Προς το περιεχόμενο

Last minute 4...


EJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μένα το noiz είναι το καλύτερο crash test αυτή τη στιγμή για τις μουσικές μου ιδέες και έως τώρα δεν ζημιώθηκα.

 

Για το λόγο αυτό προκαλώ τις μουσικές σας γνώμες όσο σκληρές και αντίθετες και εάν είναι...

 

Τενχικά μιλάμε για EJ (πάντα), Fender JB USA, Korg X3, Virtual Drummer (βαρέθηκα πια τα plug ins θέλω πραγματικό τυμπανιστή), και ο Θεός βοηθός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιες ιδεες για ενα ειδος μουσικης που δεν βασιζεται στο "χωσιμο" και την επιδειξη αλλα στη μελωδια.

 

Μια παρατηρηση μονο:

Στη επαναληψη της γεφυρα, ενω η μελωδια γυριζει σε D dorian με F# νοτα (εμενα μου αρεσε η αλλαγη) αλλα η συγχορδια παραμενει minor (με F φυσικη για τριτη βαθμιδα στη συγχορδια).

Στο 1':28".

 

Νομιζω οτι μπορεις να βρεις και καλυτερα samples τυμπανων για αυτου του ειδους τα παιξιματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα σχόλια σου s delta, όσο για την καρφωμένη F# ήθελα να δω αντιδράσεις...

 

έχεις καμία ιδέα για τα samples?

Το κομμάτι σπουδαίο, η περίεργη νότα out, ο ήχος της lead μου θύμισε ηχογραφήσεις της δεκαετίας του ΄70 με κιθάρα μετά από fuzz σε κονσόλα ( όχι από τους αγαπημένους μου), αλλά και πάλι το κομμάτι ΑΑΑ'. Εύγε.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα σχόλια σου s delta, όσο για την καρφωμένη F# ήθελα να δω αντιδράσεις...

 

έχεις καμία ιδέα για τα samples?

Το κομμάτι σπουδαίο, η περίεργη νότα out, ο ήχος της lead μου θύμισε ηχογραφήσεις της δεκαετίας του ΄70 με κιθάρα μετά από fuzz σε κονσόλα ( όχι από τους αγαπημένους μου), αλλά και πάλι το κομμάτι ΑΑΑ'. Εύγε.

 

Χαίρομαι που σου άρεσε, σε ευχαριστώ... και όντως η lead είναι γραμμένη κατευθεία από πενταλάκι (Marshal Gov'Nor) στην κάρτα...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ενω η μελωδια γυριζει σε D dorian με F# νοτα .....

Διορθωνω : γυριζει σε Α dorian πανω σε D συγχορδια.

 

Δεν χρησιμοποιω "γιαπωνεζους" ντραμερ για να ξερω σε βοηθησω με τα samples, αλλα εχω ακουσει πολυ καλυτερα ψευτικα γι'αυτο το ειπα.

Καποιος αλλος αν μπορει να βοηηθησει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου