Προς το περιεχόμενο

Δευτερη φωνη


koxcygr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω παντως απο παιδακι, στα πρωτα βηματα μου με τη μουσικη(6-7 χρονων) εμαθα να κανω διφωνιες (και χορωδιες εντελει) ακουγοντας και μελετωντας Queen. Απλα ΣΧΟΛΕΙΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

hi!

να προτείνω και εγώ κάτι...

 

δοκίμασε σε ένα μουσικό μέρος όπου θες να βάλεις φωνή κ backin vocals να βγάλεις 2 μελωδίες.

στην ανάγκη, βάλε 2 διαφορετικά άτομα να βγάλουν δηλαδή μελωδία για την ίδια μουσική.

το αποτέλεσμα του να τα βάλεις να παίξουν μετα ταυτόχρονα μπορεί να είναι πολύ ενδιαφέρον!

 

από γνωστά κομμάτια, σου προτείνω το california dreaming, το γνωστό, που μου αρέσει πολύ  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, είμαι διατεθιμένος να σε βοηθήσω αν θες ως εξής:

μπορώ να σου ηχογραφήσω με την κιθάρα (και όχι με τη φωνή...;P) αποσπάσματα από ένα-δυο κομμάτια που σου αρέσουν (αρκεί να τα ξέρω), με τέτοιο τρόπο, ώστε να είναι ξεκάθαρο το τι τραγουδάει η κάθε φωνή.

Μπορώ να κάνω panning τέρμα αριστερά τη μία φωνή και τέρμα δεξιά την άλλη για να επιλέγεις ποια θες να ακούσεις κάθε φορά, για να κάνεις εξάσκηση ;)

1000 ευχαριστω. Σκεφτομαι για το sound of silence ή το Are you going to Scarborough Fair των Simon and Garfunkel. Και παλι 1000 ευχαριστω. Οποτε μπορεσεις και αν μπορεσεις

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 ευχαριστω. Σκεφτομαι για το sound of silence ή το Are you going to Scarborough Fair των Simon and Garfunkel. Και παλι 1000 ευχαριστω. Οποτε μπορεσεις και αν μπορεσεις

 

ΟΚ ;) Θα προσπαθήσω να τα κάνω και τα 2 ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου