Προς το περιεχόμενο

Τhe Blue Side Band - The Joker


Shelter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κάνα δυο μέρες που το άκουσα και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις!

 

Πολύ ωραία παιξίματα από όλους, ωραίος ήχος στις κιθάρες και πολύ καλή παραγωγή.

Μου άρεσαν ιδιαίτερα τα φωνητικά. Πολύ ωραία χροιά.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιολογο κομματι, και σε ειδος/ηχοχρωμα αγαπημενο σε μενα. Θυμιζει dead combo στα σκοτεινα τους (και στη συνεργασια τους με Ribot).

Δεν ξερω αν σκοπος του post ειναι και καποια ''κριτικη''. Απο την πλευρα μου θα πω οτι οι ηχοι και αυτο που λεμε ''παραγωγη'' με αφησαν απολυτως ικανοποιημενο και μου εδωσαν αυτο που κυριως ψαχνω και εκτιμω σε καποιο κομματι: ''Αυθεντικοτητα''.

Αυτο που θα σημειωνα ως ''ελλειψη'' ειναι καποιο βασικο θεμα/μελωδια(απο κιθαρα, απο φωνη...δεν ξερω). Αυτο απο τη μια θα εκανε το κομματι πιο ''ευπεπτο''(το ξερω οτι δεν ειναι παντα ζητουμενο) και απο την αλλη απλα θα το ''απογειωνε''.

Τα συγχαρητηρια μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερον και στο γνωστο υφος του σχηματος.

 

Και, αν δε με απατουν τ'αυτια και η μνημη μου και με αρκετα πιο καθαρη παραγωγη;

 

Οπως και να'χει το ακουσα (το ακουω) με το ενδιαφερον που εχω ακουσει κατα καιρους

και τα υπολοιπα κομματια της δουλειας σας!

 

Καλη συνεχεια παιδες!

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε πολυ και θα συφωνησω,μου εκανε κι εμενα αμεσως εντυπωση η παραγωγη.

Έτσι ακριβώς!

Κάποια V-I τα σκίσατε (με την καλή έννοια). :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Γενικά μου αρέσει αυτή η μουσική τόσο ώστε θα ήθελα να δουλεύω έτσι μερικές συνθέσεις μου,αλλά όπως το ακούω και με την απλότητα που δουεύω ή χρησιμοποιώ τους ήχους μου φαίνεται πολύ δύσκολο ενορχηστρωτικά και γενικά αυτό που ακούω.Αυτό το λέω για μένα βεβαίως.Πως βάζετε όλο αυτά τα ψιλάκια από κάτω και η χρήση των εφέ στις κιθάρες και γενικά μου φαίνεται βουνό.Αυτά και για άλλες συνθέσεις σας που έτυχε να ακούσω και δεν σχολίασα.Γενικά μου αρέσει αυτό που κάνετε.Μπραβο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατο και με ωραίο στίχο.

Ωραίο. Με εμφανείς επιρροές από Nick Cave.

Θα πρόσθετα και Waits και Dylan. Σε κάθε περίπτωση οι επιρροές είναι ωραία ζυμωμένες, δεν πρόκειται περί ρηχής μίμησης αλλά περί αφομοίωσης, που είναι και το καλλιτεχνικό ζητούμενο.

 

Τελικά το έβαλες το bit crusher Πετράν  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου