Προς το περιεχόμενο

Fender hotrod 57 candy apple red για upgrade


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να παραθεσω και εγω μια γνωμη για τους custom fat 50's που αναφερθηκαν.Τους φοραει η ΜΙΜ στρατοκαστερ μου και απλα την ανεβασαν πολλα επιπεδα πανω ,πολυ ωραια μπασσα με ακετο ογκο για μονο μειωμενα μεσσαια και στρογγυλεμενα πριμα που δεν χανουν την καθαροτητα τους.Προσωπικα τους θεωρω και αρκετα gain friendly χωρις να χανουν τον vintage χαρακτηρα τους και τον κλασσικο ηχο στρατ.Εξαιρετικος neck αλλα και middle με χαρακτηρα, ο bridge ξυριζει αρκετα αλλα δεν κατανταει μη χρηστικος.

 

αυτα απο μενα για ενα σετ μαγνητες που δεν πολυ προτιματε σε σχεση με τα αλλα της fender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολυ ενδιαφερουσα προταση Fenderiarh οι Lindy Fralin αλλα τι λενε σε σχεση με τους Bare Knuckle Pickups Trilogy Suite set ?

http://www.bareknucklepickups.co.uk/ZS-trilogysuite.html

 

Ενα παιδι ειχε ανοιξει εδω ενα thread και ειχε βαλει σε παραθεση καποια σετακια, και ως προτεινομενο αποτελεσμα ηταν fender cs69 neck+middle και fender custom shop 54 bridge.

 

Ψαχνω και γω για εναν πεντακαθαρο και πολυ σκαστο ηχο για ν'ανανεωσω την usa strat μου.. και εχω λιωσει στο ψαξιμο.

Oποτε με ποια σειρα προτιμησης?

 

Lindy Fralin Vintage Hot

Bare Knuckle Trilogy Suite

fender cs69 neck+middle και fender cs54 bridge.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα παιδι ειχε ανοιξει εδω ενα thread και ειχε βαλει σε παραθεση καποια σετακια, και ως προτεινομενο αποτελεσμα ηταν fender cs69 neck+middle και fender custom shop 54 bridge.

 

Νομίζω ότι ήταν ο ίδιος ο fenderiarhs...

 

Edit: Αυτό λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις χθες έβαλα τους Bare Knuckle "Mother's Milk" στη Strat μου και μέχρι στιγμής μπορώ να πω ότι ο ήχος τους είναι θεσπέσιος!!!

 

Ανάμεινε review σύντομα ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις χθες έβαλα τους Bare Knuckle "Mother's Milk" στη Strat μου και μέχρι στιγμής μπορώ να πω ότι ο ήχος τους είναι θεσπέσιος!!!Ανάμεινε review σύντομα ;)

 

Σοβαρα περιμενω εναγωνιως.

 

ΥΓ: Μια παρακληση Ηλια,εκτος απ'το review στους "Mother's Milk" ,

 

κανε αν μπορεις μια συγκριση μαζι τους (αν οχι απο εμπειρια,τουλαχιστον την αποψη σου) με τα αλλα 3 σετ που προανεφερα :

 

1) Lindy Fralin Vintage Hot -

2) Bare Knuckle Trilogy Suite -

3) Fender cs69 neck+middle και fender cs54 bridge

για καποιον ταλαιπωρημενο που ψαχνει για εναν πεντακαθαρο και πολυ σκαστο ηχο..

 

Σε περιπτωση που βοηθαει,ασχολουμαι με Floyd, Eric Johnson, Mark Knopfler κ.τ.λ. την ιδεα την πιανεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου