Προς το περιεχόμενο

G major 2


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.tcelectronic.com/G-Major2.asp

 

Kαινούργιο rack εφφε βασισμένο στο παλιό γνωστό g major. Ας δούμε λοιπόν τι έχει να μας πει η tc. Διορθώθηκαν τα γνωστά προβλήματα κατασκευής του προγόνου?

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερον φαινεται

ειδικα αφου εχει προσθεσει καποια νεα fx

το μονο μου παραπονο απο το g-major ήταν το chorus (που προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου) και ή απουσια ''ιδιαίτερων'' delay

 

Διορθώθηκαν τα γνωστά προβλήματα κατασκευής του προγόνου?

3 g major εχουν περασει απο τα χερακια μου αλλα τα γνωστα προβλήματα κατασκευής που συνεχεια ακουω ποτε δεν παρουσιάστηκαν σε μενα  :)

(δεν  το λεω με παράπονο...καθε άλλο!!)

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 g major εχουν περασει απο τα χερακια μου αλλα τα γνωστα προβλήματα κατασκευής που συνεχεια ακουω ποτε δεν παρουσιάστηκαν σε μενα  :)

(δεν  το λεω με παράπονο...καθε άλλο!!)

 

lol. Θα είχε πλάκα να μας έλεγες ότι ήθελες να σου παρουσιαστούν τα προβλήματα... :)

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα προσωπικα κατι περιεργα που ειχε δεν θυμαμαι ονομασιες δεν με ενθουσιασαν καθολου ωραιο ηταν καποιο απο τα dealy αλλα δεν θυμαμαι πιο.Οσο για το pitch shifter το BOSS PS-5 ειναι πολυ καλυτερο.Κατι εφφε που επεζαν αναποδα και κατι αλλα που ειπε οτι ηταν 3 εφφε μαζι δεν ηταν καθολου ευηχα αμα παιξεις σε κοσμο με αυτα θα σε παρουν με τισ ντοματες (λεω εγω τωρα εεε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, τα rotation wheels και τα κουμπακια που κανεις ολες τις λειτουργιες ειναι για τα μπαζα. Αν δεν προσεξεις μπορει και να σου φυγουν, για το πρωτο Gmajor μιλαω, ετσι?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω παντως το ξαναειδα και ,μπορει να φταει η παρουσιαση βεβαια, δεν μου εκανε καθολου εντυπωση δλδ προσωπικα δεν θα το αγοραζα αν ειχα δει μονο αυτο το βιντεο.

 

offtopic:Ειμαι ετοιμος να σκασω με εκοψε με 4 ο μλκς γ*** το σοι του μεσα πρεπει να ξαναπηγαινω σαν το μλκ παλι αυτο το εξαμηνο.Συγνωμη αλλα ειμαι ετοιμος να σπασω το κεφαλι στον τοιχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το pitch shifter το BOSS PS-5 ειναι πολυ καλυτερο.

Από Delay/Reverb όμως;

 

Διορθώθηκαν τα γνωστά προβλήματα κατασκευής του προγόνου?

Λογικά. Πάντως η οθόνη μου φάνηκε ακριβώς ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη ίδια είναι αλλά σίγουρα έχουν αφαιρέσει εκείνα τα ομοκεντρικά περιστροφικά κουμπιά τα οποία ήταν το πρόβλημα.

 

Στις δηλώσεις ενός τεχνικού της εταιρίας άκουσα ότι έχουν ακούσει όλες τις προτάσεις και προβληματισμούς του κόσμου και ότι τις πήραν υπ'όψιν. Λογικά και αυτό το θέμα...

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Delay/Reverb όμως;

 

Εχω γραψει και πιο πανω αν δεις οτι ΕΝΑ απο τα delay που ακουστηκαν ηταν πολυ ωραια και μπορουσες να το χρησιμοποιησεισ σοβαρα αλλα τα αλλα ηταν χαλια αχρηστα ηταν του στυλ τον εφφε που τα χρησιμοποιηεις μια φορα και λες ΠΩΠΩ καλο...... αλλα ποτε δεν τα ξαναχρησιμοποιεις γιατι ειναι επιρεαζουν τοσο πολυ την κυματομορδη εισοδου ποε δεν καταλαβαινεις τι παιζεις...Εχω και εγω κατι τετοια απο ενα πολυεφφε που ειχα παρι παλια και τωρα το χρησιμοποιω μονο σαν κουρδιστηρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου