Προς το περιεχόμενο

Video προώθησης του Marshall MG


freddy692000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δλδ για να πω την αληθεια εγω ποτε δεν συμπαθησα την Marshall σαν εταιρια γιατι απο παλια ειχε ονομα και πολλους καλιτεχνες και πουλαγε πολυ μουρη και πολυ ακριβα προιοντα και σκεφτηκα οτι οι αλλες εταιριες για να χτυπησουν το  ονομα ο μονος τροπος ειναι η ποιοτητα και η τιμη και το εψαξα το θεμα και κατεληξα οτι οντως υπαρχουν εκει εξω ενισχυτες καλης ποιοτητας χωρις να πουλανε ονομα και να κανουν χιλιαδες ευρω.

Και επειδη συντομα θα αλλαξω σπιτι και στο αλλο εχω χωρο ενω σε αυτο εχω μεγαλο προβλημα σκεφτηκα να παρω μια καμπινα με 4x12" behringer και μια κεφαλη randall μιας και εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος απο την εταιρια η οποιοα εχει και λογικες τιμες απλα δεν ξερω καθολου τι γενικοτερα με καμπινες  κτλπ. Το ηχειο του δικου μου ειναι celestion 12" και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος εχετε καμια ιδεα τι γινεται με αυτα???

πάρε και μια καμπίνα randall να τα έχει σετάκι γιατί οι behringer δεν την παλεύουν και πολύ

και οι randall έχουν και celestion απ την άλλη μπορείς να πας και για framus αλλά καλύτερα άνοιξε ένα άλλο θέμα γι αυτό

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το αστείο (και συνάμα ενοχλητικό) της υπόθεσης δεν είναι η αναφορά στο όνομα Marshall ως μέσο πώλησης,αλλά ότι το video παραπλανεί τον θεατή (και πιθανό αγοραστή) ως προς την ποιότητα του συγκεκριμένου ενισχυτή.Υπάρχουν στο youtube video από λαμπάτους οι οποίοι "ακούγονται" χειρότερα από τον mg στο συγκεκριμένο video.Κανένα κλιπάκι δεν μπορεί να αντικαταστήσει την πραγματική ακρόαση,and this works both ways (κοινώς την επόμενη φορά που θα g.a.s-ωθείτε να αγοράσετε ένα 100w plexi με καμπίνα 4x12 για να παίζετε στο δωμάτιό σας....ξανασκεφτείτε το  ;) )

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωω ρε φιλε.καλα οι τυποι ειναι σιχαμενοι.. ;D ;D

 

 

Δεν εχεις αδικο τωρα που το ξαπαβλεπω μου προκαλουν αιδια αν ημουν εκει θα του εριχνα μπουνια του καραφλα.Και λεει ολο κατι μαλακιες "ειναι πολυ γαματος επειδη ειναι marshall"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν εχεις αδικο τωρα που το ξαπαβλεπω μου προκαλουν αιδια αν ημουν εκει θα του εριχνα μπουνια του καραφλα.Και λεει ολο κατι μαλακιες "ειναι πολυ γαματος επειδη ειναι marshall"

 

Ηρεμήστε παίδες...αρχίσατε να σολάρετε atonal.

Είπαμε να εκφραζόμαστε λίγο καλύτερα...όχι σαν να στέλνουμε sms στον κολλητό μας.

Υπάρχει κόσμος που διαβάζει , δεν είστε μεταξύ σας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο (και συνάμα ενοχλητικό) της υπόθεσης δεν είναι η αναφορά στο όνομα Marshall ως μέσο πώλησης,αλλά ότι το video παραπλανεί τον θεατή (και πιθανό αγοραστή) ως προς την ποιότητα του συγκεκριμένου ενισχυτή.

Το γελοιο ειναι η ατακα στο τελος ''the best way to check it out is to buy one, right now''...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γελοιο ειναι η ατακα στο τελος ''the best way to check it out is to buy one, right now''...

 

Οντως πιστευω οτι το βιντεακι ειναι πολυ αντικειμενικης αποψης και σου παραθετει ολα τα στοιχεια για να κανεις συγκρισεις."buy one now its marshall ,what are you waiting for buy one,the best way to check it out is to buy one,other companies can make that sound". Λες και η Marshall ηρθε απο το μελλον και οι αλλες εταιριες δεν ξερουν να σχεδιαζουν οτι ναναι το βιντεο αυτο ειναι προσβλητικο και ενοχλητικο προς τα ατομα που αναφερετε προσπαθει να μας κανει προβατα προσπαθει να μας αφαιρεσει την κριτκη μας ικανοτητα.Απαραδεκτο κανονικα θελου μηνυση για προπαγανδα προς αλλες εταιριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι μια εταιρεια εκανε ενα review (χωρις να ξερω κατω υπο ποιες προυποθεσεις και που απευθυνεται και που προβαλεται) δεν σημαινει οτι ειναι αμπαλη(!) και δεν ξερει να φτιαχνει ενισχυτες καθε εταιρεια εχει τα καλα της εχει και τα κακα της!!

 

το τι αρεσει στον καθενα ειναι τελειως υποκειμενικο σιγουρα σε καποιον αρεσει σε καποιον οχι. δεν μπορω να καταλαβω το λογο που διαφωνουν μερικοι σε θεματα υποκειμενικα και οχι αντικειμενικα!

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ηρεμήστε παίδες...αρχίσατε να σολάρετε atonal.

Είπαμε να εκφραζόμαστε λίγο καλύτερα...όχι σαν να στέλνουμε sms στον κολλητό μας.

Υπάρχει κόσμος που διαβάζει , δεν είστε μεταξύ σας.

 

 

+137

 

Κι επειδή δεν γέλασα καθόλου με το video άλλαξα τον τίτλο σε κάτι αντιπροσωπευτικότερο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ZZ top?

 

Και οχι μονο!  ;D

 

Ο ενισχυτης αυτος, καθως και οι περισσοτεροι Marshall MG series ενισχυτες, αποτελουν το κυριοτερο παραδειγμα του "πουλαω μουρη γιατι ειμαι μεγαλος και δεν μπορει κανεις να μου την μπει". Δυστυχως, με αυτν την φιλοσοφια, δεν παραγονται μηχανηματα αξια για τιποτε παραπανω απο το υπνοδωματιο, και ακομα και αυτη τη δουλεια την εκπληρωνουν με δυσκολια!

 

Το αστειο της ολης υποθεσης, ειναι οτι εκανα ενα τεστ με τον δικο μου MG30 και με εναν Marshall Valvestate 15w απο τη δεκαετια του '90. Σας πληροφορω πως δεν υπηρχε καμια συγκριση, ουτε στον ηχο, αλλα ουτε στην ευελιξια! Πως εχει καταφερει η Marshall να πεσει τοσο πολυ μεσα σε δεκα χρονια (και κατι ψιλα); Αποριας αξιον..... :-\

Gibson Les Paul, Vox AC30, και ξερο ψωμι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου