Προς το περιεχόμενο

Ξερει κανεις απο KRAMER? please help


tasosSG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορει να κανω λαθος αλλα λογικα πρεπει να ειναι Κορεατικη Kramer Striker δεκαετιας 90. Μην ασχολεισαι με την πλακετα πισω που λεει neptune nj USA. To ειχαν ολες αυτο, οι αμερικανικες εγραφαν στο headstock Kramer american.

Και αποκλειεται να ειναι musicyo.

Δεν νομιζω να κοστιζει πολλα. Λογικα γυρω στα 300-350 ευρα

 

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aaax η πρώτη μου κιθαρούλα, stagemaster 420. Mάπα εντελώς βέβαια κοντρα πλακέ σώμα, δεν αξίζει ούτε μαγνήτη να αλλάξεις...

 

lathos striker einai ontos  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος οτι ειναι ετσι και οι Japan? Δλδ πεζει Kramer Beretta που να γραφει american και να ειναι japan?

Κramer made in USA ειναι αλλο,Kramer American series ειναι αλλο.

 

Μade in USA φτιαχτηκαν εως το '84-85,τα μανικια βεβαια ηταν σχεδον παντοτε απο ESP η LaSiDo,δηλαδη ο G.Kramer τ'αγοραζε ετοιμα.

 

Kramer American series κατασκευαζονταν στο εργοστασιο της ESP στην Ιαπωνια,απλα για λογους "ψυχολογικους" δεν εγραφαν made in Japan,απλα American series(Ποτε ομως made in USA)

 

Για'μενα ειναι το ιδιο κ το αυτο,μια χαρα κιθαρες.

Απλα υπαρχει πλεον συλλεκτικη αξια στις πρωτες made in USA,κυριως αυτες με το fender headstock.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εμενα δεν μου πολυγεμιζουν το ματι, και αυτο γιατι ενας φιλος ειχε τριψει την δικη του kramer για να την βαψει απο την αρχη αλλο χρωμα,και το σωμα ηταν απο......κοντρα πλακε!!! οσο να ναι μου φανηκε καπως!  :-\

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα που έχεις είναι (από όσο κατάλαβα από την φωτογραφία) η ST605

 

Introduced in 1984 the Striker Series consisted of seven guitars and a bass. The model numbers were 100ST, 200ST, 300ST, 400ST, 500ST, 600ST, 605ST and 700ST (bass). Early versions were available with traditional full fulcrum or Floyd Rose single locking  non tuner tremolos while later ones had Floyd Rose II's installed. Some were also equipped with Seymor Duncan designed pickups.The line ran until 1989.

 

Το μανίκι είναι αμερικάνικο, σώμα και συναρμολόγηση Κορέα (Ιαπωνία ίσως?).

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Η κιθάρα που φαίνεται στη φωτό είναι ίδια με τη δική μου! Είναι μια Pacer Custom (1 ή 2.. μάλλον η 2). Τις κατασκεύαζε η Fender στην Τσεχία. Αν εξαιρέσεις τους μαγνήτες και το tremolo system που είναι ολίγον της πλάκας, η κιθάρα έχει φοβερή αίσθηση και playability. Δεν απέχει πολύ απο τις Αμερικάνες... σίγουρα δεν έχει συλλεκτική αξία αλλα με ένα καλό set up και νέους μαγνήτες (εγώ έβαλα Di Marzio) η κιθάρα θα πετάει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου