Προς το περιεχόμενο

Αγορά Κάρτας Ήχου - SoS!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η kem electronics το εχει πιο φτηνα απο thomann και δεν εχει και μεταφορικα,σε λιγες μερες θα το παρω και εγω... :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το πήρα το ΝΤ1Α και αν και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη διότι περιμένω τον προενισχυτη με phantom που παράγγειλα απο Θωμά, εχω τις καλύτερες εντυπώσεις για την κατασκευή και την αισθητική του.

όμορφο μικρόφωνο(ασημι) και πολύ στιβαρή κατασκευή.

150 Ευρώ με το φπα κατευθείαν απτην κεμ και στην τιμή συμπεριλαμβάνεται και η αντικραδασμικη βάση..

σε λίγες μέρες που θα έρθει ο προενισχυτης θα σας πω εντυπώσεις και απτις ηχογραφήσεις.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα είχα στο μυαλό μου την οικονομικη audiophile αλλά αποφάσισα να μην βιαστώ και να πάρω κάτι καλύτερο το οποίο θα έχει και προενίσχυση.

 

Η προενίσχυση πάνω στην κάρτα ήχου είναι μία κακή λύση' date=' καθώς δεν θωρακίζεται (και πολλά άλλα) σωστά ο προενισχυτής πάνω σε μία PCI κάρτα. Νομίζω ότι είναι καλύτερο να πάρεις μία κάρτα με αξιοπρεπείς AD/DA converters σαν την 2496 που σκέφτεσαι και να δώσεις κάποια έξτρα χρήματα για έναν έστω και φτηνό εξωτερικό προενισχυτή. Διάβασε και τα πολλάααααα σχετικά θέματα, ξεκινώντας από εδώ:

 

προενίσχυση μικροφώνου, οργάνων κ DI box

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η προενίσχυση πάνω στην κάρτα ήχου είναι μία κακή λύση' date=' καθώς δεν θωρακίζεται (και πολλά άλλα) σωστά ο προενισχυτής πάνω σε μία PCI κάρτα. Νομίζω ότι είναι καλύτερο να πάρεις μία κάρτα με αξιοπρεπείς AD/DA converters σαν την 2496 που σκέφτεσαι και να δώσεις κάποια έξτρα χρήματα για έναν έστω και φτηνό εξωτερικό προενισχυτή.

 

Γεράσιμος[/quote']

οπως ακριβως τα λεει ο γερασιμος,εξαλλου εχω την εντυπωση πως δεν εχει ετσι και αλλιως προενισχυτη η 192 οπως δεν εχει και η 24/96.

αν θελεις πες μου γιατι θελεις να παρεις την 192 και οχι την 24/96?

εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τους προενισχυτες της mackie vlz και ασχημα λογια αντιστοιχα για τους focusrite.

αναφερω αυτες τις 2 εταιριες γιατι αυτες ειναι κοντα στα λεφτα που δινεις.

http://www.thomann.de/thoiw2_mackie_1202_vlz_prodinfo.html

 

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-180955.html

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου