Προς το περιεχόμενο

Καλο VSTi για ακουστική κιθάρα


underwater

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκινώ τώρα να ασχοληθώ με VSTi και το CUBASE 4 LE  ...

 

Έχω δοκιμάσει διάφορα VSTi για ακουστική κιθάρα αλλά όλα είναι απαίσια.  Ξέρει κανείς για κάποιο αξιόλογο  VSTi που να παράγει ήχου ακουστικής κιθάρας που να αξίζει να μπει σε ηχογράφηση ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να βρεις ρε συ...

Βρες καλυτερα κανα κιθαριστα να τον ηχογραφησεις...

Αποκλειεται να μην εχεις εστω εναν φιλο που παιζει την κιθαρα! ;D ;D ;D

Jam House

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Real guitar ke virtual guitarist tis steinberg ΑΛΛΑ ποτε μα ποτε δεν νομιζω να σε ικανοποιησει οπως ενας αληθινος κιθαριστας τουλαχιστον αυτο πιστευω εγω.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Real guitar ke virtual guitarist tis steinberg ΑΛΛΑ ποτε μα ποτε δεν νομιζω να σε ικανοποιησει οπως ενας αληθινος κιθαριστας τουλαχιστον αυτο πιστευω εγω.

 

Το virtual guitarist 2 δε διατίθεται στην αγορά πλέον(Νακα,Thomann,Dv απ'ότι ρώτησα).Ενδιαφερόμουν κι εγώ να το αγοράσω. ::)Διορθώστε εάν κάνω λάθος βρε παιδια...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω απο αυτα που ακουσα σε vsti να αξιζει τοσο.Παντως το Korg TR εχει μια ναυλον κιθαρα πολυ καλη και μια steel Brother στα combinations επισης.

Το αναφερω γιατι μπορεις να το βρεις σε καλη τιμη  το οργανο.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Real Guitar 2 της Musiclab ειναι μακραν ρεαλιστικοτερο ολων , οπως επισης καλουτσικο ειναι και το Kontakt με τις δικες του libraries.

Αυτα προφανως θα φανουν συμπαθητικα σε καποιο κιμπορντιστα , ομως για καποιον που παιζει κιθαρα , ειναι απλως απαραδεκτα. 8)

It's only Rock 'n' Roll .....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

καλημερα και απο μενα

Μια ερωτηση... ισως λίγο χαζή....

 

Υπαρχει καποιος τρόπος με το real guitar 2 να γραφω συγχορδίες (συνοδεία κιθαρας σε λαική μουσίκή θελω) αλλα οχι μια μια τις νοτες; Πχ να παταω ενα πλήκτρο και να βγαίνουν και οι 6 νότες αυτόματα (για λόγους ταχύτητας δηλαδή) ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου