Προς το περιεχόμενο

Guitar Rig 3 + latency


Kse lover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πως μπορει να μηδενιστει τ latency στο guitar rig 3???

εχω ακουσει για τς asio4all αλλα κ παλι εχω latency στο λαπτοπ τοσο ωστε να μν μπορω ν γραψω κομματια

>:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το latency στο guitar rig 3 δουλεύει σαν το κοντέρ του αυτοκινήτου, δηλαδή αν κάνεις πολλά χιλιόμετρα μηδενίζεται. Αναλογικά, θα πρέπει να παίξεις πάρα πολύ με το guitar rig 3, στην αρχή θα είναι χάλια και όσο περνάει η ώρα θα αυξάνεται η χαλιότητα ® του ήχου, ώς που σε μια στιγμή το latency θα μηδενιστεί και ο ήχος σου θα είναι τέλειος. Αυτή η τελειότητα όμως θα κρατήσει μόνο για μια στιγμή, επειδή το latency θα αρχίσει και πάλι να αυξάνεται, θα αρχίσει πάλι ο φαύλος κύκλος, όλα είναι μάταια, τι τα θες, γιατί τα ψάχνεις, πάρε ένα λαμπάτο 100WATT να βρεις την υγειά σου.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, πέρασες το προφορικό τεστ.

Για πες μας τώρα, τι κάρτα ήχου έχεις; Και γενικά πως συνδέεις την κιθάρα σου στον υπολογιστή;

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αναφέρεστε στην software έκδοση του Guitar Rig 3 χωρίς το Rig Kontrol 3, έτσι? Ίσως παίζει ρόλο και το pc του καθένα πάντως εγώ έχω την hardware edition και σε ένα μέτριο pc δεν έχω σχεδόν καθόλου latency. Το Rig Kontrol δουλέυει και σαν audio interface στην περίπτωση αυτή. (Άν θυμάμαι σωστά τώρα έχω περίπου 0,07ms latency).

 

Το rig είναι ένα πολύ εύχρηστο σύστημα για να γράφεις αλλά όταν παίζεις ή μελετάς όντως καλύτερα να το κάνεις με ενισχυτή.. Τώρα για τον Valve King sorry αλλά δεν μου άρεσε καθόλου... Θα μου πεις ότι για λαμπάτο για τα λεφτά του είναι μια χαρά... Δεν ξέρω, πάντως από ήχο δεν μου άρεσε!

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπερδεμενα τ πραγματα

τ λαπτοπ ειναι hp compact presario c792 με καποια φτηνη realtek

και τν κι8αρα τν συνδεω αμεσα στο pc με εναν μετατροπεα απο χοντρο σε καρφι

εχω σκεφτει να βαλω το boss ml2 στην εισοδο αλλα φοβαμαι μν καψει τν καρτα ηχου αμα τ gain ειναι πολυ ψηλα

τ guitar rig ειναι απο isohunt(μν με παρετε μ τς πετρες)

οσο για τν ηχο ισως περισσοτερο για recording η αμα ειναι βραδυ κ δν 8ελο να ενοχλησω τς γονεις μ με τ pinch harmonic!!!

ισως κ να χρειαζομαι αλλη καρτα ηχου για να μετατρεπει τ σημα απο αναλογικο σε ψηφιακο οπως εχει κανει ενας φιλος και δν εχει lag

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kse, διάβασε ξανά τους κανονισμούς σε παρακαλώ και ειδικά όσον αφορά τις αναφορές σε πειρατικό λογισμικό:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=3948.msg47246#msg47246

 

 

 

Όσον αφορά το θέμα σου ψάξε στο φόρουμ έχει λυθεί πολλάκις.

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή αν έπαιζες δυνατά κατά τις 12 το βράδυ και δεν έκανες ΄τσιμπιές' δεν θα ενοχλούσες? :P

 

Θέλεις καλύτερη κάρτα ήχου τότε..

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου