Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για Bridge μαγνήτη σε ibanez Prestige rg20072svw (light ash body)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος γνωρίζει για bridge μανγήτες που θα δουλέψουν με light ash σώμα ας προτείνουν. Η κιθάρα έχει κάπως αδύναμα - κούφια μεσαία ενώ από low end ή high end παίζει μια χαρά.. Ας πούμε λοιπόν ότι παράγει έναν scooped ήχο... θέλω έναν μαγνήτη που θα διορθώσει αυτό ακριβώς, να ενισχύσει λίγο τα μεσαία και να δώσει μεγαλύτερη ευκρίνεια στα lead... Είναι πρώτη φορά που παίζω με light ash όργανο και ξέρει ότι είναι δύσκολο ξύλο για high gain ήχους όπως αυτοί που θέλω. Στα υπόψιν έχω τους :

 

Di Marzio DP215 Evo2 bridge

 

DiMarzio Breed DP166 bridge

 

Di Marzio ToneZone DP155

 

Bill Lawrence L-500XL

 

John Suhr JST DSH+ bridge Humbucker

 

Θα εκτιμούσα πολύ την βοήθειά σας και θα διαβάσω με προσοχή τις απαντήσεις σας...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι ενισχυτή παίζεις;;;

 

 

Seymour Duncan SH-8 Invader ή SH-6 Distortion.Τους μαγνήτες που παραθέτεις δεν τους έχω ακούσει εντατικά για να σου πω γνώμη αλλά ξέρω ότι σίγουρα αυτοί θα σου κάνουν τη δουλειά μια χαρά. Ο πρώτος έχει περισσότερα χαμηλομεσαία και ξύνει λίγότερο και ο δεύτερος το αντίθετο!

 

Απο Dimarzio δες και Super 2,Super 3

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Evolution ήταν και είναι πασίγνωστος για την ικανότητά του να "εκθέτει" κιθαρίστες που νομίζουν ότι παίζουν καλά leads  ;D Δεν έχω ακούσει τον 2 αλλά αν μοιάζει με τον 1, σίγουρα θα σε καλύψει και μπορεί να είναι και υπερβολικός. Είναι δε εξαιρετικός για να χτίσεις ήχο με πολλά εφέ. Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία απ'τους υπόλοιπους που παραθέτεις.

 

 

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονος οτι εχεις scooped μεσαια οφειλεται εξ'ολοκληρου στο light ash βοδι ! της κιθαρας .

tonezone με κλειστα τα ματια , αν και δεν εχω ακουσει τον suhr, γιατι εχει πιο warmth και λιγοτερο treble

 

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου