Προς το περιεχόμενο

Classic player 60's και hum cancelling πρόβλημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την συγκεκριμένη κιθάρα που έχει τρεις μονούς και ο μεσαίος δεν είναι rwrp. Γι αυτό δεν έχω hum cancelling στις θέσεις 2 κ 4. Είπα λοιπόν να τον ανταλλάξω με έναν rwrp middle που έχω σε μια partcaster μου. Η δουλειά έγινε αλλά hum cancelling δεν έχω ??? ??? Any ideas??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα αυτό... nevertheless if the two

pickups you are using in combination have a different design (windings,

output) then the hum cancelling effect will not be that pronounced since you

do not have two identical signals coming from the pus that will cancel each

other completely. .. Τζάμπα δουλειά δηλάδη. Άντε να ξαναλλάζω πάλι μαγνήτες τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο RW/RP που έβαλες είναι RW/RP σε σχέση με τους άλλους 2 μαγνήτες με τους οποίους ήταν παρέα. Δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και RW/RP με οποιονδήποτε άλλο bridge ή neck. Τι μαγνήτης είναι αυτός που έβαλες;

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο RW/RP που έβαλες είναι RW/RP σε σχέση με τους άλλους 2 μαγνήτες με τους οποίους ήταν παρέα. Δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και RW/RP με οποιονδήποτε άλλο bridge ή neck. Τι μαγνήτης είναι αυτός που έβαλες;

 

 

Ναι, έχεις δίκιο. Αυτό φοβόμουν και τελικά έτσι είναι. Γι' αυτό ξαναέβαλα τον παλιό μαγνήτη. Ο μεσαίος που έβαλα ήταν από αυτό το σετ http://store.guitarfetish.com/stvialstpise.html όταν είναι με το σετ του εκεί έχει κανονικά hum cancelling. Τώρα ξέρω και το γιατί. ;)  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου