Προς το περιεχόμενο

Τέρμα στα προβλήματα με tremolo!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ένας φίλος που έχει μια Ibanez Jem είχε πρόβλημα με το tremolo, σε κάποιοα κομμάτια δεν ήθελε να έχει back diving. Η το αντίθετο. Ενα μαγαζί στα Γιαννενα φέρνει αποκλειστικά αυτό το τρελό εξάρτημα. Το έβαλε και παιδια περιτο να σας πω....κάνει το Tremolo ότι θέλει !!! Δείτε το site και θα καταλάβετε. Μεγάλη μαγκιά και φτηνό! Πιστεύω πως θα είναι χρήσιμο σε πολλούς από εμάς :D .

 

www.dircksons.com

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μοιαζει πολυ με το hipshot tremsetter

 

http://www.hipshotproducts.com/tremsetter.htm

 

ελπιζω να μην του κανουν καμμια μηνυση μια και ουσιαστικα "δανείζεται" την προ 20ετιας ιδεα τους :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ibanez Jem μου, δεν έχω κανένα πρόβλημα με το τρέμολο σε καμμία κατεύθυνση. Μήπως είναι θέμα σωστής ρύθμισης ?

 

Δεν αμφισβητώ το συγκεκριμένο εξάρτημα, μια γνώμη λέω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ibanez Jem μου' date=' δεν έχω κανένα πρόβλημα με το τρέμολο σε καμμία κατεύθυνση. Μήπως είναι θέμα σωστής ρύθμισης ?

 

Δεν αμφισβητώ το συγκεκριμένο εξάρτημα, μια γνώμη λέω ...[/quote']

 

Απλα αυτο σου προσφερει παραπανω δυνατοτητες...

Το απλο τρεμολο δεν μπορει να ειναι σταθερο "προς τα πισω" ή "προς τα μπροστα" (αναλογος πως επιθυμεις), με αυτο το εξαρτημα εχεις αυτη την παραπανω δυνατοτητα...

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοιάζει όντος πολύ με Hipshot αλλά έχει την δυνατότητα να ρυθμιζετε στην στιγμη με μια κίινηση (χωρίς κατσαβίδι ή allen)&και εάν σου σπάσει χορδή σε ένα gig απλα την αλάζεις κουρδίζεις και έφυγες χωρίς να "πάρει πίσω" το tremolo.&Οσο για το ότι οπτικά δανείζεται το look με το Hipshot είναι αλήθεια αλλά&StewartMcdonald&και&All Part's το πουλάν τρελά παγκοσμίος δεν πιστεύω να πουλάν κάτι που δεν έχει ελεγχθεί ότι μπορεί να είναι αντίγραφο πατέντας (βλέπε Hipshot).

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου