Προς το περιεχόμενο

Τhe Blue Side Band - The Joker


Shelter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει γίνει εξαιρετική δουλειά στην ενορχήστρωση αλλά σα σύνθεση το θεωρώ κατώτερο από τα άλλα σας κομμάτια Αργύρη. Όχι ότι το βρίσκω κακό δηλαδή, απλώς τίποτα το ιδιαίτερο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πετυχημένη στ αυτιά μου παραγωγή-ήχος, για το είδος της μουσικής,ωραίες οι κιθάρες, αν και με κούρασε κάπου αυτή με το συνεχές τρέμολο :D και περισσότερο απ όλα με χάλασε-κάτι προσωπικό-το ότι δεν αντέχω οποιαδήποτε χροιά φωνής φέρνει σε Κέιβ, ακόμα και του ίδιου ;D ;D

Καλή συνέχεια παιδιά, την αξίζετε γιατί φαίνεται να έχετε ρίξει δουλειά

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχάς σας ευχαριστούμε όλους εκ βαθέων για την ακρόαση και την γνώμη σας.

 

Στο συγκεκριμένο κομμάτι είχαμε διάφορα  θέματα αλλα το κυριότερο είναι ότι δεν στήθηκε σαν ένα κομμάτι με την συμβατική εννοια της φόρμας, ούτε σαν ένα soundscape μιας απαγγελίας. Έγινε μια προσπάθεια να βρεθεί μια ενδιάμεση κατάσταση.

 

Στο θέμα της παραγωγής όσο πορευόμαστε μαθαίνουμε. Βοηθάει πολύ να έχεις μια συγκεκριμένη κατεύθυνση και μια εικόνα για το τελικό σου αποτέλεσμα από πριν ξεκινήσεις τις διαδικασίες ηχογράφησης. Επίσης πήραμε ένα γερό μάθημα για το θέμα της οργάνωση του χρόνου.

 

Σύντομα θα ανακοινώσω και κάποια νέα στο ημερολόγιο. ;)

 

Και βεβαίως έρχονται και άλλα από την ουρά  ;D

 

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο κύριοι. Έχει χαρακτήρα.

Σοφή κίνηση η αλλαγή κιθαρίστα τελικά.  ;D ;D ;D ;D

 

 

Εγώ πειράζει που σκέφτηκα Calexico κατά την ακρόαση;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο με ενδιαφερουσα παραγωγη και φυσικα οτι εχει εστω και ΛΙΓΟ Nick Cave μου γινεται αυτοματα εξαιρετικα συμπαθες... ;D

 

με χάλασε-κάτι προσωπικό-το ότι δεν αντέχω οποιαδήποτε χροιά φωνής φέρνει σε Κέιβ, ακόμα και του ίδιου ;D ;D

 

Ζηλευεις γιατι ποτε δεν θα καταφερεις ΑΥΤΟ

 

Nick-Cave-takes-Kylie-Min-010.jpg

 

οχι δεν εχει γινει ταξιτζης στο Brighton ο Nick ουτε εχει παρει κουρσα την Kylie Minogue;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που το άκουσες το bc παιδί μου?

Α, όχι  δεν ακούω bit crusher ούτε φωνές  ;D , αναφέρομαι σε κάποια χιουμοριστική εξαγγελία του Πέτρου ότι θα βάλει bit crusher σε κάποιο κομμάτι. Ήταν προ αιώνων και υποθέτω ότι μόνο εγώ τη θυμάμαι (ίδιον της γερουσίας  ;D )

 

Πέραν αυτής της φιλολογικής αναφοράς, τώρα που έχω πιο πολύ χρόνο για σχολιασμό, ήθελα και εγώ να πω ότι η ενορχήστρωση και η παραγωγή είναι εξαιρετικές.

 

Σε κάποια μικρά σημεία ακούγονται κάτι πινελιές Ribot-esque στις κιθάρες (λίγο detuned θα τις έλεγα) που ταιριάζουν στο ιδίωμα και προσθέτουν αέρα.

 

Έχω την υποψία, από το ύφος του συγκεκριμένου κομματιού, ότι θα προσφέρεται για ξεσάλωμα στο λάιβ, στην επόμενη ευκαιρία θα το επιβεβαιώσω  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου