Προς το περιεχόμενο

Που μπορω να βρω butler tube driver στην ελλαδα?και ερωτηση για μαγνητες


treloagori

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που μπορω να βρω butler tube driver στην ελλαδα?αν γνωριζει κανεις ας γραψει η ας στειλει πμ...ευχαριστω..

 

 

φτιαχνω ενα gilmour project και δε εχω βγαλει ακρη τι μαγνητες να βαλω...εχει κανεις καποια ιδεα εκτος των emg?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα από Ebay πουθενά καλύτερα...για το Βuttler Tube...υπάρχουν και κάποια με BIAS mod και έιναι συλλεκτικά πλέον.....Θα πρέπει να βάλεις βαθεία το χέρι στην τσέπι για να το αποκτήσεις.Εδώ στην Ελλαδίτσα μας εαν το βρείς σε κανένα μουσικό μαγαζί στο κέντρο ώς μεταχειρισμένο θα σε ξυρίσουν κανονικά 50 % πάνω από την τιμή που θα το βρείς στο ebay.

Για μαγνήτες τώρα.....επειδή έχω μία blackie  θα σου πω τα εξής και εαν θες την ακολουθείς εαν όχι αγνόησε την.

φθηνη καλη λύση  = Tonerider Vintage (πολύ καλό set)

μεσαία λύση (Ebay) = α) Neck  - CS FAT 50'

                            β) Middle - CS 69'

                            γ) Seymour Duncan SSL-5

(όπως ακριβώς είχε ανακοινώσει η FENDER πριν κάνει την μ@λ%κι$ και το πάρει πίσω και γράψει μετά ότι η Gilmour Strat Replica φοράει custom μαγνήτες).

Αδερφέ το δοκίμασα και αυτό το set......δεν τρελάθηκα ασεε που το ββζζζζζζζζζζζζζζζζ πάει σύνεφό μέχρι και ραδιόφωνο 2ό πρόγραμμα μπορεί να πιάσεις.)

ακριβή λύση = Kinman Woodstock Reg. Strat set (τα σκάς και ησυχάζεις και σταματάς να ασχολήσαι με τους μαγνήτες πλέον.-----για να καταλάβεις έχω μία Tele Baja και το σκέφτομαι να της βάλω και αυτής kinman).

Δεν είμαι ο ειδικός και ο ψύρας στο θέμα των μαγνητών αλλά κατα τα δικά μου γούστα....σταμάτησα εδω με τους μαγνήτες και ησυχασα δεν το άντεχα αυτό το βοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ στα αυτία μου όσο και vintage να είμαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα από Ebay πουθενά καλύτερα...για το Βuttler Tube...υπάρχουν και κάποια με BIAS mod και έιναι συλλεκτικά πλέον.....

 

Αφού εδώ λέει ότι διατίθενται κανονικά από τον ίδιο...

 

The custom variable "Bias" mod—with additional custom 5th control (I made several of these for Eric Johnson and Joe Satriani) is available for $125 extra and may take a few additional days for me to build. The Bias control allows you to adjust the tube characteristics over a wide range. It's like changing the types of tubes anywhere from a weak 12EU7 to a blistering 12AT7.

 

(http://www.tubedriver.com/tubedriver.php)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα το πεταλακι το βρισκω απο αμερικη απο ebay και την ιστοσελιδα του butler γυρω στα 250-300 $ που ειναι μια καλη τιμη δε ευρω γιατι ουτως η αλλως θελοντας να αγορασω ενα plexitube θα μου ερθει παραπανω..το θεμα ειναι με τα ηλεκτρικα και τις πριζες τι γινεται...

 

οσο για τους μαγνητες εχεις δικιο για το θορυβο οι kinmann ειναι η καλυτερη λυση ισως για να παιζεις τα παντα με μια στρατ απο καθαρα μεχρι τρελλα lead....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντος πέρσι έπρεπε να περιμένω όπως μου είπε 4 1/2 μήνες για να το παραλάβω.

 

Όσο για το ρεύμα σου κάνω copy-paste από το site του.

 

"220-240V, 50-60Hz is available at the same price, but I supply only with the USA style plug as shown. (You will need to get either an adaptor or re-install the correct AC mains plug for your country)."

 

Πάντος για να σε προσγειώσω λίγο.....μήν απογοητευτείς όταν το αποκτήσεις και το ακούσεις στον χώρο σου.

θα φας φλασιά και θα αναρωτιέσαι γιατί έδωσες τόσα λεφτά για έναν τόσο ιδιαίτερο ήχο......προσπάθησε να ξεφύγεις από αυτό το τρυπάκι και φτίαξε ή φαντάσου το ήχο που θές εσύ στην δική σου κιθαρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου