Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για σολο του killing in the name


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.,εχω μια ερωτηση οσον αφορα το σολο του παραπανω τραγουδιου.Ο tom morello χρησημοποιει to whammy bar ή το digitech whammy pedal?πως μπορω να κανω και εγω τον ιδιο ηχο του σολο χωρις το τρεμολο (το εχω μπλοκαρει με ξυλο)?το whammy pedal ειναι ιδιο με το wah wah?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whammy bar αποκλείεται να χρησιμοποιεί διότι παίζει με τελεκάστερ ο τύπος...Xρησιμοποιεί το εφέ που λέγεται whammy στη ουσία μιμείται τα βιθύσματα και σηκώματα του τρέμολο.Δεν είναι το ίδιο με το wah wah.Το wah πιο πολύ μιμείται τον ήχο που βγάζει η τρομπέτα όταν τραβάς το χερούλι (?).

 

Εν ολίγοις χρησιμοποιεί εφέ. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whammy bar αποκλείεται να χρησιμοποιεί διότι παίζει με τελεκάστερ ο τύπος...Xρησιμοποιεί το εφέ που λέγεται whammy στη ουσία μιμείται τα βιθύσματα και σηκώματα του τρέμολο.Δεν είναι το ίδιο με το wah wah.Το wah πιο πολύ μιμείται τον ήχο που βγάζει η τρομπέτα όταν τραβάς το χερούλι (?).

 

Εν ολίγοις χρησιμοποιεί εφέ. ;D ;D

καταλαβα.....περιλαμβανεται αυτο το εφε στις πεταλιερες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το 99% το έχουν.Οι digitech το έχουν στάνταρ πάντως.

ευτυχως,,,σκεφτομαι να παρω μια digitech rp335 και πιστευω οτι το expression pedal το εχει σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως,,,σκεφτομαι να παρω μια digitech rp335 και πιστευω οτι το expression pedal το εχει σιγουρα

 

Πάρε την rp1000 καλύτερα.Αξίζει την αναμονή και είναι και τρομερή πεταλιέρα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά βάλε ένα pitch shifter (ρυθμίσεις  -12 => +12), και ταυτόχρονα ανεβοκατέβαινε τις οκτάβες όπως κάνει και ο Morello. Το έχω παίξει αυτό το κομμάτι σε live με τον παραπάνω τρόπο και είχε βγεί ακριβώς...

Give me the freedom to destroy,

Give me radioactive toy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου