Προς το περιεχόμενο

Dream Theater lovin'


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ελπίζω γιατι αυτος ο Σερινιαν δε χωνευεται με τίποτα. 

:o :o :o :o

 

Εν τέλει παίζει να είναι και ο πληκτρας τους που μου άρεσε περισσότερο.

Αν εξαιρέσεις τον Λαμπ(ι)ρι, το falling into infinity είναι ---> :o

Ναι μεν δισκάρες και με τους άλλους, με το scenes να είναι στην κορυφή, αλλά η ατμόσφαιρα που έβγαλε ο Σερινιαν ήταν απίστευτη.

 

 

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά, ακόμη κι αν δεν σας αρέσουν είναι τουλάχιστον ξεκαρδιστικό να λέτε ότι καλύτερα να πάνε να τυλίξουν κανένα σουβλάκι παρά να παίζουν αυτά που παίζουν. Ας σοβαρευτούμε λίγο...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οταν τους ειδα Live στο με πονεσε το κεφαλι μου(εχε χαρη που περιμενα να προσκυνισω Heaven And Hell)

ο τραγουδιαρης φαλτσαρε συνεχεια πολυ γελιο ριξαμε!

 

ο πορτνοι εχει απεσιο ηχο κ χτυπημα(πολυ φλατ ντραμερ)

ο πετρουτσι φλωρομπιχλας

 

κ οπως ειπε ενα γνωστος μου

"ρε αυτοι οι Dream Theater δεν παιζουν μουσικη, καρατε παιζουν"

 

 

;D ;D ;D

 

Απ'τα πιο ασόβαρα σχόλια που έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό... Αλλά τι να πεις? Κακίες χωρίς ουσία κ χωρίς καμία βάση. Βέβαια οι μουσικοί έχουν αυτό το αηδιαστικό κουσούρι: με το που κολλήσουν με μια μπάντα/είδος κατευθείαν οι υπόλοιποι είναι "αστειοι", "ανύπαρκτοι" κ "ανάξιοι" (πάντα σχολιασμός με δόση χιούμορ για να μαστε κ "κουλ").

 

Έτσι λοιπόν κ ο Edge "δεν ξέρει να παίζει ούτε την Λα συνχορδία", ο Frusciante είναι "φλώρος" κ φυσικά ο Petrucci είναι "φλωρομπίχλας"...

 

Όταν μεγαλώσετε κ αρχίσετε να ακούτε μουσική με τα αυτιά σας θα καταλάβετε γιατι το 'Images and Words' γαμάει, γιατί το 'Empyrean' γαμάει κ γιατί το τελευταίο U2 γαμάει....  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dream Theater ρεεεεε

 

 

blackcloudssilverlinings.jpg

 

Roadrunner will release the record on June 23. In addition to the standard version CD, the album will also be available on vinyl LP, as well as a 3-disc Special Edition CD that will include the full album, a CD of instrumental mixes of the album and a CD of six cover songs, the titles of which will be revealed at a later date.

 

The track listing for BLACK CLOUDS & SILVER LININGS is as follows:

 

1. A Nightmare to Remember

2. A Rite of Passage

3. Wither

4. The Shattered Fortress

5. The Best of Times

6. The Count of Tuscany

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote author=Enoxos_Boody

Όταν μεγαλώσετε κ αρχίσετε να ακούτε μουσική με τα αυτιά σας θα καταλάβετε γιατι το 'Images and Words' ****, γιατί το 'Empyrean' **** κ γιατί το τελευταίο U2 ****....  :P

 

εγω ειμαι μικρος κ ακουω μουσικη με το στομα! ελπιζω να μην ακουσω με τα αυτια γιατι θα μου αρεσουν oi theater κ δεν θελω να το παθω αυτο!

φοβαμε! ::)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν κάμποσα χρονάκια θεωρούσα τους theater ως μία από τις αγαπημένες μου μπάντες (ακόμη θεωρώ τα images and words και το awake δισκάρες, κυρίως το πρώτο), δυστυχώς ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΑΠΕΙΝΗ ΑΠΟΨΗ, από τότε που έφυγε ο moore άρχισε και η μουσική κατηφόρα....όχι πως δε βγάζουν μερικά ενδιαφέροντα τραγούδια αλλά χάθηκε η 'μαγεία'....ακόμη και ο petrucci ώρες ώρες (αν όχι πάντα) αναλώνεται στο να επιδυκνείει την τεχνική του κατάρτιση, ενώ στο images πχ τα σόλο του ήταν ένα αναπόσπαστο κομμάτι του εκάστοτε τραγουδιού και όχι ένα "κατεβατό από νότες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν κάμποσα χρονάκια θεωρούσα τους theater ως μία από τις αγαπημένες μου μπάντες (ακόμη θεωρώ τα images and words και το awake δισκάρες, κυρίως το πρώτο), δυστυχώς ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΑΠΕΙΝΗ ΑΠΟΨΗ, από τότε που έφυγε ο moore άρχισε και η μουσική κατηφόρα....όχι πως δε βγάζουν μερικά ενδιαφέροντα τραγούδια αλλά χάθηκε η 'μαγεία'....ακόμη και ο petrucci ώρες ώρες (αν όχι πάντα) αναλώνεται στο να επιδυκνείει την τεχνική του κατάρτιση, ενώ στο images πχ τα σόλο του ήταν ένα αναπόσπαστο κομμάτι του εκάστοτε τραγουδιού και όχι ένα "κατεβατό από νότες"

 

couldn't agree more. Κατι εγινε με το Fallin αλλα ολα τα υπολοιπα μουσικες ακροβασιες και τσιρκο medrano

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

couldn't agree more. Κατι εγινε με το Fallin αλλα ολα τα υπολοιπα μουσικες ακροβασιες και τσιρκο medrano

 

Μάλλον τότε δεν έχεις ακούσει six degrees... και scenes from a memory.

Aν πάλι τα έχεις ακούσει και συνεχίζουν να σου φαίνονται τσίρκα, τότε μάλλον δε σου αρέσει αυτό το είδος, οπότε προς τι το "τσίρκο"?

Αν τώρα βέβαια βάφτιζα και γω κάθε είδος και κάθε μπαντα που δεν μου αρέσει ως τσίρκο, ε τότε μου φαίνεται χάνεται λίγο η μπάλα, ξέχωρα τον ελιτισμό της υπόθεσης ε.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως και ηταν μια απο τις σπουδαιοτερες και ωραιοτερες μπαντες των '90s (οχι οτι ακουω και πολλες). Φυσικα μετα το scenes of a memory χαθηκε η 'μαγεια' και πηραν τον κατηφορο συνθετικα.  Ειπαμε ομως, γενικα ροκομεταλ μετα το 90 γιοκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου