Προς το περιεχόμενο

Που στο καλο ευδοκιμουν τελικα αυτοι οι DRUMMER?


tasosSG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που έχω δεί πάντως εδώ στη Θεσ/νίκη, με όσους έχω πετύχει (όχι μόνο drummers) είναι ότι οι περισσότεροι που είναι της προκοπής (σε όλους τους τομείς) είναι ήδη σε μπάντες, και οι υπόλοιποι (που ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ έχω πετύχει, δεν γενικεύω εντελώς), είναι απλά ότι να'ναι. Σε πρώτη πρόβα έχω πεί σε drummer τρία (3) όλο κι όλο κομμάτια, και σε διάστημα περίπου δύο εβδομάδων, και μου έρχεται στην πρόβα, του λέω "πάμε το τάδε?", και παίρνω την τραγική απάντηση "αυτό είναι το δύσκολο?". Περιττό να πώ πως δεν είχε ιδέα ούτε καν ποιό κομμάτι εννοούσα ή πως πάνε τα κομμάτια γενικώς, κι έπαιζε στην τύχη. Και φυσικά μπορώ να πώ για πάμπολλες τέτοιες περιπτώσεις με κάθε είδους "μουσικό", αλλά πιστεύω πως πέρασα αυτό που ήθελα ήδη.

 

Στο θέμα μας... Κουράγιο και υπομονή Τάσο, ή άλλαξε χώρα!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό που έχω δεί πάντως εδώ στη Θεσ/νίκη, με όσους έχω πετύχει (όχι μόνο drummers) είναι ότι οι περισσότεροι που είναι της προκοπής (σε όλους τους τομείς) είναι ήδη σε μπάντες, και οι υπόλοιποι (που ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ έχω πετύχει, δεν γενικεύω εντελώς), είναι απλά ότι να'ναι. Σε πρώτη πρόβα έχω πεί σε drummer τρία (3) όλο κι όλο κομμάτια, και σε διάστημα περίπου δύο εβδομάδων, και μου έρχεται στην πρόβα, του λέω "πάμε το τάδε?", και παίρνω την τραγική απάντηση "αυτό είναι το δύσκολο?". Περιττό να πώ πως δεν είχε ιδέα ούτε καν ποιό κομμάτι εννοούσα ή πως πάνε τα κομμάτια γενικώς, κι έπαιζε στην τύχη. Και φυσικά μπορώ να πώ για πάμπολλες τέτοιες περιπτώσεις με κάθε είδους "μουσικό", αλλά πιστεύω πως πέρασα αυτό που ήθελα ήδη.

 

Στο θέμα μας... Κουράγιο και υπομονή Τάσο, ή άλλαξε χώρα!  :)

 

Ετσι..

Δειχτε συμπονια στο φουκαριαρη αδερφια...

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά οι μόνοι drummer που υπάρχουν στη σημερινή εποχή είναι οι *deathspeedgrindmetalsuperfast drummers που (προσπαθού να) παιζουν 15ηχα 64ρτα στο 200 αλλά αν τους βάλεις κανένα μετρονόμο στο 80 και ζητήσεις απλά 4ρτακια αλλού βαράν και αλλού βρίσκονται!

Ήμαρτον!

 

*νεος ορισμός  :P

I Am The Lizard King...I Can Do Anything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου