Προς το περιεχόμενο

We're gonna groove


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά έπαθα την πλάκα μου με κομμάτια που ανεβάζουν άλλοι συνφορουμίτες (διασκευάζοντας Satriani-Vai, κλπ). Τεχνική, ταχύτητα, φρασεολογία... Εγώ επειδή είμαι μέλος μπάντας που κάνει διασκευές, συνοδεύοντας ουσιαστικά τον τραγουδιστή, (και επειδή ούτε κατά διανοια μπορώ να παίξω σαν αυτούς) δεν μπορώ παρά να ανεβάσω κάτι σαν αυτό. Είναι μια διασκευή μας στο We're gonna groove των Led Zeppelin.

Θα ήθελα να το αφιερώσω στους nicodemos και mscmkr (τους οποίους δεν γνωρίζω) επειδή συμμετείχαν στο προηγούμενο post μου (αυτό με τους Mahavishnu-George Martin).

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, ευχαριστώ για την αφιέρωση.

Δεύτερον, τι λε ρε φίλε; Μου αρέσει που είσαι και μετριόφρων. Από τα καλύτερα covers που έχω ακούσει σε Led Zeppelin... Ωραία μπάντα, όσο σφιχτή πρέπει, όσο χαλαρή πρέπει. Μ@μώ τα σολάκια, όπως πρέπει για το κομμάτι, και ένας τραγουδιστής που έχει τον Plant αλλά μέσα στα όρια της δικής του φωνής και χροιάς. Μπράβο ρε παλικάρια...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όσο χαλαρή πρέπει.

Όλες μας οι πρόβες έτσι είναι, περνάμε καλά, πίνουμε μπύρες, γράφουμε ατελείωτες ώρες.

Που και που κάνουμε και κανένα live. Thank's

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σσσστε ωραιοι ρε ! Πολύ !

Ευχάριστη έκπληξη.

 

...όσο χαλαρή πρέπει.

Όλες μας οι πρόβες έτσι είναι, περνάμε καλά, πίνουμε μπύρες, γράφουμε ατελείωτες ώρες.

Που και που κάνουμε και κανένα live. Thank's

 

Σωστός.

Θες γιατί μας πήραν τα R&R χρόνια, θες γιατί το φιλοσοφήσαμε και μεις ακριβώς το ίδιο λέμε.

Μόνο που δε γράφουμε. Βαριόμαστε  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μια μέρα στο στουντιάκι μας να τζαμάρουμε, γράφουμε τα πάντα. Που ξέρεις μπορεί να βγει κάτι super.

Η πρόσκληση ήταν για για τον ακουστικό Κώστα αλλά ισχύει και για όποιον άλλο τη βρίσκει μ΄αυτά που παραπάνω περιέγραψα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μια μέρα στο στουντιάκι μας να τζαμάρουμε, γράφουμε τα πάντα. Που ξέρεις μπορεί να βγει κάτι super.

 

Το σημειώνω πάραυτα και σε κρατώ υπόλογο  ;D

Θα τα πούμε και σε pm.........

Ευχαριστώ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερον, τι λε ρε φίλε; Μου αρέσει που είσαι και μετριόφρων. Από τα καλύτερα covers που έχω ακούσει σε Led Zeppelin... Ωραία μπάντα, όσο σφιχτή πρέπει, όσο χαλαρή πρέπει. Μ@μώ τα σολάκια, όπως πρέπει για το κομμάτι, και ένας τραγουδιστής που έχει τον Plant αλλά μέσα στα όρια της δικής του φωνής και χροιάς. Μπράβο ρε παλικάρια...

 

Δεν θα μπορούσα να το έχω θέσει καλύτερα!

 

Για δώσε καμιά λεπτομέρεια για τον εξοπλισμό εγγραφής...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κονσόλα Soundcraft 16άρα ή 24άρα, digital Tascam εγγραφέας 8άρης, (4 κανάλια τύμπανα, 2 κιθάρες, 1 μπάσσο, 1 φωνή).

Το στούντιο είναι στο σπίτι του ντράμμερ γι΄αυτο του δίνουμε και παραπάνω κανάλια. Τον εξοπλισμό όλο τον χειρίζεται αυτός οπότε δεν μπορώ να σου δώσω λεπτομέρειες για μικρόφωνα, rack effects etc. Ενα Alessis reverb και ένα ΒΒΕ θυμάμαι, μπροστά από τον ενισχυτή μου έχω επιλέξει ένα παλιό 57άρι. Γενικά στο στουντιάκι μας δεν επικρατεί αυτό που λέμε τάξη. Καλώδια, μικρόφωνα πετάλια κρουστά ατάκτως...

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου