Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες classic rock για Les Paul Studio?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντι σχολιου ............. ;D

 

http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_custom_hcs.htm

 

Συμφωνω με τον Vrass , ψαξου καλυτερα με τα αλλα μερη της αλυσιδας

και μην ξεχνας , αλλο το "καλυτερο" , αλλο το "διαφορετικο" , αν θελεις κατι

"διαφορετικο"  ο γραπτος λογος απο εμας δεν θα σε βοηθεισει καθολου ,

μονο τα αυτια σου ......

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή φίλε dkall λες οτι και με αυτούς τους μαγνήτες πετυχαίνω αυτώ που ζητάω?Ντάξι για τον 498Τ εχω να πώ οτι με καλύπτει εκτώς απο το οτι δεν μου ακούγεται τόσο vintage... αλλα αυτος ο neck  ρε παιδί μου ούτε όγκο έχει ούτε sustain....Η παράθεση του link όμως μπορώ να πώ οτι ήταν αφοπλιστική!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα φέρω τους μαγνήτες πιο κοντά εχω περισότερο όγκο και sustain?ετσι μου φάνικε αφου το έκανα...Λές να είναι και η ιδέα μου απ τον ενθουσιασμό μήπως πετύχει??? ;D ;D ;D...Πάντως άν ήταν τόσο απλά τα πράγματα δεν θα υπήρχε τόσο μεγάλη ποικιλία μαγνητών...Δεν σε αμφισβητώ σε καμία περίπτωση dkall γιατί για να το λές κάτι θα ξέρεις ,απλά λεω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη μουσική που λέει ο φίλος ότι ενδιαφέρεται περισσότερο να παίζει, η κιθάρα έχει ήδη τους κατάλληλους μαγνήτες. Καπου αλλού μάλλον "χάνει" το πράμα. Ψάξου λίγο με τα πετάλια και τον ενισχυτή που χρησιμοποιείς, μιας και αυτά είναι που καθορίζουν πρωτίστως το τελικό αποτέλεσμα σε ήχο, και μετά ψάξου για μαγνήτες. Ετσι κι αλλιώς αμα θελεις να βάλεις κάτι καλύτερο από αυτούς που φοράει ήδη η κιθάρα πας σε κατηγορίες που παίζουν εταιρίες σαν και αυτες που έγραψε ο Kultura παραπάνω και είναι πολλά τα λεφτα...

 

JB & Jazz θα έβαζα σε καμια epiphone les paul που δεν έχει τόσο "καλούς" μαγνήτες από το εργοστάσιο. Σε Gibson δεν θα έκανα τέτοια αλλαγή.

 

Ειδες ρε Γεωπορνε, κι εγω τα ιδια σου ελεγα.

Harley-Benton ss 15 watt και αυτα που ζητας (λιγο απ' ολα δηλαδη, και το ενα αλλα και το αντιθετο) μου θυμιζουν το θριλλερ Harleybenton-een.

Θες ενισχυτη.

Θες πεταλια.

Θες να δοκιμασεις και αλλες χορδες. (πενουλα Dunlop ok ομως ;D)

 

Λοιπον, "γραπτα" δεν βρισκεις ηχο.

Βοηθεισαι οντως πολυ, αλλα πρεπει να παρεις και τα μαγαζια βολτα να εχεις hands-on προσεγγιση και σε αλλα ενισχυτακια και πεταλακια.

Καλο το bossακι dsενα, αλλα επειδη θες να την ψαξεις και στα "γκαζια", πρεπει να πειραματιστεις παραπανω.

Μονο ο πειραματισμος θα σου δειξει τον δρομο.

 

Αντε, μην καθεσαι, "Vacation's Over" κι επεται "Summer Fade In" !!!    ;D  8)    ;D

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα αυτά περι ενισχυτή.Συμφωνώ οτι παίζει το μεγαλύτερο ρόλο αλλα τί μπορώ να κάνω με τους μαγνήτες ουτως ώστε να είναι μια αλλαγή που αφορά μονο την κιθάρα και τον ήχο της σαν κιθάρα...Και άν ξέρει κανείς κανα μαγαζάκι να πάω να δοκιμάσω ελευθερα να βρώ τον ήχο θα το εκτιμήσω να μου το πεί ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου