Προς το περιεχόμενο

MXR M109 6-bd EQ ή BOSS GE-7 graphic equalizer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα  :)

 

Οπως λεει και ο τιτλος ποιο απ'τα 2 ?

Καθαρα απο θεμα ποιοτητας ηχου και μονο.

Οχι δυνατοτητων.

 

Θα μπει μετα απ'το GT2.Θα χρησιμοποιηθει για τα ρυθμικα και μονο,σε συνδιασμο με το GT2.

Ειχα το BOSS αλλα ειχα ενα θεμα με το φυσημα και το δωσα.Δεν εχω τα χρηματα για το μεγαλο MXR M108 10-bd EQ.

 

Oποτε λεω μηπως τελικα το MXR M109 6-bd EQ ειναι η χρυση τομη: ποιοτητας ηχου / τιμης..

 

Οpinions ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε, τυχαίνει να έχω και τα δύο αυτά πετάλια στο pedal board μου, το συγκεκριμένο boss βέβαια δεν το έχω δοκιμάσει αλλά το MXR με βοηθάει πολύ να τονίσω συχνότητες, επίσης έχει καλό buffer κι έτσι αποφεύγονται οι σοβαρές απώλειες ήχου, προσωπικά το χρησιμοποιώ μαζί με το GT2 για να "βγω" μπροστά σε σόλο ή να τονίσω κάποιες μεσαίες συχνότητες όταν παίζω power chords σε κάποιο refrain.

Ελπίζω να σε βοήθησα.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ το Boss και πρόβλημα με φύσημα δεν είχα.Και γενικότερα αποκρίνεται υπέροχα στις αλλαγές που κάνω.Σίγουρα θα το προτιμούσα απο το MXR επείδη έχει ένα παραπάνω slider στα 6.4 που με βοηθάει στο να καθαρίσω τον ηχο χωρίς να ξύνει.Αλλά δυστυχώς δεν το έχω ακούσει το δεύτερο για να σου πω για την ποιότητα :(

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου