγκεκριμενες εργασιες ειναι καπως....

προσπαθησα να λυσω το προβλημα με Υ wiring (2 mono jack σε 1 srereo), αλλα το επιχειρημα δε δουλεψε, ακουγα μονο απο το ενα ακουστικο.

Ειναι αυτος ο σωστος τροπος για να χρησιμοποιησω headphones στη συγκεκριμενη καρτα? εχει κανεις να προτεινει καποιο καλο site για wiring? (δε το κατεχω εντελως, μπορει να εκανα και λαθος). Υπαρχει καποια αλλη λυση για να χρησιμοποιησω ακουστικα (εκτος απο headphone amp)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν γίνεται αυτό που λες αλλά όχι για λόγους καναλιών.

Το πρόβλημα δεν είναι το ρουτάρισμα ενός left-right μονοφωνικού ζεύγους σε ένα stereo αλλά ο προενισχυτής που θα οδηγήσει τα ακουστικά και που υπάρχει σε συσκευές με την ανάλογη έξοδο.

 

Εδώ που τα λέμε, γιατί απορρίπτεις τη λύση ενός headphone amp; Ακόμα κι αν το λες για λόγους οικονομίας, υπάρχουν πάμφηνα μηχανάκια για 1-2 ζεύγη ακουστικών, δεν υπάρχει λόγος να καταφεύγεις σε πατέντες.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον αυτο θα κανω......καμοια προταση? σκεφτομαι για κανα behringer, μαλλον το MON 800 MINIMON, αν και δε τη γουσταρω τη μαρκα, για τη περιπτωση μου φαινεται καλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου