Προς το περιεχόμενο

Fender Made in USA. Πού κατασκευάζονται τελικά?


supremo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή ειλικρινά πιστεύεις οτί μπορούν τα πράγματα να είναι γνωστά και ξεκάθαρα όταν μιλάμε για εταιρείες είτε αναφερόμαστε στην φεντερ είτε στην μακντόναλντς είτε στην mig?  ;D ;D ;D

 

για το μόνο πράγμα που μπορεί να είμαστε σίγουροι (άποψή μου έτσι?) είναι ότι τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα απο το χειρότερο σενάριο που μπορεί να φανταστεί κανείς..στο κάτω-κάτω έμπορες είναι με μοναδικό στόχο το κέρδος..

που κατάντησαν οι έμπορες το τραγούδι, την λογοτεχνία, την διασκέδαση?

φαντάζεσαι ότι όλοι αυτοί έχουν όραμα που ξεπερνάει τον ισολογισμό τους?

 

φιλικά πάντα..

 

Πεστα ρε μπραβο  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πείτε τα μπας και σταματήσουν επιτέλους τα υπόλοιπα πρόβατα στο φόρουμ να αγοράζουν Fender, να πτωχεύσουνε να τελειώνουμε.

 

Και μόνο τις τέλε να σταματήσουν θα είμαι ευχαριστημένος.

 

Τουλάχιστον να βάλουν open source στα CNC.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα οτι ολα (αναφερομαι σε κιθαρες-μπασα) φτιαχνονται στο Μεξικο κ απλα αυτα που ειναι ανωτερας ποιοτητας τα σταμπαρουν με MADE IN USA και τα λοιπα με MEXICO.

Ξερει κανεις τι πραγματικα παιζει με αυτην την ιστορια περι Fender?

μπορεί να φέρνουν φτηνό εργατικό δυναμικό από το μεξικό, μπορεί κάποιες να τις κάνουν εκεί, μπορεί να μην κάνουν τίποτα από όλα αυτά ή να κάνουν όλα αυτά και πολλά άλλα..αυτά όμως είναι φιλολογίες..προσωπικά δεν πολυσυμπαθώ τον μύθο της usa fender ούτε την usa mexico γιατί μου μυρίζει λαμογιά της μαμάς fender..όμως θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα να βρεις κάποια crafted in japan..αλλάζεισ μαγνήτες και απογειώνονται..κατά την άποψή μου καλύτερο value for money..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιαδήποτε φεντερ αν μπορούσε να μας πουλήσει σκουπόξυλο αντι usa jazzmaster πχ θα το έκανε,,μην έχεις καμιά αμφιβολία και πολλοί απο εμας δεν θα το καταλάβαιναν (μα αφού λέει usa..)..

 

Δεν μπορεί όμως να το κάνει γιατί μην έχεις καμμία αμφιβολία οτι πολλοί απο εμάς θα το καταλάβαιναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το αμφισβητώ, αλλά και μόνο την πρόθεση δες..

σκέψου το..εσύ το είπες..

 

Δεν μπορεί όμως να το κάνει γιατί μην έχεις καμμία αμφιβολία οτι πολλοί απο εμάς θα το καταλάβαιναν.

δεν είναι ότι δεν θέλει..αν μπορούσε θα το έκανε..

άρα πόσο σίγουρος είσαι ότι δεν κάνει πολλά ή λίγα που κανείς μας ή λίγοι μπορούν να καταλάβουν?

δεν υπήρξαν κάποιοι που το μυρίστηκαν με τις crafted in japan πχ?

 

φιλικά πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τι καθόμαστε και συζητάμε; Ότι οι εταιρίες επιδιώκουν μεγιστοποίηση των κερδών τους; Χαίρω πολύ!

Το να μιλάμε για "προθέσεις", για "χειρότερα σενάρια", για φιλολογικές υποθέσεις και για θεωρίες συνωμοσίας είναι τουλάχιστον αστείο και ειλικρινά κουράζει από κάποιο σημείο κι έπειτα.

 

Έχουμε κάποια σαφή ένδειξη ότι υπάρχει κάτι αμφίβολο σχετικά με τις δραστηριότητες κάποιου; Να το συζητήσουμε και να το δούμε μήπως όντως ισχύει.

Δεν έχουμε και απλά φτιάχνουμε σενάρια με το μυαλό μας; Όχι, δεν θα κάτσω να αναλύσω τους λόγους που δεν θα πάρω σοβαρά κάτι τέτοιο, τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχουμε κάποια σαφή ένδειξη ότι υπάρχει κάτι αμφίβολο σχετικά με τις δραστηριότητες κάποιου;

ναι το ότι μιλάμε για εταιρείες..

και φίλε μου, το μεσημέρι μας παρέα το παιρνάμε όλοι μας, ε, θα λεμε και καμια μαλακί... αυτά έχουν οι πολυπληθείς και ετερόκλητες παρέες.. :) :)

φιλικά πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ότι μιλάμε για εταιρείες..

και φίλε μου, το μεσημέρι μας παρέα το παιρνάμε όλοι μας, ε, θα λεμε και καμια μαλακί... αυτά έχουν οι πολυπληθείς και ετερόκλητες παρέες.. :) :)

φιλικά πάντα

Συμφωνώ ως προς τις ετερόκλητες παρέες και ότι θα ειπωθεί και καμιά μ@λακία, όντως έτσι είναι οι παρέες!

Όσο για το ότι οι εταιρίες είναι a priori ο διάβολος που κάνει τα πάντα για να μας διαφθείρει, θα διαφωνήσω αλλά τέσπα...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..προσωπικά δεν πολυσυμπαθώ τον μύθο της usa fender ούτε την usa mexico γιατί μου μυρίζει λαμογιά της μαμάς fender..όμως θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα να βρεις κάποια crafted in japan..αλλάζεισ μαγνήτες και απογειώνονται..κατά την άποψή μου καλύτερο value for money..

 

Και πως ξέρουμε στην παρούσα φάση, ότι το crafted in Japan στηρίζει πωλήσεις στη  σύγκριση με τη λαμογιά της μαμάς 7εndεr ;

 

Μαρκέτιν είναι αυτό. Σπρώχνουμε τα σχιστομάτικα έμμεσα λόγω φιλολογίας Μέχικο. Και αν τελικά και τα Τζαπανικά φτιάχνονται Μέχικο περνάν ποιοτικό έλεγχο Ούσα και απλά συναρμολογούνται-συσκευάζονται Ζαπόν ; Για την τοπική αγορά, μόνο που λόγω γκλομπαλιζασιόν, προκύπτει ντίλερ αλάνι να τα σπρώχνει τα όργανα στον κοσμάκη καλύτερα από τα Ηνωμενοπολιτιακά συνεταιράκια του ;

Λέω..

 

Και στο κάτω κάτω της γραφής το θέμα είναι "Fender Made in USA. Πού κατασκευάζονται τελικά?"

Μήπως το χαζό μου το μυαλό να σας ρωτήσει "Fender Made in USA. Πού κατασκευάζονται τα υλικά?" "Fender Made in USA. Πού συναρμολογούνται τελικά?" "Fender Made in USA. Πότε θα σταματήσει αυτή η κουβέντα τελικά?"

 

8)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το ότι οι εταιρίες είναι a priori ο διάβολος που κάνει τα πάντα για να μας διαφθείρει, θα διαφωνήσω αλλά τέσπα...

δεν θέλουν να μας διαφθείρουν, θέλουν απλά να μας αρμέξουν.. ;D ;D

είπαμε, είναι πρόσωπα χωρίς πρόσωπο..δεν έχουν σκέψη..είναι απλά βαμπίρ κέρδους πουλώντας την ιδέα κάποιου ρομαντικού, κάποιου με όραμα..σκέψου ποια πρόσωπα όχι ποια εταιρεία βρίσκεται πίσω από τις κιθάρες που όλοι εμείς αγαπάμε ασχέτου φεντερ, γκιμπσον κτλ

δεν θέλω να γίνομαι υπερβολικός, αλλά μια εταιρεία, αν δεν θέλουμε να κοροιδευόμαστε, αυτό είναι..

φιλικά πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου