Προς το περιεχόμενο

fender stratocaster pickups tips and tricks


Antonyvk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω και καιρο εχω βρει αυτο το βιντεακι στο οποιο ενας τυπος δειχνει ενα πραγματικα πολυ κουλ τρικ που δεν ηξερα  ;D απολαυστε  http://www.youtube.com/watch?v=utBj_tQmLhI&feature=channel

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω χθες αγορασα την πρωτη μου αμερικανα φεντερ στρατ το δοκιμασα κ δουλευει δηλαδη εσυ το βαζεις αναμεσα απο πχ 4 κ 5  κ δεν παρατηρεις τιποτα?? αποκλειετε  :-\ ακοθ λιγο πιο προσεχτικα

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το trick αυτό είναι τόσο παλιό όσο και η strat.

Γινόταν απο τους παίχτες την δεκαετία του '50 ,όταν οι strat είχαν τριθέσιο και όχι πενταθέσιο.

Έβρισκαν στον τριθέσιο την in between θέση και σκάλωναν τον επιλογέα εκεί.

 

Έτσι "γεννήθηκαν" οι θέσεις 2 και 4 και η fender καταλαβαίνοντας την χρησιμότητα τους άλλαξε αργότερα τον τριθέσιο σε πενταθέσιο.

 

Σε πενταθέσιο όμως ομολογώ οτι δεν το είχα σκεφτεί ποτέ για in between θέσεις και δεν το έχω δοκιμάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κατάφερα, μου κάνει λίγο τον δύσκολο ο πενταθέσιος, αλλά του επιβλήθηκα... ;D

 

Slight η διαφορά, αλλά πολύ ενδιαφέρον...Το ρώτημα είναι πόσο εύκολα θα καταφέρεις να πτύχεις αυτή τη θέση σε ένα live, μια πρόβα, ή κάτι τέτοιο... :-\

Πάω για εξάσκηση... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελει λιγο ακριβια ειναι αληθεια αυτο που λες αλλα ειναι καταπληκτικο τρικ... ;) σε εμενα στην θεση αναμεσα στο 4 κ 5 βγαζει ενα bluesy sound το κανω συνεχια ^^

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε εμενα στην θεση αναμεσα στο 4 κ 5 βγαζει ενα bluesy sound το κανω συνεχια ^^

 

Εκεί είναι το γαμάτο, όντως...

 

Το βιντεάκι μετράει, αλλά ο τύπος είναι απλά ΣΠΑΣΤΙΚΟΣ!  :P

Τα υπόλοιπα από next level guitar είναι trickάκια στο ίδιο στυλ; Γιατί μόνο κάτι guitar lessons βρήκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του τυπου του αρεσουν οι στρατ οπως και σε πολλους εδω μεσα  8) ετυχε να κανει ενα βιντεο με αυτο το κολπακι , απο εκει κ περα παρουσιαζει μερικες στρατ και λεει μπλα μπλα μπλα πραματα με βαση τις ερωτησεις στα email που περνει.. ::) μια φορα του εστειλα και εγω δεν θυμαμε τον λογο που του εστειλα αλλα μου απαντησε μεσα σε 12 ωρες αρα μπορεις να του στειλεις ενα email ρωτωντας τον αλλα τρικς επειδη ειδες ενα βιντεο του μπλα μπλα μπλα... :P

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου