Προς το περιεχόμενο

Περι Sennheiser Evolution 609 silver...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ήθελα να ρωτήσω αν το έχει δοκιμάσει κανείς, και πως συγκρίνεται με τo SM57 της Shure που έχω (αγορασμένο το 2000) για ηχογράφηση κιθάρας. Ο ενισχυτής που σκοπεύω να ηχογραφήσω είναι Marshall JCM 800, 50 watt. Aν υπάρχει και κάποιος που έχει ακούσει το παλιό MD 409 και έχει μέτρο σύγκρισης μεταξύ των δύο, θα είναι ακόμα καλύτερα. Με ενδιαφέρει η καλύτερη ποιότητα, όχι η σχέση ποιότητας/τιμής στις απαντήσεις. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σαφως πιο open sounding απο το sm57 του λειπει ομως η υπερβολικη μεσαιϊλα του 57αριου.Προσωπικα μου αρεσουν και τα ΔΥΟ ΜΑΖΙ πλαϊ-πλαϊ  στο ίδιο μεγαφωνο.

 

Αν ειναι να χρησιμοποιησεις μονο ενα μικροφωνο ειναι σαφως ανωτερο το Sennheiser απο το Shure ειδικα στα καθαρα.

 

Παρε ομως καλυτερα το e906.Στη μεσαια θεση ακουγεται ιδιο με το e609 και εχεις και τις αλλες δυο θεσεις να "παιζεις".

 

Το εχω και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος (ασε που με εχει σωσει στα live γιατι δεν χρειαζεται stand)

 

To πλαιο MD409 ειναι καλυτερο ομως (πλησιαζει τον ηχο του 421 και ισως και τον ξεπερνα για κιθαρα,ασε που μπορεις να παιζεις τον...Roger Waters χρησιμοποιωντας το σαν vocal mic... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου